• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Moccamaster ve İblis Arkadaşlar Hk.

Leon

Üye
İsim
Leon
Daha fazla  
İsim
Leon
Merhaba, daha önce merhaba mesajında da yazmıştım ben bir espresso severim diğer kahveler çok sulu ve çay gibi geliyor bana diye ama işte insan en yakın arkadaşı tarafından vurulunca :(

Haftanın 6 günü çalışan bir insan olarak bayramın ilk günü bize kahvaltıya gelin hem yeni makine aldım sana kahve yapiyim dedi, tamam dedim kaç zamandır (olm sende para çok kahvede seviyorsun patlat bir simonelli Oscar diyordum onu aldı sandım), sabah gittik bir şevkle naaber demeden mutfağa daldım ki, iblis moccamaster almış. Ya olm filtre içilir mi allasen su gibi ya 1:15 oranı nedir saçmalama dedim ama olsun sen bir iç dedi.

Hakkaten tüm hazne dolu kahveyi 5 dakkada filan yaptı sonra da burun kıvırarak içtim, vay arkadaş vay birader o nasıl güzel kahve o nasıl aromatik ya nasıl anlatiyim hasta oldum, erkekliğe şey de sürdüremiyorum yoksa karafı alıp dikicem kafaya. Kahve Limu idi, üstelik Limu öyle gövdeli bir kahvede değildir, özel birşeyde yapmadı ama kahve şahane oldu.

Kısacası anladım ki ekipman hakkaten çok farkediyor, marka olmak anlamsız değil ve sca onaylı makine ve golden cup ne demekmiş anladım. Sorun şu ki makine 2300 TL durduk yere masraf onu da bırak arkadaş fiyatını söyledi ve ben düşünürken eşim adeta soğukkanlı bir katilin kurbanına bakması gibi bana bakıyordu.

Çok mutsuzum ya.
Bir de korkuyorum erkeğe şiddete hayır :D

Dip not: elinde moccamaster olupta 500 e satmak isteyen olur, ayrıca telefonda eşime (valla 500) diyecek biri varsa özel mesaj lütfen :ROFLMAO:

Efenim kandırıldım ben evet yani Electrolux filtre makine bir yere kadarmış o makinelerden çıkan şeyle (moccadan sonra o sıvıya kahve demem ben) bundan çıkan kahve arasıdna büyük fark var inanılmaz gerçekten ki su normal su (erikli) ajitasyonda yapmadı. Ne diyim yanıldığını itiraf etmekte bir erdemdir bence, kesin yani evet :D

Bahsettiğiniz kahve MBC nin yeni ithal ettiği Etiyopya çekirdeklerinden. Benim de 6 adet Etiyopya kahvesi içerisinde en çok beğendiğim Limu Kahvesiydi. Tatlı aromatik ve yumuşak bir tadı var.

Espressonunda filtrenin de yeri ayrı.
Manuel filtrelere bakın moccaya bütçe çıkarmayacaksınız.

V60 öneriyorsunuz sanıyorum o da bir ısı kontrollü gooseneck, dripper belki melodrip isteyecek kağıtlarında daha pahalı bilemedim uzun dönem için hesaplamak lazım üstelik yoğun çalışıyorum ve yoruluyorum elimde zaman tutarak uğraşmak istemiyorum pek. Bir de elektrikli herşeyi seviyorum ben o da var ;)

V60 öneriyorsunuz sanıyorum o da bir ısı kontrollü gooseneck, dripper belki melodrip isteyecek kağıtlarında daha pahalı bilemedim uzun dönem için hesaplamak lazım üstelik yoğun çalışıyorum ve yoruluyorum elimde zaman tutarak uğraşmak istemiyorum pek. Bir de elektrikli herşeyi seviyorum ben o da var ;)
İyi bir espresso yatırımı en az 5-6bin belki üzeri. Kıyas yapacak olursak moccamaster güzel bir seçenek sayılır bütçesel olarak.
ben yatırımı espresso ve manıel demlemeye yaptım.
Geçtiğimiz aylarda güzel bir indirim vardı mocca da, çok düşündüm alıp almama hususunda ama eldekiler iş görüyor olunca vazgeçtim.

İyi bir espresso yatırımı en az 5-6bin belki üzeri. Kıyas yapacak olursak moccamaster güzel bir seçenek sayılır bütçesel olarak.
ben yatırımı espresso ve manıel demlemeye yaptım.
Geçtiğimiz aylarda güzel bir indirim vardı mocca da, çok düşündüm alıp almama hususunda ama eldekiler iş görüyor olunca vazgeçtim.
İş yerinde espresso makinem var, evde kahve öğütürken çok pislik oluyor diye (hanım üzülmesin diye yoksa yani) tam otomatik bir Siemens eq3 var şimdi kafaya moccamasterı taktım. Sorması ayıp ne kadara düşmüştü acaba?

Mocca da bloming yapılabiliyor mu? Makineyi kapatıp açmak mı gerekiyor bilgisi olan var mı ön demleme olayı hakkında?

Kahve demlemeyi de en az içmek kadar çok seviyor ve bunu günün yorgunluğunu atmak için bir ritüel olarak görüyorsanız V60 ve türevlerine yönelmeniz çok mantıklı olacaktır. Fakat öğütmek, demlemek, reçetelere uğraşmak istemiyorsanız hazır elinizde de bir elektrikli öğütücü de varsa moccamaster daha cazip olacaktır.

İş yerinde espresso makinem var, evde kahve öğütürken çok pislik oluyor diye (hanım üzülmesin diye yoksa yani) tam otomatik bir Siemens eq3 var şimdi kafaya moccamasterı taktım. Sorması ayıp ne kadara düşmüştü acaba?
Forumdan alan arkadaşlar olmuştu, yanlış hatırlamıyorsam 1500 civarı bi fiyata düşmüştü.

1406₺ ye inmiş :)

O fiyata düşürdükleri eski seriydi. Bir nevi ellerinde ki eski cihazları ucuza sattılar. Şu an satılan modeller yeni seri.

Arkadaşınız demleme sırasında makineye müdahale etti mi acaba çok merak ettim? :) Kendi haline bırakıldığında da gayet güzel bir demleme yapıyor tabii ki ama özellikle ilk otuz kırk saniyeden sonra bir karıştırma, haznedeki su bittikten sonra da son bir seri karıştırma yapınca gerçekten V60'taki flat bed challengecılara nispet yaparcasına bir düz yatak ve eşit extraction sağlıyor. :)

Son düzenleme:
O fiyata düşürdükleri eski seriydi. Bir nevi ellerinde ki eski cihazları ucuza sattılar. Şu an satılan modeller yeni seri.
farkediyor mu? sonuçta makine oldukça basit bas düğmeye çalışsın bas dursun şeklinde çünkü.

Arkadaşınız demleme sırasında makineye müdahale etti mi acaba çok merak ettim? :) Kendi haline bırakıldığında da gayet güzel bir demleme yapıyor tabii ki ama özellikle ilk otuz kırk saniyeden sonra bir karıştırma, haznedeki su bittikten sonra da son bir seri karıştırma yapınca gerçekten V60'taki flat bed challengecılara nispet yaparcasına bir düz yatak ve eşit extraction sağlıyor gerçekten. :)
etmedi maalesef etmedi, halbuki dedimfiltre kısmını kapat iki dakka bir karıştıralım bak daha güzel olabilir dedim, sen ne anlarsın anca zift gibi espresso iç dedi. Arkadaşlarımda garip ne diyim. Şaka bir yana ajite etmek istemiyorum dedi karıştırsa ne olurdu bilmiyorum ama bu şekliyle bile şahane bir kahveydi.

farkediyor mu? sonuçta makine oldukça basit bas düğmeye çalışsın bas dursun şeklinde çünkü.

Yeni cihazlarda yarım demleme gibi bir özellik geldi, onun dışında bildiğimiz moccamaster

Geri