• Eylül
  Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
  Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Origami Dripper

batugen

Aktif Üye
Selamlar,

Origami Dripper için bir konu olmadığını fark ettim. Hazır stoklarda bugün yenilenmişken tam da zamanı.

Biraz bilgi vermek gerekirse Origami Dripper oldukça yeni bir ürün. 2019 World Brewers Cup şampiyonunun Origami ile şampiyon olması sonrası oldukça popülerleşti. Bu dripper ın en güzel özelliği hibrit olması. Hem düz taban hem konik yapıdaki filtreler ile demleme yapmanıza imkan sağlıyor. Dikey olukları ile de konik filtreler kullanıldığında dripper ile filtre arasında hava kanalları oluşturarak sıcak buharın stabil çıkışını sağlayarak demleme süresinin ve ekstraksiyonun kontrolüne olumlu katkı sağlıyor.

Ürün oldukça hafif. Bunun sebebi de Japon porseleninden yapılması. Kaliteli bir işçiliği var ve hem ülkemizdeki kullanıcılardan gelen geri bildirimler hem de global bildirimlerden yola çıkarak fabrikasyon hataya pek rastlanmıyor (sıfır da değil doğal olarak) diyebilirim. Bir çok çeşit renkte üretilmesi de diğer bir güzelliği :).

Nihayetinde Origami Dripper bir demleme aracı ve benzer ürünlerden farklı olarak oldukça farklı bir kahve ortaya koymuyor. Farkı düz taban filtrelerin tam oturması, renk çeşitliliği, dikey olukları ile hava kontrolü sayesinde akış hızı kontrolü ve hibrit olması. Estetik açısından da önde tabi :cool:.

Ürün tekrardan stoklarımıza girdi bugün. Pandemi dolayısıyla üretimi oldukça kısıtlı ve fazla miktarda ayırtamadık maalesef. Hem kargo düzeyinde sıkıntılar hem gümrük vergilerinin oldukça artmış olması hem de kur bazındaki ciddi artış sebebiyle de fiyatında değişiklik oldu maalesef. Olduğunca minimal düzeyde tutmaya gayret ettik.

Stoklara giren çeşitler:
S boy Turkuaz
M boy Turuncu - Siyah - Turkuaz

Hepinizin de bildiği üzere Delter Coffee Press, Origami Dripper ve Cafec Filtrelerinde Togay (Tin Coffee) @raistlin ile birlikteyiz. Origami için Togay ile de iletişime geçebilirsiniz. Origami için kulübe özel bir destek sağlayamıyoruz önden belirteyim :D. Sebebi dediğim gibi elimizde olmayan sebeplerden az miktar getirebilmemiz. Ama kulüp için Delter ve Cafec ürünlerinde destek çalışmamızın müjdesini de verebilirim. Tabi gemiyle gelmeleri sebebiyle şuan için çok erken. Onlarla ilgili de bilgi ileteceğiz mutlaka.

Saygılar, sevgiler...
 

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
Konum
İstanbul
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Konu için teşekkürler. Biraz daha gecikseydi yerli origami dripper üretmek üzereydik :) Şaka bir yana benimde almayı düşündüğüm bir ekipmandı. Yeni fiyatı ile maalesef bir süre daha uzaktan izlemeye devam edeceğim :(
 

umitbyk

Yeni Üye
İsim
ümit
Daha fazla  
İsim
ümit
Selamlar
Origami dripperın tek olumsuz yanı @kahvetrip in de videosunda bahsettiği altındaki ahşap tutucunun yaşattığı denge sorunu. Kendi sitelerinde olan bir ürün var belki bilginizde vardır bu sorunu çözmüş. Plastik bir tutucu ve dripper a tam uyum sağlıyor belki sonraki dönemlerde bu ürünü getirme şansınız olur. 🙏
@batugen
 

Ekli dosyalar

 • A6468D37-67FF-4284-A414-C951D402BBFE.jpeg
  A6468D37-67FF-4284-A414-C951D402BBFE.jpeg
  58 KB · Görüntüleme: 64
 • 7846B5E0-A67A-45AB-A427-83A17F444856.jpeg
  7846B5E0-A67A-45AB-A427-83A17F444856.jpeg
  86 KB · Görüntüleme: 86

orneken

Üye
@umitbyk Şöyle bir ürün görmüştüm daha önce. Origami için üretilmiş. Hem tam olarak dengeyi sağlıyor hem de hava çıkışına da izin veriyormuş. 3D baskı ile benzer bir tasarım yapılabilir. 

umitbyk

Yeni Üye
İsim
ümit
Daha fazla  
İsim
ümit
@orneken Evet kullanışlı bi ürüne benziyor dediğiniz gibi 3D baskıyla olabilir belkide çok bilgim yok en son düşüncem elimdeki orjinal ahşap tutucuyla bi marangoza uğramak 5-6 tane kanal açar dripperin tırtıklı yapısına uyması için :))
 
Üst