• Aralık
    Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

KahveKulübü Mekan Rehberi

knsgnn

Üye
İsim
Kansu
Daha fazla  
İsim
Kansu
Herkese merhaba, koronadan sonra ihtiyacını daha fazla hissetmeye başladığım ve birçok insana faydası olacağını düşündüğüm bir konudan bahsetmek istiyorum. İllere ve ilçelere göre kahveci puanlama ve yorum bölümü. Bu konu için Zomato vs uygulamalar var diyebilirsiniz ama orada “bu cafeyi hiç sevmedim Starbucksla kesinlikle yarışamaz.” gibi yorumlar var dolayısıyla bu yorumları yapan kişilerin kahveye, kafeye ve baristalara bizimle aynı önemi verdiğini düşünmüyorum. Birkaç gün önce @PortatifBarista bir konu altında Eskişehir için sevdiği kafeleri ve mekanların özelliklerini güzelce açıkladı sayesinde Eskişehir hakkında bilgi sahibi oldum keza Eyüp’te yaşamama rağmen bilmediğim bir kafeyi @BK8 yine başka bir konu altında tavsiye etti ve yolum düştüğünde franchise bir mekana oturmak yerine onun söylediği yere gitmeyi tercih ederim. Uzun lafın kısası kendi kahvesini kavuran yada dışarıdan kahve alıp özenle demleyen bir çok güzel mekan var ve bunlar farklı farklı konular altında maalesef kayboluyor buradan editörlerimize sesleniyorum gelin KahveKulübü Mekan Rehberini oluşturalım.

selamet

İyi Bilinen Üye
İsim
Gökhan Selamet
Daha fazla  
İsim
Gökhan Selamet
Benim bu konu ile alakalı, çalışmalarada başladığım ama yarım kalan bir projem var. Dediğiniz gibi seyahat ederken her gittiğim yeni şehirde kahve içecek yer sıkıntısı çekiyorum. Bu konuya çözüm olarak, Google Maps üzerinden, kahve içilebilecek yerleri bir listede toplamaya başlamıştım.

İlgili yerler buraya veya bu tarz bir listeye eklenebilir. Paylaşılırsa ben kendi haritamada eklemeleri yaparım.
Neden google maps üzerinde başladım derseniz, genelde mevcut konumuma en yakın yeri harita üzerinden görmeği tercih etme sebebim yüzünden.

İlgili harita linki

Lorenzen

İyi Bilinen Üye
çok güzel bir konu, teşekkürler.

ben genelde coffee shop tercih etmiyorum, sebebi ise evde yaptığım kahvenin daha güzel olması. hemen hemen gittiğim bütün üçüncü nesil kahvecilerin hiçbirini beğenmedim, bir süre sonra da gitmeyi bıraktım zaten. dolayısıyla bu konudaki tavsiyeler benim için önemli olacak, damak tadına güvendiğim kulüp üyelerinin favori mekanlarını seveceğimi düşünüyorum.

PortatifBarista

İyi Bilinen Üye
İsim
Burak
Daha fazla  
İsim
Burak
Espresso Makinesi
:(
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade Hand Grinder
Ekipmanlar
Konchero Gooseneck Kettle, Hario V60 Dripper, Hario İmmersion Dripper, Kaliteo Dripper, Kaan Hassas Tartı, Act Refraktometre
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara-Eskişehir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Tepebaşı (Eskişehir)
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Emek Semti (Ankara)
Acaba forumda ayrıca bir bölüm açılıp her il için mekan rehberi yapılsa güzel olmaz mı?

kahveanalisti

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Grace PL81T
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Timemore C2- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Covid 19 yüzünden sadece şubattan beri 2 kere café ye gittim :/ Sadece Rubber Soul 'a gittim. hala açıkçası hijyen ve bulaşıcılık açısından güvenim yok. Her şey normale döndüğünde güzel bir Ankara Cafe gezileri videosu vardı aklımda ama bakalm ne zaman olacak :(

bllyldz9

Üye
İsim
Bilal
Daha fazla  
İsim
Bilal
Değirmen
molent g50
Ekipmanlar
v60, cafflano kompresso, aeropress
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
diyarbakır
Covid 19 yüzünden sadece şubattan beri 2 kere café ye gittim :/ Sadece Rubber Soul 'a gittim. hala açıkçası hijyen ve bulaşıcılık açısından güvenim yok. Her şey normale döndüğünde güzel bir Ankara Cafe gezileri videosu vardı aklımda ama bakalm ne zaman olacak :(
Isimlerini önden buraya yazar mısınız hocam? Yolumuz düşerse nereye gideceğimizi bilelim :)

veto

Üye
İstanbul'da iyi espresso nerde içilir? Özellikle farklı nitelikli kahveleri "dialed in" şeklinde sunan bir yer var mı?

Coffeendless

Yeni Üye
İsim
Uğur Tiran
Daha fazla  
İsim
Uğur Tiran
Benim Ankara'da memnun kaldığım cafelerden 1way Coffee, Federal Coffee ve butik olarak Risretto var şimdilik. Pandemi olunca fazla göremedim tabiki ama kılavuzdan bakıp gitmek lazım, bekliyoruz efendim😊

Leylifer

İyi Bilinen Üye
İsim
Furkan
Daha fazla  
İsim
Furkan
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Balıkesir
Balıkesir’de benim bildiğim bir tane cafe var ve onu da @kahvetrip in bir instagram postuyla öğrendim. Ara ara gidiyorum, tatlı bir yer. Adı CityBox. Ayrıca bence güzel de bir avantajı var; yolunuz bu tarafa düşerse kahveler benden! :D

Saat kulesinin oralarda da kahve kavuran bir yer var ama hiç gitmedim, adını da hatırlayamadım. : )

vetiverfan

Aktif Üye
İstanbul'da iyi espresso nerde içilir? Özellikle farklı nitelikli kahveleri "dialed in" şeklinde sunan bir yer var mı?
Montag'ın Moda'da espresso bar konseptli bir mekanı var, üç farklı çekirdek sunuyorlardı. Bir naturel çekirdek denedim, çok da beğendiğimi söyleyemem. Tabii hayatımda "dialed in" keyifli bir espresso içmediğim için çok da iyi bir karşılaştırma yapamıyorum. :(

corvus

Aktif Üye
İsim
Emir
Daha fazla  
İsim
Emir
Değirmen
timemore c2
Ekipmanlar
v60 kütahya, kompresso ,güral kalita
Ben de ankarada RoR, Coffee Project, Zümrüt Karaca'dan çok memnun kaldım. Ayrıca denemesem de kronotrop,paper, celcius, coffee code da rehbere eklenebilir.

Son düzenleme: