• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

idose DF64 Grinder 64mm Düz Bıçaklı Single Dose Elektrikli Değirmen

Güzel gelişmeler bence. Ben ilk df64 ü kullanıyorum ssp ile memnunum tek problem öğütümün sonlarına doğru resmen toz kusuyor etraf batıyor. Mhytos declumper var ama çok iyi yerleştirememişim yeni declumper almam lazım.
Montajda spacer kullandınız mı?

DF64 ve MP SSP bugün Gelbura tarafından kargoya verildi, yarın ulaşmış olacak. İlk kullanımda dikkat etmem gereken bir şey var mı, "yap", "yapma" dediğiniz.
Çekirdekten çekirdeğe değişir tabi de çok da boşa kahve harcamamak adına, genelde espresso ve pour over için

Standart burr haricindeki burr setlerinde bildiğim kadarıyla fabrika kalibrasyon yapmıyor, o yüzden kalibrasyon yapın. YouTube'da Türkçe dahil video'lar var. v4 içinde 2 adet declumper'la geliyor, yuvarlak olan isteğe bağlı olarak çıkarılabilir diye düşünüyorum.

Yapma diyebileceğim şeyler; sıfır noktasından geri gidip burr'lere zarar verme ve inceye doğru giderken her zaman öğütücü çalışırken çevir yoksa aradaki partiküller sıkışma yapabilir.

Standart burr haricindeki burr setlerinde bildiğim kadarıyla fabrika kalibrasyon yapmıyor, o yüzden kalibrasyon yapın. YouTube'da Türkçe dahil video'lar var. v4 içinde 2 adet declumper'la geliyor, yuvarlak olan isteğe bağlı olarak çıkarılabilir diye düşünüyorum.

Yapma diyebileceğim şeyler; sıfır noktasından geri gidip burr'lere zarar verme ve inceye doğru giderken her zaman öğütücü çalışırken çevir yoksa aradaki partiküller sıkışma yapabilir.
Teşekkürler. Gelbura, MP SSP takılıp, Kalibrasyonunu yaptıklarını söyledi. Kalibrasyonu yapılmış olarak gelecek diye biliyorum.

DF64 ve MP SSP bugün Gelbura tarafından kargoya verildi, yarın ulaşmış olacak. İlk kullanımda dikkat etmem gereken bir şey var mı, "yap", "yapma" dediğiniz.
Çekirdekten çekirdeğe değişir tabi de çok da boşa kahve harcamamak adına, genelde espresso ve pour over için
Burr seasoning için ucuz kahve öğütmek istiyorsanız üst üste çok kahve öğütürken çıkış jutunun tıkanmadığına emin olun. Ben 2kg çöp kahve alıp espresso boyutunda öğütürken öyle bir tıkanmıştı ki kahve dişlilerin arasını tamamen kaplayıp motor dönemez hale gelmişti fark edene kadar.

İlk bence declumperı değiştirin çok net, hatta myhtos declumper siparişi verin ve kullanmadan direk takın.

eski silikon declumper duruyor yeni ürünlerde de kendimce modladım silikonu kesip kafein kültür kahve paketinden püsküllü birşey yapıp koydum iş görüyor
Df64 e gelecek olursak ilk shot ı bugün içtim mükemmeldi daha önce cmd red clix kullanıyordum arada dağlar kadar fark var flat burr olayı başka imiş

Hocam kanguru gıdayı arayın siparişi geçin, ellerinde mevcut. V4 de benim gördüğüm sorun devam ediyor.
Parça gelince takmadan önce fotoğrafını paylaşabilir misiniz? İnternet sitelerinde bilgi göremedim.

Ya benim declumper geldi ama bunun kenarlarını ısıtıp delmek lazım denmiş geçmişte, fakat parçanın kenarları zaten delik desen için.
Öncekilerde bu desenler mi yoktu acaba? Yoksa desenlere denk gelmiyor mu vida?

declumper.jpeg

Ya benim declumper geldi ama bunun kenarlarını ısıtıp delmek lazım denmiş geçmişte, fakat parçanın kenarları zaten delik desen için.
Öncekilerde bu desenler mi yoktu acaba? Yoksa desenlere denk gelmiyor mu vida?

Ekli dosyayı görüntüle 24516
Normalde köşelerdeki delik desen yok. Delik delmeniz gerekiyor. Yukarıdaki parçada delik var. Aynı zamanda paylaştığınız fotoda sert bir plastik gbi görünüyor. Normalde oldukça esnek.

Benim aldığım bu linklerde görünen gibi. Genel olarak 50TL'ye bile almış olsanız, bu 50TL mi şimdi diyeceğiniz tarzda bir parça.
Amazon product ASIN B07MTXBTGX

Son düzenleme:
DF64 MP SSP takılı halde bugun geldi.
2 konu var sormak istediğim.
1- Stock burr ayrıca paket içerisinfe gönderilmiş doğal olarak. Ancak stock burr (hiç kullanılmamış olduğu halde) üzerine pek çok çizik var. Bir kaç fotoğraf ekliyorum. Bu durum normal mi?
87D6030A-87C9-44FD-A341-D7D3B0F4D3A4.jpeg
7E8D11BF-791A-4F9E-BDBE-239CE0B668D5.jpeg

2. Konu ise, sıfır noktası ayarı yapmaya çalıştığımda hissedilir şekilde sadece bir tarafta burrlar birbirine dokunuyor, elle çevirdiğimde sadece bir noktada hafif temas sesi geliyor (hiç kullanmafsn önce denedim yani cihaza kahve değmemişken) Bu durumda kalibrasyonda sorun var diyebilir miyiz? Sanırım benim yapmam gerekecek :(

1- Stock burr ayrıca paket içerisinfe gönderilmiş doğal olarak. Ancak stock burr (hiç kullanılmamış olduğu halde) üzerine pek çok çizik var. Bir kaç fotoğraf ekliyorum. Bu durum normal mi?
Ekli dosyayı görüntüle 24528
Ekli dosyayı görüntüle 24529

2. Konu ise, sıfır noktası ayarı yapmaya çalıştığımda hissedilir şekilde sadece bir tarafta burrlar birbirine dokunuyor, elle çevirdiğimde sadece bir noktada hafif temas sesi geliyor (hiç kullanmafsn önce denedim yani cihaza kahve değmemişken) Bu durumda kalibrasyonda sorun var diyebilir miyiz? Sanırım benim yapmam gerekecek :(
Bu konunun uzmanı @Kahveciningalaksirehberi

Ekli dosyayı görüntüle 24528
Ekli dosyayı görüntüle 24529

Alignment iyi mi diye test etmek için marker test yapabilirsiniz. %80den fazlası silinirse yeterli gibi yapıyorum ben

Geri