• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Tetra N Roastery olarak seçildi. Bu konudan Haziran ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Sonuç Mayıs 2024 - Kahve Kulübü Toplu Alım Etkinliği

kahveanalisti

Üye
Editör
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Rocket Cinquantotto
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Ode Brew Grinder- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
İndirim Kodunu Görmeniz için Üye Olmanız Lazım Arkadaşlar!

Oy Kullanabilme Kuralı: İlk üyelikten 45 gün geçtikten ve 15 mesaj kotası dolduktan sonra herkes aylık toplu alımlarda oy kullanabilecek.

Merhaba Arkadaşlar

Ankete katılan her (334) üyeye çok teşekkürler. Mart toplu alım anketinde 1. çıkan firma Zümrüt Karaca (104 oy) olurken 2. TetraN Caffeine (57 oy) oldu. 3.Firma (35 oy) ise Clean Cup, 4.Montag Coffee (30 oy) oldu.

1.olan Zümrüt Karaca yetkilisi Zümrüt bey ile iletişime geçtik. Kendileri hemen hazırlıklara başladıklarını ilettiler ve bize kısa bir sürede tekliflerini verdiler. Şimdiden güzel bir alım ayı olmasını diliyorum.

Sorularınız olursa anketle ilgili @DaunterM , @kahveanalisti veya @gergingörünüşlüadam mesaj atarsanız sevinirim. Şimdiden herkese iyi alımlar!

Firmaya olan sorularınız için
Telefon: 0 (312) 911 47 60
E-posta: info@zumrutkaraca.com

İNDİRİM KODU BURADA
İçeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

- %30 KAHVE İNDİRİM KODU
-%40 KAHVE İNDİRİM LİNKİ 1'KG İÇİN

Kavrulmuş Çekirdek İndirim Oranı 250 GR İÇİN %30 ile güzel bir indirim oranı oldu. Ayrıca 1 KG paketler için kod girmeden link üzerinden sepete ekleyerek hem 250 gr için bir kod kullanırken hem de 1 KG için %40 indirimden yararlanacaksınız. Böylece 800 TL olan Kargo sınırına ulaşmak daha kolay olacak.

Zümrüt Karaca

1714562893138.png

1714562977676.png

Herkese selamlar saygılar sevgili kahveseverler.

Bu ayki kahve kulübü alımında bizi seçtiğiniz için çok teşekkürler ediyoruz. Tabiki bu teşekkür tüm oy kullanan kullanmayan tercih eden etmeyen tüm kahveseverleri kapsıyor. Topluluk olarak özel bir grubuz ve bu grupla kahveye dair ne varsa keyifle paylaşıyoruz. Umarız bu toplu alım da yine bu şekilde keyifli geçer.

Fiyatlar noktasında son dönemde hem döviz bazlı hem de global kahve borsası bazlı artışlar oldu. Maliyetler anlamında da nitelikli kahve camiasını bayağı bir etkiledi. Buna rağmen iyi kahveyi uygun fiyata içebiliriz hedefiyle fiyatlandırma konusunda da orta yolu bulacak şekilde bir yol izlemek istedim. Siteye de bu şekilde yansıttım. Toplu alıma seçilmenin sonucunda da yine kitleyi mutlu edeceğini düşündüğümüz şekilde bir oran belirledik. İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim.

Bu ayki alım planlaması hakkında biraz bilgiler vermek istiyorum:
  • Kavurma günlerimiz Pazartesi ve Salı, Perşembe ve Cuma
  • Kargolama günlerimiz toplu olarak Çarşamba ve Cumartesi olacak. Ancak hafta içi her gün kargolama da yapacağız.
  • Kargolar Aras kargo ile gelecektir. Farklı kargo firması talepleri genel süreci aksatacağı için cevap veremeyeceğimizi üzülerek belirtelim.
  • İlk toplu gönderim Cumartesi günü planlanmakta ancak 1 Mayıs itibariyle sipariş veren arkadaşların hazır stok durumuna göre gönderimleri takip eden günlerde yapılacaktır.
  • Bahçelievler dükkanımızdan sabah 09.00'dan itibaren de çekirdek alabileceksiniz. Ancak internetten satın alınan ürünler sadece kargo ile gönderilecek. Diğer türlü bayağı bi karışıklık olmakta.
  • Dükkanımızda da belirli bir stok var 18 ve 28 Nisan kavurumlu çekirdekleri sorarak alabilirsiniz.
  • Kiloluk ürünlerden toplu alım yapmak isteyenler için de bizimle telefon ile ayrıca iletişim kurabilirler.
  • Kiloluk kahvelerde öğütüm seçeneği olmayacak, bu konudaki anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • İleri tarihli gönderim de yapamayacağız. Ancak herhangi bir adres ve sevkiyat değişikliği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • not: bu maddeler süreç içerisinde güncellenebilir.
Kavurma profilimiz hakkında bilgi vermek istiyorum:
  • Daha önce de yeri geldikçe açıkladığımız üzere omni-roast yapıyoruz. Medium roast ile karıştırılmasın lütfen çünkü her çekirdeğin kendini en iyi gösterdiği tek profil benimsemekteyim. Bu bazı çekirdeklerde light seviyede bazı çekirdeklerde de light-medium dediğimiz seviyelere denk gelmektedir.
  • Klasik dark roast bir profilimiz bulunmamaktadır. Bazı natürel ve anaerobik çekirdekler görüntü itibariyle koyu görünebilir. Bu arada içiniz rahat olabilir tüm çekirdekleri hem Espresso hem de filtre olarak denemiş ve reçetelendirmiş bulunmaktayım. Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde de paylaşmış olacağım.
  • Siparişleriniz sırasında kavrum tercihleri yapmamanız önemle rica olunur : )
  • Degassing için filtrede min. 5 gün Espresso için 7 gün sizi üzmeyecektir.
Hangi çekirdek bana göre:
  • Tüm çekirdeklerimizi istisnasız elle demleme yöntemlerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Güney amerika çekirdekleri Espresso içindir bi algınız olmasın onların kavurma profilleri de gayet açık seviyededir. Hem filtre yöntemlerinde hem de Espresso tarzı içeceklerde keyifle tercih edebilirsiniz.
  • El Salvador Las Marias çok yönlü ve çok katmanlı bir çekirdek, bir o kadar da aromatik. 100% pacas varyetesi ama kavrulmuş hali pacamara tatları ve profili çok baskın. Başlangıç orta ve bitişi çok farklı. Farklı bir deneyim oldu benim için de, ben çok beğendim.
  • Etiyopya Gara Agena geçen yıllardaki Keramo ve Gutiti'yi anımsatmakta , onları deneyenler direkt bir bağlantı kurabilirler. Bu arada bu yazıyı yazmadan önce espressosunu içtim tek kelimeyle müthişti.
  • Yıkanmış Etiyopya olarak da Bombe ön plana çıkmakta, sitrus ve limoni tatlar sevenleri fazlasıyla memnun edecektir.
  • Guatemalamız çok şaşırttı bizi, filtresi de notalarını veren bir profili var. Dükkanda da espresso ve Cold brew demlemede kullanıyoruz müthiş bir tadı var. Karma Fruta da klasik espressocuları memnun edecek hem makina filtresinde hem de sütlü ve sade içeceklerde günlük çekirdeğiniz olabilecek bir profilde. Yine espressosu da çok iyi, adının hakkını vermekte hem meyvemsi hem klasik round bir yapıda.
  • Narino Kolombiya da filtrede ve espressoda tam bir fiyat performans canavarı diyebiliriz. Notalarının hakkını veren keyifli bir çekirdek. Seveni çok...
  • Güzel bir Kenya içmeyeli çok olmuştu, tabi güzel Kenya çekirdekler biraz pahalı ama benim de şahsen beğendim sevdiğim bir yöre. Kenya profili sevenlerin özlemini gidereceğine ve seveceğine inanıyorum.
Kahve Kulübüne özel durum:
  • Bu alımda kulübe özel bir durum ve sürpriz diyebileceğim bir fikrim var ve bunu da ay ortası gibi açıklamak suretiyle yine sizlerle paylaşmış olacağım. Konuyu takipte kalın ;)
Hızlıca aklıma gelen konuları özetlemek istedim. Süreç içinde konular tabi ki güncellenmiş olacak. Bizimle her türlü konuda iletişime geçebilirsiniz. En hızlı yöntem web sitemizdeki iletişim formu. Yine 0312 911 47 60 nolu telefondan ve info@zumrutkaraca.com eposta adresinden iletişime geçebilirsiniz. Instagram üzerinden bildirim almadığımız için o tarafta bir gecikme olabilir. Hassasiyetiniz için şimdiden teşekkürler.

Bu arada tüm kahveleri espresso olarak tek tek içerek bizzat denedim. Kenya harici tüm çekirdeklerin mevcut kavrumları modern espresso severler için gayet tatmin edici bir profildeler. Kenya ve diğer tüm çekirdekler elle demleme yöntemlerine zaten gayet uygunlar. Siz deneyimlediğinizde de görmüş olursunuz. Klasik espressocular Guatemala ve Brezilya, modern meyveli mayhoş espressocular El Salvador Etiyopya ve Kolombiya tercih edebilirler.

80% ile Espresso için 1:2 oran ideal, sadece Etiyopya gara agena ve Kolombiya narino 1:1.8 çok yakışmakta. Tabiki makina öğütücü ve su da etken. Bu konudan yazdığınızda tekrardan yardımcı olurum.
Saygılar,
zümrüt

Son düzenleme:
Zümrüt Karacanın mevcuttaki Çekirdeklerini tecrübe eden arkadaşlar varsa yorumlarını alabilir miyiz

Çekirdekler hangi profilde kavrulmuş?
Inş önümüzdeki süreçte hem geisha hem de daha farklı çekirdeklerle seçkiyi genişletme planlarım var.
Konu açıldıkça hem off-topic hem de buradan kavurma profilimiz hakkında bilgilendirmeler yapmaya gayret ediyorum. Omni dediğimiz bir tarz ve profil ile kavuruyorum, ancak omni ile kastımız medium roast değil. İnsanların kafasında omni deyince sanki medium roast profili canlanıyor. Ben her çekirdeği kendi maksimum performansında bırakacak profili benimsiyorum, espresso olsun dark olsun gibi bir yaklaşım değil bu. Tek ve en uygun profile omni diyorum. Dileyen filtre yapar dileyen espresso yapar ama çekirdekten en üst verimi alabilir.

Kısa da olsa böyle bir açıklama yapayım istedim. Sorularınız olursa her zaman buradayım
keyifli demlemeler.
zümrüt

Hayırlı olsun. Fiyatlar zaten uygun görünüyor. Kiloluk paketlerde mevcut %40 indirimin üzerine sepette kod ile bir de %30 daha indirim oluyor. Yanlışlık olduğunu düşünüyorum @zumrutkaraca. Aksi halde bedavadan biraz daha pahalıya geliyor.

2 kg kahve ile alıma katıldık. Hayırlı olsun @zumrutkaraca

2021 yılında Zümrüt Karaca'dan geisha içmiştim, çok güzeldi. O yüzden ankette Zümrüt Karaca'ya oy vermiştim. Bu ikinci alımım oluyor.

Narino Fiesta - 1 kg
Bombe Abore - Dry Fermentation
Las Marias - Natural Anaerobic 48h

Kilolu fiyatlarda bir hata var. Düzeltmeden sipariş vermemek gerek.
Narino Fiesta - 1 kg 560 TL indirimsiz görünen fiyat.

Siparişimi verdim. 5 kilo☺️

Siparişimi verdim. 5 kilo. Sitedeki fiyatlar indirimli halidir sanırım. Kod girince özel bir indirim olmadı.

Bir hata varsa düzeltilir sanırım.

Siparişimi verdim. 5 kilo☺️
5 kg'da sizi durduran neydi?

kiloluk avantaj olan 3 kahve var, herhangi bir kahveden 1 kg'dan fazla aldığınızı anlıyorum. beğenmediniz, tadı damağınıza uymadı vs. kalan yaklaşık 2 kg. kahveyi nasıl tüketeceksiniz? toplu alım 1 ay sürüyor, öncelikle denemek istediğiniz kahveleri düşük gramajlarda deneyip, tadı hoşunuza giderse ay içerisinde yüksek montanlı alım yapmak daha mantıklı değil mi? cidden anlamadığımdan soruyorum.

Geri