• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Niche 64MM Konik Dişli Elektrikli Değirmen

Selam temizlik sonrası kalibrasyonu 20 ye ayarlıyorum . Filtre kavrum kahvelerde
14-16 aralığında koyu kavrumlarda 18- 20 aralığında başlıyorum.

Değirmen elime 2 gün önce geçti. Değirmenle birlikte Square Mile'dan 350 gr kahve de almıştım. İlk denememde çok güzel bir espresso elde ettim. Sonrasında bir sebepten ötürü dişlileri çıkarıp temizlemem gerekti, kalibrasyonunu da usulüne uygun yaptım. Bugün tekrar aynı çekirdekle uğraşırken bir önceki güne göre neredeyse 3-4 kademe kalına gitmem gerekti. Bu arada da 70-80 gr çekirdek harcadım. Sizce neden olmuş olabilir?

Değirmen elime 2 gün önce geçti. Değirmenle birlikte Square Mile'dan 350 gr kahve de almıştım. İlk denememde çok güzel bir espresso elde ettim. Sonrasında bir sebepten ötürü dişlileri çıkarıp temizlemem gerekti, kalibrasyonunu da usulüne uygun yaptım. Bugün tekrar aynı çekirdekle uğraşırken bir önceki güne göre neredeyse 3-4 kademe kalına gitmem gerekti. Bu arada da 70-80 gr çekirdek harcadım. Sizce neden olmuş olabilir?
Hocam daha iyi bilenler elbet vardır ben de henüz 2 aydır niche kullanıyorum. Eğer 3-4 kademeden kastınız 13-16 arasındaki fark gibi 3-4 ise kahvenin bayatlamasının etkisi olabilir. Her gün normalde 1-2 kademe civarı daha inceye alıyorum ben. Bunun dışında belki ilk kahveniz diye retention olmuş olabilir. Çok az olsa da 0.2 gram civarı olabiliyor nichede bildiğim kadarıyla.

Aynen hocam kastım o. Bir önceki gün 18 civarındayken bir sonraki gün 21-22'lere kadar çıkmam gerekti. Yani normalde sizin de dediğiniz gibi zaman geçtikçe inceltmek gerekiyor diye biliyorum ama hem kalına gittim hem de çok gittim gibi oldu. Gerçi 1 gün önce sadece 1 shot almıştım. Doz, çıktı vs bütün parametrelerim aynıydı ama puck preperation ile alakalı bir farklılıktan mı oluştu acaba?

Aynen hocam kastım o. Bir önceki gün 18 civarındayken bir sonraki gün 21-22'lere kadar çıkmam gerekti. Yani normalde sizin de dediğiniz gibi zaman geçtikçe inceltmek gerekiyor diye biliyorum ama hem kalına gittim hem de çok gittim gibi oldu. Gerçi 1 gün önce sadece 1 shot almıştım. Doz, çıktı vs bütün parametrelerim aynıydı ama puck preperation ile alakalı bir farklılıktan mı oluştu acaba?
Kalınlaşmışsa dediğim olmuyor evet. Siz belki öncesinde yanlışlıkla kalibrasyonu bozup metal göstergeli kısmı çevirmişsinizdir. 18 dediğiniz kısım 22-23 tür belki. Bence bundan sonra düzenli şekilde doğru çıktı veriyorsa bir problem yaşamazsınız. Tabi tariflerdeki öğütüm derecesine bakıyorsanız ve kalibrasyon aynı değilse etkileyebilir.

Anladım hocam. Yani aslında öğrenmek istediğim de biraz buydu. Yani değirmen kendi içinde tutarlılık gösteriyorsa, sök çıkar yapmak vs öğütüm ayarlarında değişikliklere sebep olmuyorsa dikkatimi diğer parametrelere çevirmem gerektiği anlamına geliyor benim için. Çok teşekkür ediyorum 🙏

Ingiltere disina (EU) kargo ediyorlar adres varsa elinizde. Ben Hollanda'ya kargo ettirmistim. Oradan Turkiye'ye getirtmistim sonra.

Ben gecen haziran ayinda aldim.

Niche Zero × 1
Pure White / EU
This model is shipped within 7 days.
£449.00

Subtotal
£449.00
Shipping
£30.00

Total
£479.00 GBP

merhaba arkdaşlar,

almanyadaki kuzenim şubat sonunda gelecek. bu ürünü ona aldırıp yanında getirtmeyi düşünüyorum. yalnız merak ettiğim bu ürüne almanyada gümrük vergisi uygulanıyor mu? 500+kargo Euro harici başka birşey öder miyiz? 550euroya kadar alabilirim yoksa yurtiçi Eureka Mignon Zero 15BL alıp geçeceğim.

birde ingiltereden kaç günde almanyaya teslim olur?

Kullananlara bir sorum olacak, makineyi temizleme sonrası tekrar toparlamam ardından en üstteki plastik şeffaf parçayı tutan vidayı sıkmama (ell sıkıyorum) karşın her öğütüm sonrası gevşiyor. Yabancı forumlara da baktığımda benzer durumu yaşayanları gördüm, bant ya da locktite önermişler.

Benzer durumu burada yaşayan var mı ?

kendi tornavidası ile sağlam sıkarsanız gevşemiyor

Kullananlara bir sorum olacak, makineyi temizleme sonrası tekrar toparlamam ardından en üstteki plastik şeffaf parçayı tutan vidayı sıkmama (ell sıkıyorum) karşın her öğütüm sonrası gevşiyor. Yabancı forumlara da baktığımda benzer durumu yaşayanları gördüm, bant ya da locktite önermişler.

Benzer durumu burada yaşayan var mı ?
@volvole Bey'e katılıyorum. Fakat çok sıkınca da açması gerçekten uğraştırıyor. Kararında sıkmak gerekiyor.

Geri