• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Brownberry (Sanalbaharat)

Risk almamak adına, ben hep açık kavrum alıyorum. Son alımımda Pulped Natural Speciality'den aldım ve gayet memnun kaldım. Fotoğraf yok maalesef. Bir dahaki sefere artık:) Başka deneyen var mı?
Pulped naturalin standardı mokapot için bile cok koyuydu bu yüzden açık olanına cesaret edemedim.

Son iki seferdir aldigim acik kavrumlar eskiye gore daha koyu nedense.
Ayrica tarihler yeni olsa da nedense koku olarak asla bir taze kahve kokusu olmuyor burdan alinca. Fiyat ise en uygunlardan o yuzden ne desem bilemiyorum 😂

Son iki seferdir aldigim acik kavrumlar eskiye gore daha koyu nedense.
Ayrica tarihler yeni olsa da nedense koku olarak asla bir taze kahve kokusu olmuyor burdan alinca. Fiyat ise en uygunlardan o yuzden ne desem bilemiyorum 😂
Benim aklımda da aynı soru var. Bir kaç kere eski tarihli kavrum olsun diye belirtmiştim fakat yine de yeni tarih göndermişlerdi. Bunu not olarak belirtmemdeki sebep; kavurma makineleri büyük elbet ellerinde kalmıştır. Ancak ne hikmetse hiç eski tarihli gelmedi. Bu da acaba paket üzerinde tarihle gerçek kavrum tarihi arasında fark var mı sorusunu aklıma getirdi.

Şöyle de bir gerçek var 250 gram parasına 1 kg kahve alıyorsunuz ve en azından pour over demlemede pişman etmeyen kahveler çıkıyor (açık kavrumlarda). Ucuz ve içilebilir olunca da pek takılmıyorum tarih konusuna.

Benim aklımda da aynı soru var. Bir kaç kere eski tarihli kavrum olsun diye belirtmiştim fakat yine de yeni tarih göndermişlerdi. Bunu not olarak belirtmemdeki sebep; kavurma makineleri büyük elbet ellerinde kalmıştır. Ancak ne hikmetse hiç eski tarihli gelmedi. Bu da acaba paket üzerinde tarihle gerçek kavrum tarihi arasında fark var mı sorusunu aklıma getirdi.

Şöyle de bir gerçek var 250 gram parasına 1 kg kahve alıyorsunuz ve en azından pour over demlemede pişman etmeyen kahveler çıkıyor (açık kavrumlarda). Ucuz ve içilebilir olunca da pek takılmıyorum tarih konusuna.
Bende sizin gibi düşünüyordum fakat yeni kavrum kahvelerde inanılmaz statik oluşuyor, kahve dinlendikçe (10 gün kadar ) sonra o statik baya azalıyor kendimi buna inandırınca aromalar falan daha net geliyor 😁 diğer kavuruculardan aldığım çekirdeklerdede kavrum yeniyse bol statikleşme oluyor

Bende sizin gibi düşünüyordum fakat yeni kavrum kahvelerde inanılmaz statik oluşuyor, kahve dinlendikçe (10 gün kadar ) sonra o statik baya azalıyor kendimi buna inandırınca aromalar falan daha net geliyor 😁 diğer kavuruculardan aldığım çekirdeklerdede kavrum yeniyse bol statikleşme oluyor
Degassing için beklemek gerekiyor halihazırda, ayrıca öğütmeden önce çekirdekleri bir miktar nemlendirirseniz statiğin önüne geçmiş olabilirsiniz.

Degassing için beklemek gerekiyor halihazırda, ayrıca öğütmeden önce çekirdekleri bir miktar nemlendirirseniz statiğin önüne geçmiş olabilirsiniz.
Degassing sürecinden sonra pek statik olmuyor, bazen bir kaç fıs su püskürtüyorum ama çoğunlukla gerek kalmıyor, tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Peru V60 ta güzel kahve
Aroma: Kiraz ve kuş üzümü meyve tonlarıyla
Vadettiğini veriyor
Son 3 ethiopia şu anki Colombia ve Guatemala dan daha çok sevdim.

Selamlar arkadaşlar , bu sabah standart kavrum Nikaragua AAA çekirdeklerini v60 ile demledim. Timemore 16 klik, 92 derece assu, cafec filtre, 15/240 oran ve lilydrip ile 2.19 da bitti. Her ne kadar kavrum koyu görünsede bir dilim kakolu kek ile çok güzel içimi vardı 😊 dün aynı kahveyi eşim ve kızıma 26 clik de öğütüp french press ile demlemiştim kendimede bombe demledim v60 ile, vallahi bizimkiler Nikaragua’yı daha çok beğendiler, bombeye meyve suyu gibi dediler 😁 yani olaya fiyatıyla bakmayıp kör tadım yapılsa bir çok kişiyi ters köşe yapabilir sanalbaharat çekirdekleri, özellikle yirgacheffe açık kavrum 👍

güncel çekirdeklerden öneriniz var mıdır? Sabah kalkınca uyanmak için içeceğim kötü olmasın yeter 😁

1) Kenya Arabica AA TOP AROMA
2)Peru Ecoforest Arabica
3)Etiyopya Djimmah
4)Etiyopya Yirgacheffe Gr1
Açık kavrum hepsini tavsiye ederim.

Geçen sene Guatemala- Finca el Brote kahvesini almıştım ve baya beğenmiştim. Tükendiği için artık satmıyorlar . Başka kavuruculardan onun tat profiline yakın hangi kahveyi alabilirim ?

Normalde natural çekirdeklerde çok toz olur diye biliyorum ama gr4'den daha çok Etiyopya yirgacheffe kahvesinde filtre tıkanması yaşadım. V60 yaparken son dökümde sonunda aşırı tıkanma yaşadım. Ama tüm bu problemlere rağmen şimdiye kadar aldığım en aynılıkta iyi çıkan çekirdeğim oldu.

Pulped Natural açık kavrum diğer kahvelerine göre koyu. Sanırım Pulped Natural kavurması biraz daha sıradışı. Normal orta v60 ayarımda demleme aşırı uzadı. Hem çekirdek hem öğütülmüş kokusu potansiyel vaat ediyordu ama ilk v60 demlememi beceremedim. Mokapot iyi gider gibi duruyor.

Geri