• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Null Coffee - Istanbul

Null Coffee' de herhangi bir indirim kodu var mı acaba? Bir kaç kahvesini denemek istiyorum.

madem null çıktı, biraz övmeye geldim. başlığında zaten övdüğüm cascavel verde'nin harika deneyiminden sonra turaco denedim. bu da kesinlikle başarılı bir kahve. içerken gözümün önüne genelde içinde vişne ve nişasta olan tatlılar geliyordu mesela vişneli hoşbeş, vişneli brownie, vişneli muhallebi hatta nişasta tadı benim için o kadar net ki vişneli baklava bile diyebilirim (böyle bir şey var mı bilmiyorum). bunlar dışında ev yapımı limonata tadı da aldım. başka kahveyle mi karıştırıyorum, emin değilim, evimde içerken kırmızı şarabın ağzı mı açık kaldı diye düşündüğüm bir kokusu vardı sanırım.
genelde frenchpress'te kaynamış su ile cmd 24 klik öğütümü 15-26 dk arası demlemelerle tükettim. bence sabah içilebilecek bir kahve değil, sanırım akşama doğru canlanmak için iyi gelir.

selam biz geldik :)

Null’un CD Cuzcachapa benzeri (daha düz, süte de yakışan, filtre makinasına atıp sabah içilebilecek kıvamda) tavsiye edebileceğiniz çekirdeği olur mu?

bugün Null'a uğradım Worka'nın bitmek üzere olduğunu söylediler. son bir paket 250gr vardı onu aldım. bir ihtimal yeni hasat gelebilirmiş. o da net değil. güzel kahveydi umarım yeni hasat gelir.

Değerli dostlarım selamlar.

Bombe için molent kullanan varsa ogutum ayarı verebilir mi? Ben bu kahveyi beceremedim. Bulana kadar ziyan olacak güzelim kahve :)

madem null çıktı, biraz övmeye geldim. başlığında zaten övdüğüm cascavel verde'nin harika deneyiminden sonra turaco denedim. bu da kesinlikle başarılı bir kahve. içerken gözümün önüne genelde içinde vişne ve nişasta olan tatlılar geliyordu mesela vişneli hoşbeş, vişneli brownie, vişneli muhallebi hatta nişasta tadı benim için o kadar net ki vişneli baklava bile diyebilirim (böyle bir şey var mı bilmiyorum). bunlar dışında ev yapımı limonata tadı da aldım. başka kahveyle mi karıştırıyorum, emin değilim, evimde içerken kırmızı şarabın ağzı mı açık kaldı diye düşündüğüm bir kokusu vardı sanırım.
genelde frenchpress'te kaynamış su ile cmd 24 klik öğütümü 15-26 dk arası demlemelerle tükettim. bence sabah içilebilecek bir kahve değil, sanırım akşama doğru canlanmak için iyi gelir.
26 nisan kavrumlu ve sanırım 20-25 gün beklettikten sonra demlemeye başladığım, hiç dondurmadan paketinde beklettiğim kahvenin son demlemesini bugün 17-18 gramla yaptım. cmd 24 klikte öğüttüm, çay kettleında kaynayıp stand-by duran yaklaşık 220-240 gr su, 20-21 dakika kadar demlendi. en net, en temiz vişne tadını bu şekilde aftertastete aldım sıcakken. daha önce aynı miktar suyla ama 15 gram kahveyle demliyordum.

çekirdek, genel olarak memnun kaldığım güzel bir deneyimdi.

Değerli dostlarım selamlar.

Bombe için molent kullanan varsa ogutum ayarı verebilir mi? Ben bu kahveyi beceremedim. Bulana kadar ziyan olacak güzelim kahve :)
Molent değil ama JX kullanıyorum, Bombe de yarın elime ulaşmış olur muhtemelen.
Eğer öğütürken ve/veya demlerken dikkat edilmesi gereken trickler varsa tavsiyelerinizi alabilirim ben de. Boşuna kahve harcamak istemem 😅

diamond turk kahvesi deneyen oldu mu ? nasil buldunuz?

diamond turk kahvesi deneyen oldu mu ? nasil buldunuz?
İki paket aldım. Lakin türk kahvesi demleme ile sorunlar yaşadığım ve tam anlamıyla 1/10 oranlarında istediğim tadı alamadığım için nasıldır yorum yapamıyorum. Denemek için eşime her zamanki ölçüde yapması için öğüttüm o fena değildi. Ama kurukahveci mehmet efendi de güzel oluyor tazeyse. Dediğim gibi türk kahvesi konusunda henüz tam anlamıyla yorum yapacak durumda olmadığımdan verebileceğim bilgi bu kadar. Bu arada değirmenim timemore slim plus. Yani pudra kıvamında bir öğütüm de yapamıyorum bunu da göz önünde bulundurun.

Bana gelen El Penon da çok kavrulmuş, içilecek gibi değil. Cipizu ve Mam poşetlerini henüz açmadım. Firmayla iletişime geçtiğimizde ise yaklaşım tarzları asıl şok!

Geri