• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

KahveKulübü Mekan Rehberi

knsgnn

Üye
İsim
Kansu
Daha fazla  
İsim
Kansu
Herkese merhaba, koronadan sonra ihtiyacını daha fazla hissetmeye başladığım ve birçok insana faydası olacağını düşündüğüm bir konudan bahsetmek istiyorum. İllere ve ilçelere göre kahveci puanlama ve yorum bölümü. Bu konu için Zomato vs uygulamalar var diyebilirsiniz ama orada “bu cafeyi hiç sevmedim Starbucksla kesinlikle yarışamaz.” gibi yorumlar var dolayısıyla bu yorumları yapan kişilerin kahveye, kafeye ve baristalara bizimle aynı önemi verdiğini düşünmüyorum. Birkaç gün önce @PortatifBarista bir konu altında Eskişehir için sevdiği kafeleri ve mekanların özelliklerini güzelce açıkladı sayesinde Eskişehir hakkında bilgi sahibi oldum keza Eyüp’te yaşamama rağmen bilmediğim bir kafeyi @BK8 yine başka bir konu altında tavsiye etti ve yolum düştüğünde franchise bir mekana oturmak yerine onun söylediği yere gitmeyi tercih ederim. Uzun lafın kısası kendi kahvesini kavuran yada dışarıdan kahve alıp özenle demleyen bir çok güzel mekan var ve bunlar farklı farklı konular altında maalesef kayboluyor buradan editörlerimize sesleniyorum gelin KahveKulübü Mekan Rehberini oluşturalım.

Benim bu konu ile alakalı, çalışmalarada başladığım ama yarım kalan bir projem var. Dediğiniz gibi seyahat ederken her gittiğim yeni şehirde kahve içecek yer sıkıntısı çekiyorum. Bu konuya çözüm olarak, Google Maps üzerinden, kahve içilebilecek yerleri bir listede toplamaya başlamıştım.

İlgili yerler buraya veya bu tarz bir listeye eklenebilir. Paylaşılırsa ben kendi haritamada eklemeleri yaparım.
Neden google maps üzerinde başladım derseniz, genelde mevcut konumuma en yakın yeri harita üzerinden görmeği tercih etme sebebim yüzünden.

İlgili harita linki

çok güzel bir konu, teşekkürler.

ben genelde coffee shop tercih etmiyorum, sebebi ise evde yaptığım kahvenin daha güzel olması. hemen hemen gittiğim bütün üçüncü nesil kahvecilerin hiçbirini beğenmedim, bir süre sonra da gitmeyi bıraktım zaten. dolayısıyla bu konudaki tavsiyeler benim için önemli olacak, damak tadına güvendiğim kulüp üyelerinin favori mekanlarını seveceğimi düşünüyorum.

Acaba forumda ayrıca bir bölüm açılıp her il için mekan rehberi yapılsa güzel olmaz mı?

Covid 19 yüzünden sadece şubattan beri 2 kere café ye gittim :/ Sadece Rubber Soul 'a gittim. hala açıkçası hijyen ve bulaşıcılık açısından güvenim yok. Her şey normale döndüğünde güzel bir Ankara Cafe gezileri videosu vardı aklımda ama bakalm ne zaman olacak :(

Covid 19 yüzünden sadece şubattan beri 2 kere café ye gittim :/ Sadece Rubber Soul 'a gittim. hala açıkçası hijyen ve bulaşıcılık açısından güvenim yok. Her şey normale döndüğünde güzel bir Ankara Cafe gezileri videosu vardı aklımda ama bakalm ne zaman olacak :(
Isimlerini önden buraya yazar mısınız hocam? Yolumuz düşerse nereye gideceğimizi bilelim :)

İstanbul'da iyi espresso nerde içilir? Özellikle farklı nitelikli kahveleri "dialed in" şeklinde sunan bir yer var mı?

Benim Ankara'da memnun kaldığım cafelerden 1way Coffee, Federal Coffee ve butik olarak Risretto var şimdilik. Pandemi olunca fazla göremedim tabiki ama kılavuzdan bakıp gitmek lazım, bekliyoruz efendim😊

İstanbul'da iyi espresso nerde içilir? Özellikle farklı nitelikli kahveleri "dialed in" şeklinde sunan bir yer var mı?
Montag'ın Moda'da espresso bar konseptli bir mekanı var, üç farklı çekirdek sunuyorlardı. Bir naturel çekirdek denedim, çok da beğendiğimi söyleyemem. Tabii hayatımda "dialed in" keyifli bir espresso içmediğim için çok da iyi bir karşılaştırma yapamıyorum. :(

Ben de ankarada RoR, Coffee Project, Zümrüt Karaca'dan çok memnun kaldım. Ayrıca denemesem de kronotrop,paper, celcius, coffee code da rehbere eklenebilir.

Son düzenleme:
Geri