• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Melodrip Benzeri Ürün İmalatı

uralavci

Üye
İsim
Ural AVCI
Ürünü satın almak için gerekli her şey şu başlıkta yazıyor. Tekrar tekrar teşekkür ederim. :)

Herkese selamlar;
Melodrip çok hoşuma gitti ama oldukça pahalı geliyor bana. Haliyle üretme fikri, kendisini gördüğüm andan beri aklımda olan bir şey. Bugün eyleme geçişimin ilk günü, aşağıdaki resmi çizdim ve biraz araştırma yaptım.
303 kalite paslanmaz çelikten imal edeceğim. Sadece su ile temas edeceğinden gayet yeterli olur diye düşünüyorum.
Malzeme maliyeti 40-45 lira, işçiliği de 100 liraya geliyor.
Sizlere de bir kaç sorum var. Bu ürünü 150 lira + kargo ödeyerek alır mısınız?
"Şurası şöyle olsa daha iyi." dediğiniz bir nokta var mı?
Ürün iki parçadan oluşuyor. Ortadaki göbek ve kaide ayrılabiliyor. Tutamaçlı olmamasının en önemli sebebi ürünün çelik olması. Isındığında tutulamayacak kadar sıcak olabilir. Sap kısmını plastikten ya da silikon kaplı yine çelikten imal etmek mümkün olsa da benim bu yatırımı yapacak maddi durumum şu an için yok.

belirteyim; üründen bir kâr beklentim yok. Kahve demlemek benim için müthiş bir hobi oldu ve çok keyif alıyorum. Bu üründen de üretip inceleme yapan arkadaşlara ücretsiz göndermek ve maliyetinden çok az fazlası bir fiyata satarak iş çözmek niyetindeyim.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

80307283-707A-4858-9AEA-924A1B0E4D63.jpeg

Son düzenleme:
Uçlardan birine vidalı bir sistem yapıp karaköyden silikon sap bulup birleştirebilirsin en kötü ahşap sap yapabilirsiniz

Birde ben olsam ikili sistem tasarlardım istersniZ el ile tutma istereni demleme aparatının üzerine konan bir sistem

Birde ürün aeropress içine girmeli

Aeropress’im yok hocam. Ölçülerini de bilmiyorum. Eğer bu bilgileri bana sağlarsanız tasarımı ona göre şekillendirebilirim.
iş yerinin web filtresi açmadığı için linkini atamıyorum ama aeropress dimensions yazınca kendi sitesinde tüm parçalarının boyutları çıkıyor.
alta çirkin google linkini bırakayım:

ayrıca melodrip işe yarasa da overpriced bir ürün. aynı etkiyi gösterdiğine ikna olursam ben de alabilirim.

Maliyet konusuna değinmeden, melodrip muadili bir ürün için talep çok fazla. Çelik malzeme suyun ısısını çok fazla absorbe etmez mi ? Plastik malzeme kullanmayı düşündünüz mü ? İşleme açısından 303 kadar kolay olmaz ama ısı kaybını önleme açısından iyi olabilir.

Maliyet konusuna değinmeden, melodrip muadili bir ürün için talep çok fazla. Çelik malzeme suyun ısısını çok fazla absorbe etmez mi ? Plastik malzeme kullanmayı düşündünüz mü ? İşleme açısından 303 kadar kolay olmaz ama ısı kaybını önleme açısından iyi olabilir.

Hocam yüksek adetli üretim yapacak olsam food grade plastikleri tabiiki gözden geçirirdim ancak öyle bir yatırım yapamam maalesef.

iş yerinin web filtresi açmadığı için linkini atamıyorum ama aeropress dimensions yazınca kendi sitesinde tüm parçalarının boyutları çıkıyor.
alta çirkin google linkini bırakayım:

ayrıca melodrip işe yarasa da overpriced bir ürün. aynı etkiyi gösterdiğine ikna olursam ben de alabilirim.

Teşekkür ederim hocam. Bununla ilgileneceğim.

Aeropress’im yok hocam. Ölçülerini de bilmiyorum. Eğer bu bilgileri bana sağlarsanız tasarımı ona göre şekillendirebilirim.

Melodripin çapı 5 cm yüksekliği 14 mm. Deliklerin üzerinde sanırım 5-6mm pay var. Birde delikler altta çıkıntı yapıyor 2-3 mm(14mm den hariç)

Fikir olarak gayet güzel duruyor.

Hem V60, hem de Kalitaya oturacak şekilde bir yapısı var gibi . Göbeğin kahve yatağından uzaklığı önemli bir parametre. O yüzden, V60/Kalita, vs üstünde nasıl durduğuna bakmak lazım.

Göbeğin kaideden çıkması fikrini beğendim. Temizlik açısından kolay olur.

Metal daha fazla ısıyı çalabilir ama uzun ömür konusunda kesinlikle daha iyi. Kırılma derdi olmaz. Olabildiğince ince malzeme kullanılabilir.

Kaidenin tutma kollarından biri daha uzun tutularak, isteyene melodrip gibi tutarak demleme imkanı verebilir.

Ürünün ağırlığını çizimden doğru hesapladınız mı? Sabit olarak demleyici ekipman üstünde olacağından, hafif olması gerekebilir. Çoğu kahveseverin tartısı 2000 gram kapasiteli.

Ben silikon bir parça için kalıp sormuştum 500-600 tl civarı demişlerdi. Metal çubuklarda çok uygun olur 10 kişi birleşse kalıp maliyetini çıkarır toplam maliyet ürün başı 100 tl olur. Sonraki ürünler 40-50 tl maliyet olur. Kalıptan sonra baskı 5-10tl

Melodripin çapı 5 cm yüksekliği 14 mm. Deliklerin üzerinde sanırım 5-6mm pay var. Birde delikler altta çıkıntı yapıyor 2-3 mm(14mm den hariç)

Orijinal Melodrip ile alakalı bir kaç sorum olacak. Şu an çok müsait değilim ama ilk fırsatta size özel mesaj atacağım.

Fikir olarak gayet güzel duruyor.

Hem V60, hem de Kalitaya oturacak şekilde bir yapısı var gibi . Göbeğin kahve yatağından uzaklığı önemli bir parametre. O yüzden, V60/Kalita, vs üstünde nasıl durduğuna bakmak lazım.

Göbeğin kaideden çıkması fikrini beğendim. Temizlik açısından kolay olur.

Metal daha fazla ısıyı çalabilir ama uzun ömür konusunda kesinlikle daha iyi. Kırılma derdi olmaz. Olabildiğince ince malzeme kullanılabilir.

Kaidenin tutma kollarından biri daha uzun tutularak, isteyene melodrip gibi tutarak demleme imkanı verebilir.

Ürünün ağırlığını çizimden doğru hesapladınız mı? Sabit olarak demleyici ekipman üstünde olacağından, hafif olması gerekebilir. Çoğu kahveseverin tartısı 2000 gram kapasiteli.

Hocam çelil ısıyı çalar ama ısındığında da hemen soğumaz. Yani demleme öncesi ısıtılırsa bir problem teşkil edeceğini sanmam.

Ben silikon bir parça için kalıp sormuştum 500-600 tl civarı demişlerdi. Metal çubuklarda çok uygun olur 10 kişi birleşse kalıp maliyetini çıkarır toplam maliyet ürün başı 100 tl olur. Sonraki ürünler 40-50 tl maliyet olur. Kalıptan sonra baskı 5-10tl

Ben kalıpçıyım hocam. :D

Orijinal Melodrip ile alakalı bir kaç sorum olacak. Şu an çok müsait değilim ama ilk fırsatta size özel mesaj atacağım.

Hocam çelil ısıyı çalar ama ısındığında da hemen soğumaz. Yani demleme öncesi ısıtılırsa bir problem teşkil edeceğini sanmam.

Ben kalıpçıyım hocam. :D
Diğer yorumlarım da ergonomi, kullanışlılık ve estetik üstüne... düşünün derim...

Diğer yorumlarım da ergonomi, kullanışlılık ve estetik üstüne... düşünün derim...

Uzunca cevap yazacak fırsatım yoktu hocam kusuruma bakmayın.
Tek kollu bir tutamacı ayrıca ekleyeceğim. Yine takılıp çıkarılabilir olacak. Ürünün toplam ağırlığı 109 gram geliyor. Altı da düz. Melodrip gibi çıkıntılar yok ama şöyle bir detay var;
Melodrip akrilik malzemeden basılmış. Yani kalıptan çıkmış. Kalıplanacak malzemeler, özellikle akrilik gibi çekintisi çok yüksek materyaller özellikle cidarlı tasarlanır. Yani melodripin alt yapısının akışa, ağırlığa, vs hiçbir katkısı yok. Sadece dolu bölgelerin çekintisi çok yüksek olacağından malzeme çarpılır, atar. Bunu engellemek için de her zaman, tüm ürünler Melodripte de olduğu gibi cidarlı olarak tasarlanır, destek olması gereken yerlere ince bir duvar şeklinde destek atılır. Çelikte böyle bir şeye gerek yok, ayrıca altını da işletirsem maliyet 2ye katlanır. :)

Sapın dışı konusunda şunları da düşünüyorum;
Tekil sapı uzun tutmak gibi bir düşüncem var. Uzun sapın ucu geç ısınır, haliyle sıcaklık çok da problem olmayabilir. İlerleyen dönemde, yani satın alım çok yüksek rakamlara ulaşacak olursa, sap üzerine plastik basabileceğim bir kalıp tasarlayıp ürünü o şekle getirebilirim.
Sapı göbekten bir plastikle yalıtmak da mümkün. Bir o-ring yardımı ile göbeğin sapa direkt temasını kessek de olur. Su değmeyecek bir bölge olduğundan sağlık açısından da bir problem yaratmaz diye düşünüyorum.

Anladığım kadarı ile alt kısım, damlaların delikten çıktığı (delikli) yüzey düz olacak.
Bu şekilde bir tasarım hata olur bence, bütün emekler boşa gidebilir...
Ben damlama olayına asıl etkinin alt kısımda olduğuna inanıyorum.
Melodripi yakından inceleyemedim ama ortalıktaki resimlere göre denemeyi düşündüğüm hazır bir malzeme buldum aliexpresste...

Anladığım kadarı ile alt kısım, damlaların delikten çıktığı (delikli) yüzey düz olacak.
Bu şekilde bir tasarım hata olur bence, bütün emekler boşa gidebilir...
Ben damlama olayına asıl etkinin alt kısımda olduğuna inanıyorum.
Melodripi yakından inceleyemedim ama ortalıktaki resimlere göre denemeyi düşündüğüm hazır bir malzeme buldum aliexpresste...

Altının düz olmasının ne gibi etkisi olabilir diye düşündüm de hocam, sanırım tek sorun damlanın delikten çıktıktan sonra tam olarak aşağı yönde değil de kenara hareket etmek istemesi olabilir (yüzey gerlimi). Bu sorunu aşmak için de bir şeyler düşüneceğim. Aslında aklıma bir şey var ama önce denemeliyim.

Altının düz olmasının ne gibi etkisi olabilir diye düşündüm de hocam, sanırım tek sorun damlanın delikten çıktıktan sonra tam olarak aşağı yönde değil de kenara hareket etmek istemesi olabilir (yüzey gerlimi). Bu sorunu aşmak için de bir şeyler düşüneceğim. Aslında aklıma bir şey var ama önce denemeliyim.

damlalar, damla damla değil de espressoda olduğu gibi birleşip tek bir akım şeklinde akabilir belki.

Herkese selamlar;
Melodrip çok hoşuma gitti ama oldukça pahalı geliyor bana. Haliyle üretme fikri, kendisini gördüğüm andan beri aklımda olan bir şey. Bugün eyleme geçişimin ilk günü, aşağıdaki resmi çizdim ve biraz araştırma yaptım.
303 kalite paslanmaz çelikten imal edeceğim. Sadece su ile temas edeceğinden gayet yeterli olur diye düşünüyorum.
Malzeme maliyeti 40-45 lira, işçiliği de 100 liraya geliyor.
Sizlere de bir kaç sorum var. Bu ürünü 150 lira + kargo ödeyerek alır mısınız?
"Şurası şöyle olsa daha iyi." dediğiniz bir nokta var mı?
Ürün iki parçadan oluşuyor. Ortadaki göbek ve kaide ayrılabiliyor. Tutamaçlı olmamasının en önemli sebebi ürünün çelik olması. Isındığında tutulamayacak kadar sıcak olabilir. Sap kısmını plastikten ya da silikon kaplı yine çelikten imal etmek mümkün olsa da benim bu yatırımı yapacak maddi durumum şu an için yok.

belirteyim; üründen bir kâr beklentim yok. Kahve demlemek benim için müthiş bir hobi oldu ve çok keyif alıyorum. Bu üründen de üretip inceleme yapan arkadaşlara ücretsiz göndermek ve maliyetinden çok az fazlası bir fiyata satarak iş çözmek niyetindeyim.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 2695

Heyecan verici bir düşünme. Umarım ortaya güzel bir ürün çıkar ve bizler de yararlanırız.

Geri