• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Satılık Tokercraft & Toker Nitelikli Bakır Cezve

Ürünün Fiyatı
450

TokerCraft

Yeni Üye
İsim
Efkan
Daha fazla  
İsim
Efkan
Selamlar

Tokercraft olarak kalın nitelikli bakır cezveler ve cesitli kahve ekipmanlari ayrica bakir mutfak gerecleri üretmekteyiz.

2019 Türkiye Türk Kahvesi yarismasinda yarismacimiz Ersin Acar 2. olmuştur.

Toker bakir cezvelerinde kalinlik ölcümüz gercek 1.5mm dir.

Bakir kalinligi neden önemli?
Bakir isil iletkenlik konusunda evrende gumusden sonra gelir ve altindan daha iyidir ve fiyati diger 2 hammaddeye gore daha uygundur.
Mutfaklarda en iyi isil iletkenligi bu hammaddelerden alırsınız, kisacasi cabuk isinirlar cabuk sogurlar ve isiyi homojen iletirler yanak isilarida tabana oranla iyi durumdadir boylece esit pisirme sağlarlar.
Atesi kapattiginizda aninda sogurlar fazla demlemenin (ayrica overextract) önüne gecersiniz.

Bakir ne kadar kalinsa o kadar iyidir soz gelimi bu oran 3mm kalinliga kadar cikabilir 3mm den sonrasi cok fazla fark yaratmaz.
Cezvelerde bu oran 1.5mm dir cunku kalinliga oranla ates yogunlugu ve pisirme sureleri artar.
Klasik turk kahvesi pudra kalinliginda oldugundan çabuk demlenir bu yuzden sureyi arttırmamak adına 1.5mm ideal bir oran diyebiliriz.

Ayrica ates kapandiginda daha fazla demlenmesinin (overextract) engellemek icin cabuk sogumasi cok önemlidir.

Bu tarz bir cezvenin buyuk cogunlugunu el isciligi ile yapmaktayız.

Bakir kesmek bicmek bukmek ve cilalamak için yari otomatik makinlardan yardim almaktayiz sonrasi tamamen el isciligidir.

Elde cekiclenir, yari otomatik makinada el ile cilalanir el ile temizlenir el ile kaplamasi yapilir. Hatta uzerine tamamen el ile islemeleri ile resim bile yapilir.
Bu konuda kiz kulesi resmi calismamiz vardir.

Özel uretim bakir cezvesi ile overdose coffee isletmecisi Ersin Acar ile birlikte 2019 yili turkiye turk kahvesi yarismasinda ikincilik ödülü aldık ancak bize gore cezve performansi 1. siradadir 2. Lik derecesi teknik puan etmenlerinden kaynaklanmistir.

55ml fincan kapasitesi icin;
2 kisilik cezvemiz 450 TL
3 kisilik cezvemiz 500 TL
4 kisilik cezvemiz 550 TL

Tüm cezvelermiz fazladan köpük paylarina sahiptir, sap pimleri köpük kılavuz cizgileridir.
Ahşap ve plastik ürünlerle kullanmanız ve aşındırıcı olmayan malzemelerle temizlemeniz tavsiye edilir.
Matlasmis bakirlarinizi en pratik olarak limon ve tuz yardimi ile ovarak parlatabilirsiniz, kurulamayı unutmadan

Whatsapp ile siparis almaktayiz instagram ve facebook hesaplarimiz vardir.

toker.craft

0535 606 52 39 Efkan Toker

Resimler eklenecektir.

Son düzenleme:
Çeşitli iç kaplamalar kullanmaktayiz.
Kalay ve gümüş en çok tercih edilen kaplama turlerimizdir.
Özel olarak alpaka kaplama ve giysirme yapabilmekteyiz (halk arasinda alman gumusude denir)
Ayrica yine özel olarak dünyada ender olarak cidarli cezve yapmaktayiz.
Sap olarak alasimli tutma kolayligi saglayan ergonomik döküm sap kullaniyoruz el yakmaz rahatca kavranir ve kahve rahatca servis edilir.

Ahsap Hediye kutularimiz mevcuttur.

hoşgeldiniz. forumda size ulaşmaya çalışan arkadaşlarımız vardı. yukardaki fiyatlar gümüş kaplama mı yoksa kalay kaplama için mi geçerlidir?

Kendine has bir demleme metodu olan bir ülkede sadece bir tane üretici olması ve onunda profesyoneller harici pek yaygın olmaması veya olamaması enteresandı zaten. :)

Ben cezvelerde sade ve şıklıktan yanayım. Kendinize ait bir web sitesi ile satış kanalı oluşturursanız bence daha çok kitleye ulaşırsınız. Yolunuz açık olsun :coffee:

Son düzenleme:
Merhabalar @TokerCraft Efkan bey hoşgeldiniz öncelikle, bir süredir gümüş kaplı cezvenizi kullanıyorum satış sonrası cezveleriniz ile ilgili bakım, iç kaplama yenilemesi gibi vs. Hizmet veriyor musunuz? Ya da iç kaplamaların ömrü ne kadar, ne aralıklarla yenilemek gerekir?

Efkan bey'den @TokerCraft , 1 yıl önce satın aldığım gümüş kaplı cezvemi , sorunsuzca - ilk günkü gibi pırıl pırıl ve çok severek kullanıyorum.
Kesinlikle öneririm arkadaşlar. (y) :coffee:

Toker gümüş cezvem.jpg

Toker gümüş cezve.jpg

Son düzenleme:
hoşgeldiniz. forumda size ulaşmaya çalışan arkadaşlarımız vardı. yukardaki fiyatlar gümüş kaplama mı yoksa kalay kaplama için mi geçerlidir?
Fiyatlar Gümüş kaplama icin gecerlidir kalay kaplama daha uygun fiyatlıdır, cidarli cezve daha yüksek fiyata sahiptir, henüz talep olmadığı için fiyatlari yazmadim isteyen olursa özel mesaj ile ulasabilir.

Kendine has bir demleme metodu olan bir ülkede sadece bir tane üretici olması ve onunda profesyoneller harici pek yaygın olmaması veya olamaması enteresandı zaten. :)

Ben cezvelerde sade ve şıklıktan yanayım. Kendinize ait bir web sitesi ile satış kanalı oluşturursanız bence daha çok kitleye ulaşırsınız. Yolunuz açık olsun :coffee:
Çok teşekkürler, websitemizin başina gelmedik kalmadı, yil oldu domain bitecek ama site hala baslamadi, webmasterdan umudu kestik rahatsizda etmiyoruz kendisini artik. 😂

Merhabalar @TokerCraft Efkan bey hoşgeldiniz öncelikle, bir süredir gümüş kaplı cezvenizi kullanıyorum satış sonrası cezveleriniz ile ilgili bakım, iç kaplama yenilemesi gibi vs. Hizmet veriyor musunuz? Ya da iç kaplamaların ömrü ne kadar, ne aralıklarla yenilemek gerekir?
Ilk cezvemizden bu yana neredeyse 2 sene olacak ve gunluk yuksek sayilarda kullandik kullaniyoruz henuz kaplamayi attiramadik tabiki atmasini beklemiyoruz dilediginiz zaman satis sonrasi destek alabilirsiniz, garanti kapsamina alacagimiz durumlarda olabilir ucretli yenileme bakim benzeri durumlarda olabilir genellikle makul ucretler yansitiyoruz kargo ucreti uygun fiyata iscilik yenileme vb gibi gözünüz arkada kalmasın.

Fiyatlar Gümüş kaplama icin gecerlidir kalay kaplama daha uygun fiyatlıdır, cidarli cezve daha yüksek fiyata sahiptir, henüz talep olmadığı için fiyatlari yazmadim isteyen olursa özel mesaj ile ulasabilir.

gümüş kaplama için gayet uygun fiyat yazmışsınız. teşekkürler, hayırlı işler.

Ilk cezvemizden bu yana neredeyse 2 sene olacak ve gunluk yuksek sayilarda kullandik kullaniyoruz henuz kaplamayi attiramadik tabiki atmasini beklemiyoruz dilediginiz zaman satis sonrasi destek alabilirsiniz, garanti kapsamina alacagimiz durumlarda olabilir ucretli yenileme bakim benzeri durumlarda olabilir genellikle makul ucretler yansitiyoruz kargo ucreti uygun fiyata iscilik yenileme vb gibi gözünüz arkada kalmasın.
Uygun kargo ücretinden kasıt nedir? 14 Ocak'ta cezvemin sapı elimde kalmış ve size yazmıştım. Siz kargo ücreti müşteriye aittir diyince göndermedim...

Uygun kargo ücretinden kasıt nedir? 14 Ocak'ta cezvemin sapı elimde kalmış ve size yazmıştım. Siz kargo ücreti müşteriye aittir diyince göndermedim...

Hatırlıyorum, ürünü görmeden Ucretsiz tamir edip geri gonderecegimide soyledim siz sadece kargosunu karsilayacaktiniz. Hala gecerlidir dilerseniz atolyeye getirebilirsiniz ayni gun yeni sap takilir hemen teslim alabilirsiniz.

Hatırlıyorum, ürünü görmeden Ucretsiz tamir edip geri gonderecegimide soyledim siz sadece kargosunu karsilayacaktiniz. Hala gecerlidir dilerseniz atolyeye getirebilirsiniz ayni gun yeni sap takilir hemen teslim alabilirsiniz.
Aksini iddia etmedim ben de. Bu durumda uygun kargodan ziyade "müşteri ödemeli kargo" daha doğru bir tanım olur sanırım. Teşekkürler

@TokerCraft

Efkan Bey foruma hoşgeldiniz. Bir müşteri olarak kişisel görüşüm ürün kaynaklı problemlerde muhakkak kargoyu firma karşılamalı. Müşteri bir cezvenin sapını koparacak ne yapabilir? Ya da kaç müşteride bir problem çıkabilir? Ama bu tarz olumsuz deneyimler size müşteri kaybettirir. Şahsi fikrim bence bu politikanızı tekrar gözden geçirmelisiniz.

Merhaba öneriniz icin teşekkürler, ürün kaynaklı problemlerde hemen hersey olabiliyor kargoda zarar görmüş dahi olabilir bilemiyoruz bu durum müşteri beyanina ve resimlere istinaden ayrica atölyede inceleme ile belli oluyor lakin yinede sagduyulu ve pozitif hareket etmeye calisiyoruz.

Müşterimiz satiş üzerine cok vakit gecmeden bize ulastigi icin memnuniyet adina gerekli tamirin sebebi ne olursa olsun ucretsiz yapilacagini herhangi bir soru sormadan kendisine “gönderin ücretsiz tamir edelim” şeklinde iletmistim.

Kargo ucreti odememek adina merkezi yerlerede biraktirma teklif ettim diyede hatirliyorum kadikoy haydarpasa gibi mesela.

Ürünümüzün 2 kisilik muadili 350 lira satis fiyatina sahip biz gecen sene tanitim amacli 200 lira fiyat belirlemistik bu yuzden kargo ucretlerine bisey yapamiyoruz.

Simdilik elimizden gelen bu.

iyi aksamlar dilerim.

Geri