• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

William's Roastery

Chemex İki Kişilik Soğuk

Brazil Gildo Neto

360 Erikli Uludağ Pet Su + 15 gram Beypazarı Maden Suyu
60 derece

32 gram kahve
Comandante 30 klik

Yatağı düzelttim hafif sallama ve vurma ile

90 gram 1
90 gram 2
90 gram 3
90 gram 4

Toplam süre 4:30

Demleme bitince karafa 240 gram buz ekleyin. Bol bol çevirin soğuması için. Dileyen bir dilim limon atabilir ;)

Buraya da yazayım.

Gildo Neto'yu Coffee Collective'in 32/500 - C2 21 klik ile demledim. Döküş 60 - 440 şeklinde 1.45'te bitti. 2.30'da kahve yatağında su kalmadı. 2.40'ta demleme tamamlandı. 94 derece. Tiamo Wave.

Bu, düz taban ile ilk defa 2 kişilik demleyişim fakat buna rağmen hiç fena bir sonuç çıkmadı. Başlardaki kavrum tadı yavaş yavaş çikolatamsı tatlara döndü. Gayet güzel dümdüz çekirdek. Sürpriz tat yok, istediğim gibi.

Hario V60

Ethiopia Buku Hambela

Kavrum 04.05.2021

300 gram Erikli Uludağ Pet Su + 5 gram Beypazarı Maden Suyu
92 derece

18.7 gram kahve
Comandante 27 klik

Kungpow Filtre

Kahveyi düzleştirip koydum

60 gram ilk döküm
60 gram ikinci döküm
60 gram üçüncü döküm
60 gram dördüncü döküm
60 gram son döküm 3 ters 3 düz spin

Toplam süre 3:15

2100 metre irtifanın hakkını verircesine kompleks bir kahve
Kokuda gül dikkat çekiyor
Tat yeşil elma ve lime
Malik asit bolca hissediyorsunuz özellikle dişlerinizde
Şurubumsu bir gövdesi var
Ağızda ve dişlerde baya uzun bir kalış yeşil elma yoğunluklu
Soğudukça asiditesi biraz yoran bir kahve. Kompleks kahvelerde genelde bunu yaşıyorum

Kavrum gayet homojen ve başarılı

Kompleks bir gün kurusu Etiyopya arıyorsunuz bence gayet doğru bir seçenek.

Hario V60 Soğuk

Ethiopia Buku Hambela

Kavrum 04.05.2021

175 gram Erikli Uludağ Pet Su + 5 gram Beypazarı Maden Suyu
90 derece
Karafta 120 gram buz

18.7 gram kahve
Comandante 21 klik

Kungpow Filtre

Kahveyi düzleştirip koydum

60 gram ilk döküm
60 gram ikinci döküm
60 gram son döküm 3 ters 3 düz spin

Toplam süre 3:00

Bardağa 20-40 gram buz ekleyebilirsiniz.

Sıcak ile gayet benzer ve keyifli. Sıcakta olmasada soğuk demleme buzlu çay gibi hissettirdi ;)

Bugün buku hambela ile ezberimi bozan bir demleme yaptım. Su olarak normalde peak water kullanıyordum. Fakat son zamanlardaki tatsız kahvelerden sonra buzdağı ile buku hambela'yı demlemeyi denedim.
sonuçta, gerçekten çok şaşırtıcı, aşırı tatlı ve keyifli bir kahve içtim.
2 döküşte th-1 filtre ile demledim. Su sıcaklığı 94 derece civarıydı. Tek sorun iki döküş yapınca th-1 sonlara doğru tıkandı ve 3.15 gibi demlemeyi kendim bitirdim. Buna rağmen çok güzel bir kahve içtim.

Bugün buku hambela ile ezberimi bozan bir demleme yaptım. Su olarak normalde peak water kullanıyordum. Fakat son zamanlardaki tatsız kahvelerden sonra buzdağı ile buku hambela'yı demlemeyi denedim.
sonuçta, gerçekten çok şaşırtıcı, aşırı tatlı ve keyifli bir kahve içtim.
2 döküşte th-1 filtre ile demledim. Su sıcaklığı 94 derece civarıydı. Tek sorun iki döküş yapınca th-1 sonlara doğru tıkandı ve 3.15 gibi demlemeyi kendim bitirdim. Buna rağmen çok güzel bir kahve içtim.
Afiyet olsun :)

Brezilya Limpo! Tamamen vadedileni veren çok güzel bir çekirdek. Öğütülmüş halinin kokusu vişneye fazlasıyla benziyor. İlk yudumlarda net olarak çiçeksi kokular hakim, bekledikçe tadında da tam kararında vişne asiditesi hissediliyor. İlk yudumdan son yuduma kadar oldukça tatlı bir fincan oldu. Parametreleri de vereyim;

Comandante 23 klik
15/240
93 derece Pınar Madran
Timemore Crystal Eye
Cafec Traditional (eski seri)
4 basamaklı döküş ve 2.35 civarında bitiş.

Brezilya Limpo! Tamamen vadedileni veren çok güzel bir çekirdek. Öğütülmüş halinin kokusu vişneye fazlasıyla benziyor. İlk yudumlarda net olarak çiçeksi kokular hakim, bekledikçe tadında da tam kararında vişne asiditesi hissediliyor. İlk yudumdan son yuduma kadar oldukça tatlı bir fincan oldu. Parametreleri de vereyim;

Comandante 23 klik
15/240
93 derece Pınar Madran
Timemore Crystal Eye
Cafec Traditional (eski seri)
4 basamaklı döküş ve 2.35 civarında bitiş.
Ben de bugün ikinci kez demledim. Çok berrak bir vişne asiditesi almasam da klasik brezilya gövdesine eşlik eden bir vişne aroması aldım diyebilirim. Ben de beğendim.

Ben de bugün ikinci kez demledim. Çok berrak bir vişne asiditesi almasam da klasik brezilya gövdesine eşlik eden bir vişne aroması aldım diyebilirim. Ben de beğendim.
Buku Hambela da bu da güzel çekirdekler. Yormadan, üzmeden performanslarını fincana yansıttılar.

Ayrıca bu dripper’a filtre kağıtları müthiş oturuyor. Resmen rahatlatıyor beni şu görüntü 🤪

Ekli dosyalar

• D548B463-2761-4AB6-B496-CC2FA0003392.jpeg
    D548B463-2761-4AB6-B496-CC2FA0003392.jpeg
    127.4 KB · Görüntüleme: 105
"Brezilya Ama Değil Gibi" Serisine Yeni Bir Oyuncu:
William's Roastery - Brezilya Limpo - 75TL (250 gr)

Biliyorsunuz son 2 sayıdır beni şaşırtan Brezilya çekirdeklerine bültende yer verdim. O kahveler hep yabancı kavuruculara aitti ama artık ülkemizin kavurucuları da menülerinde bu farklı Brezilya'lara yer vermeye başladı. William's Roastery'nin Limpo'su kırmızı meyve ve çiçeksi tatları nazik bir esans gibi arka perdeden veriyor, fakat yanında Brezilya klasiği olan çikolata ve fındık tatlarını da getirmeyi unutmuyor. Evet, bu kahve farklı, ama tümüyle klasik Brezilya çizgisinin dışına çıkmaktansa tek adımını çizginin yanına koymuş gibi. Ne kötü ne de etkileyici.

aposto “bardağımda ne var?” yazarı Caner Bey sanırım, ama detayına hakim değilim. kendisi foruma da üye, öyle yazıyor yazılarında. düzenli takip ediyorum, gerçekten keyifli ve verimli içerik paylaşıyor :)

Son düzenleme:
Nitelikli kahveyle olan serüvenim başlayalı bir sene kadar zaman geçti ama mükemmelliyetçi ve obsesif yapıda olduğumdan hala kendimi acemi olarak görüyorum. Bu yüzden de "şu kavrum sıkıntılı", "bu kahve olmamış" gibi söylemlerde bulunmayı pek istemiyorum. Belki kahvede kusur yoktur da ben demleyememişimdir diye. Ama clever aldıktan sonra daha rahat yorum yapabiliyorum. Bu uzun girişten sonra gelmek istediğim noktaya gelelim artık :)

Brazil Limpo 10 Mayıs kavrumundan sadece isli tatlar alıyorum. Ağızda sigara içmiş gibi bir tat bırakıyor. Renk olarak da kavrum koyu görünüyor. Hoffman ve onyx coffee clever tarifleriyle demledim, ki bu tarifler artık standart kullandığım ve beğendiğim tarifler. Bu tarihli kavrumdan alanlar düşüncelerini paylaşabilirlerse sevinirim.

Geri