• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Eureka ORO Mignon Single Dose Elektrikli Kahve Değirmeni

Titreşim sesine metal zeminle ahşap tepsi arasına yerleşen kahveler sebep oluyordu bende. Her kullanımdan sonra fırça veya bezle silerim. Çözümü böyle bende :) Zaten videolar için daima temiz tutuyorum.

Diğer forumdaki arkadaşla iletişime geçtim.

"Ses değirmenin ön tarafında krom kaplı plastik parçayı söktükten sonra altta kalan kahvenin çıktığı kaydırak kısmındaki parçanım titremisinden kaynaklıymış onu iyice sabitleyince ses kesilmişti"

Declumper mı acaba?

Declumper çok küçük bir parça ondan olmaz, kaydırak boyunca aynı şekilde metal bir parça var o serbest kaldıysa yapabilir, dün geldiğinde söktüm, iyice dibe itip oturtmak gerekiyor.

Declumper çok küçük bir parça ondan olmaz, kaydırak boyunca aynı şekilde metal bir parça var o serbest kaldıysa yapabilir, dün geldiğinde söktüm, iyice dibe itip oturtmak gerekiyor.
Ön plakayı sökemedim. Alyanla açılan 2 vida var. Fakat bir tanesi ayar çarkının altında kalıyor.

6-7 aydır kullandığım öğütücüde bu sesler yok, titreşim bile yok.
Açıkcası üretim aşamasında sorun olabilir çünkü italyan markaları genelde elle üretim yapıyor vida sıkıştırma vs.
Tüm bıçakları çıkarıp düzgünce sıkarak geri takmak işe yarayacaktır diye düşünüyorum.

6-7 aydır kullandığım öğütücüde bu sesler yok, titreşim bile yok.
Açıkcası üretim aşamasında sorun olabilir çünkü italyan markaları genelde elle üretim yapıyor vida sıkıştırma vs.
Tüm bıçakları çıkarıp düzgünce sıkarak geri takmak işe yarayacaktır diye düşünüyorum.
Açmayı beceremeyince yolladıkları kargo koduyla gönderdim. Bakalım nasıl olacak.

Arkadaşlar bu ürünün sesinden bende şikayetçiydim hatta ürünü kaan beye götürdüm beraber inceledik orada 2 adet daha oro vardı biri benimkiyle benzer ses yapıyordu diğeri daha sessizdi bende ürünü tekrar eve getirdim sesli bir şekilde kullanmaya devam ettim. Sonra ürünü temizlemek için açtım ve sesin ön krom görünümlü plastik parçanın arkasındaki plastik parçalardan geldiğini tespit ettim. Vidaları daha iyi bir şekilde sabitleyince ses kesildi

Son durum nedir sizin makinede? Ses kesildi mi?
Espresso Perfetto’dan video attılar. Bakın ses çıkarmıyor. Demek ki yüzeyden dolayı diye.

Eve geldi. Gerçekten ses çıkarmıyor. Öndeki ağızdan ileri çıkan metal bir kızak var. Biraz içeri ittirdim. Sonra yine ses çıkartmaya başladı. Tayfun beyin rehberliği ile içini açıp iyice sağlamlamayı planlıyorum. Öğütümde ve hızında problem yok. Maşallahı var.

Bir konudan bahsetmeden geçemem. Tayfun beye bir sorum vardı. Benim için video çekip yollamış üşenmeden. Buradaki topluluğumuzun kıymetini bilelim. Gerçekten.

Espresso Perfetto’dan video attılar. Bakın ses çıkarmıyor. Demek ki yüzeyden dolayı diye.

Eve geldi. Gerçekten ses çıkarmıyor. Öndeki ağızdan ileri çıkan metal bir kızak var. Biraz içeri ittirdim. Sonra yine ses çıkartmaya başladı. Tayfun beyin rehberliği ile içini açıp iyice sağlamlamayı planlıyorum. Öğütümde ve hızında problem yok. Maşallahı var.

Bir konudan bahsetmeden geçemem. Tayfun beye bir sorum vardı. Benim için video çekip yollamış üşenmeden. Buradaki topluluğumuzun kıymetini bilelim. Gerçekten.
Estağfurullah her zaman yardımcı olmaya çalışırım,

Bu arada şöyle birşey oldu öndeki metal parça için,
o altındaki saçma sapan yapışkan şeffaf parça bende geldiğinde kaymıştı mecbur çıkarıp geri ortaladım iğrenç bir görüntü oldu, ayrıca titreşim kaynaklı sesi kesmedi bunu yapınca iyi farketti, altına taktığım şey araba torpidosuna 1 haftadır görmediği sevgilisine görür gibi yapışan şeylerden 🤣🤣 elimdeki parça küçüktü tam yuvarlak kesemedim ama sesi azalttı

Bir ürünün bıçaklarının hizası bozulmamalı bence. En azından son kullanıcı bunun derdiyle uğraşmamalı. Statiklenme bundan daha kabul edilebilir bir durum. Ne olur da bıçakların hizası bozulur diye düşünüyorum, değirmenlerde bir hareketli bir de sabit kısım var, sabit kısmın civatası gevşemediği sürece hareket etmesi mümkün değil, hareketli kısımda da ayar mekanizmasıyla beraber çalışan, motor+dişli grubunun kaymasını sağlayan yataklar mevcut (bkz. görsel), bu yataklarda zamanla boşluk oluşuyorsa bu cihaz ayar tutmaz ki zaten.

JAG31332-570x570.jpg

Aynı şekilde öğütüm kalınlık ayarı yaparken kullanıcı bu iki bıçağı birbirine değdirememeli, kalınlık ayarının da bir durma noktası olmalı.

Cihazlar amiyane tabirle fool-proof olmalı. Kendini kanıtlamış markaların bu şekilde bariz kusurlar barındıran ürünleri piyasaya sürmesini anlayamıyorum.

Not: Eureka Mignon Perfetto kullanıcısıyım.

Son düzenleme:
Bendeki Eureka Oro, eski versiyon mu yoksa yeni versiyon mu, bunu bilen varsa beni bilgilendirirse sevinirim, çünkü biraz araştırınca dişlilerin oturduğu yerler farklı görünüyor Eureka Oro'larda, bende mesela dişlilerin oturduğu yer tam düz ama başkalarında eğimli yapılmış, değirmen 29 Eylül 2023 tarihinde elime geçti, üretim tarihi 18.04.2023 görünüyor paketteki etikete göre.

Perfetto'ya sordum, benden seri numarasını istedi, Eureka'ya soracağız dedi.

Ekli dosyalar

• IMG_7454.jpeg
    IMG_7454.jpeg
    116.2 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_7442.jpeg
    IMG_7442.jpeg
    103.5 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_7526.jpeg
    IMG_7526.jpeg
    106.4 KB · Görüntüleme: 52
Bendeki Eureka Oro, eski versiyon mu yoksa yeni versiyon mu, bunu bilen varsa beni bilgilendirirse sevinirim, çünkü biraz araştırınca dişlilerin oturduğu yerler farklı görünüyor Eureka Oro'larda, bende mesela dişlilerin oturduğu yer tam düz ama başkalarında eğimli yapılmış, değirmen 29 Eylül 2023 tarihinde elime geçti, üretim tarihi 18.04.2023 görünüyor paketteki etikete göre.

Perfetto'ya sordum, benden seri numarasını istedi, Eureka'ya soracağız dedi.
Wired Gourmet youtube kanalında ilk versiyonu gönderip yeni versiyon geldiğinde aynı şekilde burr yatağı farklıydı, o da sormuş

O parçayı iki farklı firmanın ürettiğini ve geometrisinde değişiklik olmadığını söylemişler.

Bir ürünün bıçaklarının hizası bozulmamalı bence. En azından son kullanıcı bunun derdiyle uğraşmamalı. Statiklenme bundan daha kabul edilebilir bir durum. Ne olur da bıçakların hizası bozulur diye düşünüyorum, değirmenlerde bir hareketli bir de sabit kısım var, sabit kısmın civatası gevşemediği sürece hareket etmesi mümkün değil, hareketli kısımda da ayar mekanizmasıyla beraber çalışan, motor+dişli grubunun kaymasını sağlayan yataklar mevcut (bkz. görsel), bu yataklarda zamanla boşluk oluşuyorsa bu cihaz ayar tutmaz ki zaten.

JAG31332-570x570.jpg

Aynı şekilde öğütüm kalınlık ayarı yaparken kullanıcı bu iki bıçağı birbirine değdirememeli, kalınlık ayarının da bir durma noktası olmalı.

Cihazlar amiyane tabirle fool-proof olmalı. Kendini kanıtlamış markaların bu şekilde bariz kusurlar barındıran ürünleri piyasaya sürmesini anlayamıyorum.

Not: Eureka Mignon Perfetto kullanıcısıyım.
Hocam haklı bir talepte bulunmanızla birlikte , bu fiyat bantlarında dişlilerin birbirine değmediği, alignment gerektirmeyen, kusursuz bir flat burr değirmen ben bilmiyorum açıkçası, yüksek fiyatlı telefondan bir den çok değirmen için aynı anda burr ayarı yapabilen tüm fabrika çıkışlı ürünlerin aynı ayara sahip olduğu ticari değirmenler var (bknz. Prometheus), bu olumsuzlara göre Konik değirmenler daha kullanıcı dostu görünüyor, oda resmi olarak ülkemizde Varia Vs3 ten başka alınabilir değirmen bilmiyorum ben, yoksa Niche, Femobook falan olsada hiç uğraşmasak,

Ayrıca yine Wired Gourmet abimiz attığınız motor resminde yaylı bir rod var ordaki yayın altında bulunan civatayı sıkılaştırdığınızda (ben yaptım) daha fazla baskı uyguladığından kalın ince arası geçişlerde ayar bozmadığını ve daha stabil çalıştığını söylemiş.

Wired Gourmet youtube kanalında ilk versiyonu gönderip yeni versiyon geldiğinde aynı şekilde burr yatağı farklıydı, o da sormuş

O parçayı iki farklı firmanın ürettiğini ve geometrisinde değişiklik olmadığını söylemişler.

Evet Wired Gourmet'in ilk videosunda Eureka Oro ilk versiyon ve burr yatağı düz iken ikinci Eureka Oro videosunda son versiyonu var ve burr yatağı eğimli.

27.09.2023 tarihinde aldığım ürünün eski versiyonu elimde olmamalı, Eureka eğer eski versiyon değirmenleri Perfetto'ya yolluyorsa Perfetto bu durumun farkında olmalı bence.

Edit: Perfetto aradı beni, dediğine göre burr yatağı düz olanlar yeni versiyonmuş, şu an kendilerinin de sattığı değirmenlerin düz burr yataklı olduğunu söyledi. Bu güncellemenin sebebi de retentiondan dolayıymış.

Edit2: Burr yataklarının farklı olması eski veya yeni versiyonla pek ilgisi olmayabilir.

Ekli dosyalar

• IMG_7541.png
    IMG_7541.png
    234 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_7543.png
    IMG_7543.png
    291.5 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Ayrıca yine Wired Gourmet abimiz attığınız motor resminde yaylı bir rod var ordaki yayın altında bulunan civatayı sıkılaştırdığınızda (ben yaptım) daha fazla baskı uyguladığından kalın ince arası geçişlerde ayar bozmadığını ve daha stabil çalıştığını söylemiş.
Eureka, yayın altındaki vidayla oynamamızı önermiyor, garantiyi bozar diye yazmış :)

Geri