• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Null Coffee - Istanbul

KİBİNGO INTENSO ANAEROBİC - BURUNDİ - 2020/2021​

şu kahve beni bu sefer üzdü. Yani Aeropress /v60/french press heryerde denedim ama olmadı yani o beklediğim notalar tam ortaya çıkmıyor sanki bir gölgeleme var sürekli.

Null'un kahvelerini severim genelde hiç sorun yaşamadım. Hala aklımda ne yapabilirim gibi soru işaretleri mevcut. Bu kahve hakkında başka tecrübesi olan oldu mu ? merak ettim :)
Ben de beğenemedim. Ama düşük gramaj (10 gr/160 gr) sıcak su ve ince çekimle bir tık daha iyi oluyor.

İyi profillenmiş bir kahveyi nasıl demlersen demle mutlaka bir şekilde tadım notları belirgin oluyor ve biz de kendimizden ilave ederek o kahveyi çok daha güzel içebiliyoruz.

Olmamış kötü profil bir kahve için 40 takla atsak da boşuna, olmuyor.

Bir de bazı kavurmacılar şikayet aldıkları kahveler için "xxx ppm suda demleyin öğütü veriyor" yani o "xxx ppm" su olmadığı için senin kahve kötü oldu demek gibi.

Market sularına göre profil oluşturmak ve bunu paylaşmak çok mu zor? xxx ppm suyun kaçı magnezyum kaçı kalsiyum ve bikarbonat tüketici nereden bilecek?

Su çok önemli bir faktörken sanırım kavurmacılar tarafından yeterince dikkate alınmıyor.

İyi profillenmiş bir kahveyi nasıl demlersen demle mutlaka bir şekilde tadım notları belirgin oluyor ve biz de kendimizden ilave ederek o kahveyi çok daha güzel içebiliyoruz.

Bir de bazı kavurmacılar şikayet aldıkları kahveler için "xxx ppm suda demleyin öğütü veriyor" yani o "xxx ppm" su olmadığı için senin kahve kötü oldu demek gibi.

Market sularına göre profil oluşturmak ve bunu paylaşmak çok mu zor? xxx ppm suyun kaçı magnezyum kaçı kalsiyum ve bikarbonat tüketici nereden bilecek?

Su çok önemli bir faktörken sanırım kavurmacılar tarafından yeterince dikkate alınmıyor.
Null Nestlé kullanıyor..

Son düzenleme:

İyi kahve içmek anlatıldığı kadar zor değil. Benim forumda gözlemlediğim, kahve demleyenler çok kasıyor kendini. Bir de nitelikli kahve işi merak işi; herkes 2+2=4 4-3=1 gibi bir formül istiyor, hiç uğraşmadan iyi kahveyi yakalamaya çalışıyor. Üstüne o kahveyi kavuran kişinin damak tadına uygun; acaba sizin öyle mi? Her şeyi kavuran yapacaksa o zaman evde demlemenin manası ne ki? Kafe de içmek daha mantıklı oluyor.

İyi kahve içmek anlatıldığı kadar zor değil. Benim forumda gözlemlediğim, kahve demleyenler çok kasıyor kendini. Bir de nitelikli kahve işi merak işi; herkes 2+2=4 4-3=1 gibi bir formül istiyor, hiç uğraşmadan iyi kahveyi yakalamaya çalışıyor. Üstüne o kahveyi kavuran kişinin damak tadına uygun; acaba sizin öyle mi? Her şeyi kavuran yapacaksa o zaman evde demlemenin manası ne ki? Kafe de içmek daha mantıklı oluyor.
Kasmıyorum kendimi.Oturup fizik kurallarını alt üst de etmiyorum.Sadece kafama göre döküşlerle dikkat ederek kahve demliyorum.
2-3 çeşit dripper kullanarak fark yakalamaya bakıyorum.Ama ya kahveler çöp ya da iyi kahveyi kavurucu çöp etmiş.Sihirli çubuk falan mı var elinizde? Turkiyede iyi kahve içmek nasıl zor değil? O kadar kolaydı da boşuna mı kömürden potansiyel çıkarmaya çalışıyoruz?

2-3 çeşit dripper kullanarak fark yakalamaya bakıyorum.Ama ya kahveler çöp ya da iyi kahveyi kavurucu çöp etmiş.Sihirli çubuk falan mı var elinizde? Turkiyede iyi kahve içmek nasıl zor değil? O kadar kolaydı da boşuna mı kömürden potansiyel çıkarmaya çalışıyoruz?
Çöp olmayan kahve de 100 lira, üstüne bi de 100 lira olup da çöp olan kahve de dolu piyasa

Kasmıyorum kendimi.Oturup fizik kurallarını alt üst de etmiyorum.Sadece kafama göre döküşlerle dikkat ederek kahve demliyorum.
Ben farklı bir kahve sektöründen alım yapıyorum sanırım. Ya ben satın almadan nokta atışı yapabiliyorum ve kara kaşıma, kara gözüme iyi kahveler demliyorum ya da siz yaşadığınız 3 deneyime 5 sonuç istiyorsunuz emin değilim. Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Siz kahve satın alacağınız zaman benle iletişime geçin birlikte bakalım doğru yolu bulabiliyor muyuz?

Bence de iyi kahve demlemek ve içmek o kadar zor ve ulaşılması imkansız bir durum değil. Zaten meraklı ve çözüm arayan insanlar olarak buradayız çoğumuz. Bu noktada "hiç uğraşmadan" demek biraz haksızlık olur.

Demleyicinin üzerine düşen parametreler ile oynayarak doğrusunu bulmak olduğu kadar bence kavurmacıya da düşen demleyici için optimum bir su-kahve profili oluşturması.

Aynı kahveyi bambaşka bir şekilde kullanıcıya sunmaması, Null başlığı ama Null özelinde demiyorum bunu bir çok kavurmacı paketlemeden önce kavurduğu batch'i kontrol etmeli altı üstü 16 gr.

Çöp olmayan kahve de 100 lira, üstüne bi de 100 lira olup da çöp olan kahve de dolu piyasa
100 liralık kahve alarak iyi bir deneyim elde edememek mümkün ancak 50 liraya aldığınız 100 kahveden sadece 1 tanesi çöp olmuyor. İlla ki fiyat üzerinden konuşmak gerekiyorsa..

Son düzenleme:
Ben farklı bir kahve sektöründen alım yapıyorum sanırım. Ya ben satın almadan nokta atışı yapabiliyorum ve kara kaşıma, kara gözüme iyi kahveler demliyorum ya da siz yaşadığınız 3 deneyime 5 sonuç istiyorsunuz emin değilim. Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Siz kahve satın alacağınız zaman benle iletişime geçin birlikte bakalım doğru yolu bulabiliyor muyuz?

Söylediklerinizin büyük kısmına, bilhassa "İyi kahve içmek anlatıldığı kadar zor değil" cümlesine katılıyorum ben, sadece son zamanlarda hangi kahveleri aldınız ve tavsiye edersiniz merak ettim.

Söylediklerinizin büyük kısmına, bilhassa "İyi kahve içmek anlatıldığı kadar zor değil" cümlesine katılıyorum ben, sadece son zamanlarda hangi kahveleri aldınız ve tavsiye edersiniz merak ettim.
Daha fazla kalabalık olmaması adına özelden yazdım.

Neden kalabalık olsun ki? Şurda 1 sayfa gereksiz tartışma yaptık.Sonucu bir yere çıksın bari.Burayı yazın isterseniz faydalanmak isteyenler olacaktır.
Neden başkasının adına söz sahibi olmak hoşunuza gidiyor? En başından beri diyalog kurduğum siz değilsiniz. Aradan fırlayı verdiniz.

Neden başkasının adına söz sahibi olmak hoşunuza gidiyor? En başından beri diyalog kurduğum siz değilsiniz. Aradan fırlayı verdiniz.
Burasının herkese açık bir platform olduğunun farkında değilsiniz sanırım.Durumu kişiselleştirmenin amacı nedir? Kahve icmek zor değil dediniz ben de bir kaç örnekle altını doldurun tartışma havada kalmasın dedim.Ama öyle amaç yok sanırım

Burasının herkese açık bir platform olduğunun farkında değilsiniz sanırım.Durumu kişiselleştirmenin amacı nedir? Kahve icmek zor değil dediniz ben de bir kaç örnekle altını doldurun tartışma havada kalmasın dedim.Ama öyle amaç yok sanırım
Böyle bir merakı olan yazıyor. Siz kendi adınıza hareket ederseniz daha sağlıklı olur. Burası tartıştığımız konunun başlığı değil onu unutuyorsunuz

İyi paralar verip iyi kahveler aldığımızı düşünüyoruz ancak hepimizin elinde iyi ekipmanlar olması için bazı kahvelerin kayda değer bir kısmı verdiği haz bakımından "çöp" oluyor.
Benim beklediğim bu kahveleri standart bir şekilde her demlendiğinde iyi sonuç vermesi, parametrelerle oynayarak da daha da iyiyi elde edebileceğimiz şeklinde. Ama böyle değil maalesef

Fiyatla orantılı degil bence.Mesela en son alımda montag brezilya baya iyiyken bombe tam tersi.100 tl vereyim de kafam rahat olsun da diyemiyorsun.En iyisi yorumlari beklemeden almamak

Yanlış anlamazsanız naçizane tavsiyem, bir müddet yorumları tamamen yok sayıp alışveriş yapmanızdır. Süreç daha uzun ve yorucu olabilir ama tecrübenin tamamen kendinize ait olduğunu bilmek ayrı bir keyif verecektir.

Geçen ay Cascavel Verdeyi denemiştim, olumlu eleştiriler sonucu aldım ve çok hoşuma gitti, Mayıs alımında Montagdan alım yapmak istemiştim fakat kendine özgü , zorlaştırıcı ödeme kabul yönteminden dolayı biraz önce merak ettiğim , olumlu yorumlar alan Turacoyu sipariş geçtim, dilerim beklentimi karşılar.

Geri