• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Origami Dripper

batugen

Üye
Selamlar,

Origami Dripper için bir konu olmadığını fark ettim. Hazır stoklarda bugün yenilenmişken tam da zamanı.

Biraz bilgi vermek gerekirse Origami Dripper oldukça yeni bir ürün. 2019 World Brewers Cup şampiyonunun Origami ile şampiyon olması sonrası oldukça popülerleşti. Bu dripper ın en güzel özelliği hibrit olması. Hem düz taban hem konik yapıdaki filtreler ile demleme yapmanıza imkan sağlıyor. Dikey olukları ile de konik filtreler kullanıldığında dripper ile filtre arasında hava kanalları oluşturarak sıcak buharın stabil çıkışını sağlayarak demleme süresinin ve ekstraksiyonun kontrolüne olumlu katkı sağlıyor.

Ürün oldukça hafif. Bunun sebebi de Japon porseleninden yapılması. Kaliteli bir işçiliği var ve hem ülkemizdeki kullanıcılardan gelen geri bildirimler hem de global bildirimlerden yola çıkarak fabrikasyon hataya pek rastlanmıyor (sıfır da değil doğal olarak) diyebilirim. Bir çok çeşit renkte üretilmesi de diğer bir güzelliği :).

Nihayetinde Origami Dripper bir demleme aracı ve benzer ürünlerden farklı olarak oldukça farklı bir kahve ortaya koymuyor. Farkı düz taban filtrelerin tam oturması, renk çeşitliliği, dikey olukları ile hava kontrolü sayesinde akış hızı kontrolü ve hibrit olması. Estetik açısından da önde tabi :cool:.

Ürün tekrardan stoklarımıza girdi bugün. Pandemi dolayısıyla üretimi oldukça kısıtlı ve fazla miktarda ayırtamadık maalesef. Hem kargo düzeyinde sıkıntılar hem gümrük vergilerinin oldukça artmış olması hem de kur bazındaki ciddi artış sebebiyle de fiyatında değişiklik oldu maalesef. Olduğunca minimal düzeyde tutmaya gayret ettik.

Stoklara giren çeşitler:
S boy Turkuaz
M boy Turuncu - Siyah - Turkuaz

Hepinizin de bildiği üzere Delter Coffee Press, Origami Dripper ve Cafec Filtrelerinde Togay (Tin Coffee) @raistlin ile birlikteyiz. Origami için Togay ile de iletişime geçebilirsiniz. Origami için kulübe özel bir destek sağlayamıyoruz önden belirteyim :D. Sebebi dediğim gibi elimizde olmayan sebeplerden az miktar getirebilmemiz. Ama kulüp için Delter ve Cafec ürünlerinde destek çalışmamızın müjdesini de verebilirim. Tabi gemiyle gelmeleri sebebiyle şuan için çok erken. Onlarla ilgili de bilgi ileteceğiz mutlaka.

Saygılar, sevgiler...

Konu için teşekkürler. Biraz daha gecikseydi yerli origami dripper üretmek üzereydik :) Şaka bir yana benimde almayı düşündüğüm bir ekipmandı. Yeni fiyatı ile maalesef bir süre daha uzaktan izlemeye devam edeceğim :(

Selamlar
Origami dripperın tek olumsuz yanı @kahvetrip in de videosunda bahsettiği altındaki ahşap tutucunun yaşattığı denge sorunu. Kendi sitelerinde olan bir ürün var belki bilginizde vardır bu sorunu çözmüş. Plastik bir tutucu ve dripper a tam uyum sağlıyor belki sonraki dönemlerde bu ürünü getirme şansınız olur. 🙏
@batugen

Ekli dosyalar

• A6468D37-67FF-4284-A414-C951D402BBFE.jpeg
    A6468D37-67FF-4284-A414-C951D402BBFE.jpeg
    58 KB · Görüntüleme: 303
  • 7846B5E0-A67A-45AB-A427-83A17F444856.jpeg
    7846B5E0-A67A-45AB-A427-83A17F444856.jpeg
    86 KB · Görüntüleme: 257
@umitbyk Şöyle bir ürün görmüştüm daha önce. Origami için üretilmiş. Hem tam olarak dengeyi sağlıyor hem de hava çıkışına da izin veriyormuş. 3D baskı ile benzer bir tasarım yapılabilir.

14058379.jpeg

@orneken Evet kullanışlı bi ürüne benziyor dediğiniz gibi 3D baskıyla olabilir belkide çok bilgim yok en son düşüncem elimdeki orjinal ahşap tutucuyla bi marangoza uğramak 5-6 tane kanal açar dripperin tırtıklı yapısına uyması için :))

Haftasonu elimdeki origami dripper ve kütahya porselen v60 ile tamamen aynı parametrelerle demleme denemesi yaptım. Hario v60 40'lı paket filtresi kullandım. Demleme origami'de 2:30 sürerken kütahya v60 ile 4:30 civarında tamamen tıkandı. Çakma dripper kullanmamak gerektiği gerçeğini biraz kahve heba ederek anlamış oldum.

Kaç Gr kahve kullanarak demleme yaptınız acaba süre olarak çok fark var. Tat olarak Kütahya porselen ile demlenen acı oldu mu
Bende de Kütahya porselen V60 var timemore 25 klik ta çekip 25 Gr kahve ile yaklaşık 4 dakikada 400 Gr su ile demliyorum. Ön demleme arkası 3 parçalı su dönüş ile güzel sonuçlar alıyorum.

Haftasonu elimdeki origami dripper ve kütahya porselen v60 ile tamamen aynı parametrelerle demleme denemesi yaptım. Hario v60 40'lı paket filtresi kullandım. Demleme origami'de 2:30 sürerken kütahya v60 ile 4:30 civarında tamamen tıkandı. Çakma dripper kullanmamak gerektiği gerçeğini biraz kahve heba ederek anlamış oldum.
Hocam ben sorunun çakma dripper’dan kaynaklandığını düşünmüyorum. Muhtemelen hario v60’da kullansanız o tıkanıklığı yaşayacaktınız. Yaptığım demlemelerde gördüğüm kadarıyla origami dripper’daki akış hızı v60’a göre daha fazla. Bu da tamamen tasarımından kaynaklanıyor bence.

Kaç Gr kahve kullanarak demleme yaptınız acaba süre olarak çok fark var. Tat olarak Kütahya porselen ile demlenen acı oldu mu
Bende de Kütahya porselen V60 var timemore 25 klik ta çekip 25 Gr kahve ile yaklaşık 4 dakikada 400 Gr su ile demliyorum. Ön demleme arkası 3 parçalı su dönüş ile güzel sonuçlar alıyorum.
30 gram kahve kullandım sanırım, fakat asıl sorun tek seferde dökmek sanırım kütahya v60 için. Parçalı dökünce belki tıkanmanın önüne geçebiliriz fakat origamide bu durumu hiç yaşamıyorum. Kalita filtresi ile de durum aynı, hep stabil sonuçlar alıyorum.

Hocam ben sorunun çakma dripper’dan kaynaklandığını düşünmüyorum. Muhtemelen hario v60’da kullansanız o tıkanıklığı yaşayacaktınız. Yaptığım demlemelerde gördüğüm kadarıyla origami dripper’daki akış hızı v60’a göre daha fazla. Bu da tamamen tasarımından kaynaklanıyor bence.
Olabilir dediğiniz gibi tasarım farklı epey. V60'ta demlemeyeli epey olmuştu. Kahveyi origamide demlerken kullandığım Öğütüm ayarı v60 için fazla ince sanırım.

Origamiyi hem v60 filtresi ile hem de kalita filtresi ile kullananlar var. Ekipmana sahip olan arkaşlardan bu 2 filtreyide denemiş olan var mı? Fincan da fark yaratıyor mu , yaratıyor ise çok fark ediyor mu merak ettim açıkçası.

Origamiyi hem v60 filtresi ile hem de kalita filtresi ile kullananlar var. Ekipmana sahip olan arkaşlardan bu 2 filtreyide denemiş olan var mı? Fincan da fark yaratıyor mu , yaratıyor ise çok fark ediyor mu merak ettim açıkçası.
Buradan takip edebilirsiniz yazışmaları.

Selamlar,

Togay ile çok bekledik, çok uğraştık ama sonunda Origami Dripper için yeni parti stoklarımız güncellendi! 2 yeni renk seçeneğimiz de var. Lacivert ve sarı renkler ile en popüler turuncu ve turkuaz renkler geldi.

Kahvekulübü için de sizlere bir paket hazırladık Togay @raistlin ile.

10 adet Clean Cup Coffee üzerinden ve 10 adet de Tin Coffee üzerinden olmak üzere alıcağınız Origami Dripper ile 1 paket CAFEC Abaca filtre kağıdı hediye!

Hediye için sepete origami ile birlikte abaca filtre ekleyip kupon kodunu girmeniz yeterli. 75TL olarak indirim tutardan düşecektir.
Kupon kodu: origamisan

https://cleancup.coffee/magaza/
https://tincoffee.net/urun-kategori/origami/

Saygılar, sevgiler...

Selamlar,

Togay ile çok bekledik, çok uğraştık ama sonunda Origami Dripper için yeni parti stoklarımız güncellendi! 2 yeni renk seçeneğimiz de var. Lacivert ve sarı renkler ile en popüler turuncu ve turkuaz renkler geldi.

Kahvekulübü için de sizlere bir paket hazırladık Togay @raistlin ile.

10 adet Clean Cup Coffee üzerinden ve 10 adet de Tin Coffee üzerinden olmak üzere alıcağınız Origami Dripper ile 1 paket CAFEC Abaca filtre kağıdı hediye!

Hediye için sepete origami ile birlikte abaca filtre ekleyip kupon kodunu girmeniz yeterli. 75TL olarak indirim tutardan düşecektir.
Kupon kodu: origamisan

https://cleancup.coffee/magaza/
https://tincoffee.net/urun-kategori/origami/

Saygılar, sevgiler...
herkesin elinde abaca vardır diye tahmin ediyorum. kodu herhangi bir filtreye tanımlayabilirseniz alacaklar merak ettikleri filtreyi tercih edebilirler. takdir sizin tabii ki, tavsiye mahiyetinde görüş bildirmek istedim..
edit: ben özellikle traditional isterdim..

Uzun süredir bekliyordum, gelmesine çok sevindim. Turkuaz renk sipariş verdim teşekkür ederim. ☺️

ben Togay Bey’in düşündüğü bundle tarzı fırsatları bekliyorum şu an sipariş vermek için, belki daha cazip bir indirim, sürpriz fikri olur, kim bilir? :) olmadı filtreli paketten kalırsa onu sipariş geçebilirim, teşekkürler fırsat için 🙏🏽

Geri