• Temmuz Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Temmuz ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Vitus Coffee & Roastery olarak seçildi. Bu konudan Temmuz ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Sonuç Mayıs 2024 - Kahve Kulübü Toplu Alım Etkinliği

Bugün dükkandan alım yaptım. Etiyopya garo agenta ve el salvador aldım. Ürünler 25 Mart kavrumlu (en taze olanlar bunlar) güzel bir alık oldu teşekkür ederim 🙏
En taze olan ürün 25 Mart kavrumu mu?
Yazım yanlışı yok değil mi?

2 sene önce içtiğim Kolombiya Santa Rosa'nın yüzü suyu hürmetine ben de alıma katıldım :)
Böylesine erişilebilir fiyatlı bir kampanya sundukları için işletme ve forum yetkililerine teşekkürler.

Hocam hem filtre hem espresso için uygun olan kahveleriniz nelerdir? Hangisini tavsiye edersiniz?

Hocam hem filtre hem espresso için uygun olan kahveleriniz nelerdir? Hangisini tavsiye edersiniz?

Hangi çekirdek bana göre:
  • Tüm çekirdeklerimizi istisnasız elle demleme yöntemlerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Güney amerika çekirdekleri Espresso içindir bi algınız olmasın onların kavurma profilleri de gayet açık seviyededir. Hem filtre yöntemlerinde hem de Espresso tarzı içeceklerde keyifle tercih edebilirsiniz.
  • El Salvador Las Marias çok yönlü ve çok katmanlı bir çekirdek, bir o kadar da aromatik. 100% pacas varyetesi ama kavrulmuş hali pacamara tatları ve profili çok baskın. Başlangıç orta ve bitişi çok farklı. Farklı bir deneyim oldu benim için de, ben çok beğendim.
  • Etiyopya Gara Agena geçen yıllardaki Keramo ve Gutiti'yi anımsatmakta , onları deneyenler direkt bir bağlantı kurabilirler. Bu arada bu yazıyı yazmadan önce espressosunu içtim tek kelimeyle müthişti.
  • Yıkanmış Etiyopya olarak da Bombe ön plana çıkmakta, sitrus ve limoni tatlar sevenleri fazlasıyla memnun edecektir.
  • Guatemalamız çok şaşırttı bizi, filtresi de notalarını veren bir profili var. Dükkanda da espresso ve Cold brew demlemede kullanıyoruz müthiş bir tadı var. Karma Fruta da klasik espressocuları memnun edecek hem makina filtresinde hem de sütlü ve sade içeceklerde günlük çekirdeğiniz olabilecek bir profilde. Yine espressosu da çok iyi, adının hakkını vermekte hem meyvemsi hem klasik round bir yapıda.
  • Narino Kolombiya da filtrede ve espressoda tam bir fiyat performans canavarı diyebiliriz. Notalarının hakkını veren keyifli bir çekirdek. Seveni çok...
  • Güzel bir Kenya içmeyeli çok olmuştu, tabi güzel Kenya çekirdekler biraz pahalı ama benim de şahsen beğendim sevdiğim bir yöre. Kenya profili sevenlerin özlemini gidereceğine ve seveceğine inanıyorum.

@zumrutkaraca hocam degass ne kadar beklemeliyiz? Bir de reçete gelecek mi acaba?
  • Degassing için filtrede min. 5 gün Espresso için 7 gün sizi üzmeyecektir.
  • Bu arada içiniz rahat olabilir tüm çekirdekleri hem Espresso hem de filtre olarak denemiş ve reçetelendirmiş bulunmaktayım. Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde de paylaşmış olacağım.

Ankara’da yaşarken sürekli dükkanına gidip Zümrüt Karaca’dan alışveriş yapardım, mayıs sıralamasında birinci olmasına sevindim, umarım çekirdek kaliteleri eskisi gibi iyidir:)

@zumrutkaraca , web sitensize eski üye olarak mail ve şifremle giriş yapamıyorum , şifremi unuttum butonuna tıklayıp şifre sıfırlama yapmak istedim ama mail gelmiyor. bakarsanız sevinirim

Hangi çekirdek bana göre:
  • Tüm çekirdeklerimizi istisnasız elle demleme yöntemlerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Güney amerika çekirdekleri Espresso içindir bi algınız olmasın onların kavurma profilleri de gayet açık seviyededir. Hem filtre yöntemlerinde hem de Espresso tarzı içeceklerde keyifle tercih edebilirsiniz.
  • El Salvador Las Marias çok yönlü ve çok katmanlı bir çekirdek, bir o kadar da aromatik. 100% pacas varyetesi ama kavrulmuş hali pacamara tatları ve profili çok baskın. Başlangıç orta ve bitişi çok farklı. Farklı bir deneyim oldu benim için de, ben çok beğendim.
  • Etiyopya Gara Agena geçen yıllardaki Keramo ve Gutiti'yi anımsatmakta , onları deneyenler direkt bir bağlantı kurabilirler. Bu arada bu yazıyı yazmadan önce espressosunu içtim tek kelimeyle müthişti.
  • Yıkanmış Etiyopya olarak da Bombe ön plana çıkmakta, sitrus ve limoni tatlar sevenleri fazlasıyla memnun edecektir.
  • Guatemalamız çok şaşırttı bizi, filtresi de notalarını veren bir profili var. Dükkanda da espresso ve Cold brew demlemede kullanıyoruz müthiş bir tadı var. Karma Fruta da klasik espressocuları memnun edecek hem makina filtresinde hem de sütlü ve sade içeceklerde günlük çekirdeğiniz olabilecek bir profilde. Yine espressosu da çok iyi, adının hakkını vermekte hem meyvemsi hem klasik round bir yapıda.
  • Narino Kolombiya da filtrede ve espressoda tam bir fiyat performans canavarı diyebiliriz. Notalarının hakkını veren keyifli bir çekirdek. Seveni çok...
  • Güzel bir Kenya içmeyeli çok olmuştu, tabi güzel Kenya çekirdekler biraz pahalı ama benim de şahsen beğendim sevdiğim bir yöre. Kenya profili sevenlerin özlemini gidereceğine ve seveceğine inanıyorum.

Kavurucunun böyle detaylı bir şekilde her çekirdek hakkında kişisel deneyimlerini aktarması benim gibi kararsızlar için faydalı olmuş hocam. Kararlarımı verdim, siparişlerimi de vereceğim. İndirim oranı da güzel. Teşekkürler.

@zumrutkaraca nın kahvelerini tüketmiş biri olarak gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Hele La Devisia Gesha yı kıyamamıştım tüketmeye vakumlu poşette buzlukta 1 sene sonra tüketmiştim.😉😉😉😉

@zumrutkaraca hocam degass ne kadar beklemeliyiz? Bir de reçete gelecek mi acaba?
filtre için özellikle yıkanmış çekirdekler min. 5 gün bekleyemem içmem lazım bi bakayım nasıl bu çekirdek sınırı
ama en iyi 7-10 gün. natüreller için bi +5 gün daha beklenebilir. tercih sizin

espresso için de aynı şekilde; denemek istiyorum çekirdeği merak ettim diyenler için min. 7 ideali ise 10-12 gün civarı en iyi seviye olur.
tecrübeli espressocular zaten hem akıştan hem içerek degassing'in ne seviyede olduğunu anlayabilirler. Bu arada daha erken içmek isteyenler düşük basınç profili ile oranı da arttırarak ( 1:2,5 veya 1:3 civarı) güzel tatlar almaları mümkün

Tüm çekirdeklerin filtre demleme reçeteler için Cumartesi ve Pazar çalışma yapmış olacağım. Muhtemelen pazar günü paylaşmış olurum.

#1674 sayılı sipariş ile alıma iştirak ettik 😄 Şimdiden sabırsızlanıyorum.. Cold Brew sezonu başlangıcında kiloluk alımda ek bir fırsat sunulması da çok hoş oldu, herkese teşekkür ediyorum

@zumrutkaraca şu anda vereceğimiz bir sipariş artık henüz kavrulmamış yeni kavrulacak partiden gönderilir mi? Daha önce 1 Mayısta sipariş verilenlerin mevcut hazır olanlardan gönderileceğini söylemiştiniz. Ben elime geç ulaşsın istediğim için acaba hangi çekirdekler yeni kavrulacak olan partiden gönderilir acaba?

Geri