• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Cafec Filtre ve Dripper'lar Türkiye'de - Tin Coffee!

raistlin

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni haberleri duyururken hissettiğim aynı heyecanla, sizlere hepimizin kahve deneyimini bir üst seviyeye çıkaracağına inandığım bir haberi vermenin vaktidir: Tin Coffee -
Cafec Türkiye Distribütörlüğü! Detayları şu linkte görebilirsiniz: https://cafec-jp.com/distributor/tincoffee.html

Kimdir Cafec? Neler yapar?

Birçoğunuz markayı yeni duysanız da global kahve dünyasını takip eden arkadaşlar Cafec'ten haberdardır. Cafec markası resmi şirket adı Sanyo Sangyo adı altında yarım asırdır kağıt teknolojisi üretiyor! Konik şekilli filtrelerin dünyadaki ilk üreticisi de Cafec'tir. Yıllardır OEM üretimler yaptıktan sonra şirket son 3-4 yıldır Cafec markası adı altında kendi ürünlerine ve teknolojilerine odaklanmış durumda. Başka şeylerin gölgesinde kağıt filtreler üreten değil, temel teknoloji ve çalışma alanı kağıt filtreler olan bir şirketten söz ediyorum ki bu oldukça önemli.

Cafec ürün gamında kendi üretimi olan birçok farklı konik ve düz tabanlı filtre ve Aritaware dripper bulunuyor. Kağıt teknolojisi ve geliştirdikleri filtreler çok ciddi çalışmaların ürünü.

Tüm markalarımızı seçerken yolun sonunda bir demleme evreni kurmayı hayal etmiştim. Yolculuk Comandante ile başladı ve her farklı kalemin en iyi örneklerini sunmaya çalıştık. Eureka takip etti. Ardından Gardelli, Hiroia ve Fellow distribütörlükleri... Bu evrene Clean Cup - Batu'nun @batugen öncülük ettiği Origami ve Delter Press eklendi. Cafec için de Batu ile beraber çalıştığımızı belirtmekten son derece mutluyum.

Şimdi demleme evreni Cafec ile tamamlanıyor! Cafec filtreler hepimizi filtrelerin etkisi konusunda inanılmaz şekilde şaşırtacak biçimde geliyor. Diyebilirim ki tüm deneyiminiz sadece filtrelerinizi değiştirerek çok daha esnek, çok daha stabil, isterseniz çok daha deneysel olacak! Extraction ve tadım konusunda tüm bunlardan kolektif olarak çok fazla deneyim ve öğrenim kazanacağımıza da eminim.

Cafec Ürün Gamı

Ürün gamının hem filtre hem de dripper tarafı oldukça heyecanlı.

Beş farklı çeşit konik filtre ve Flower Dripper Temmuz ayı sonuyla beraber sizlerle olacak.

FİLTRELER

Tüm filtrelerde akış ve hava stabilitesi, tutarlı üretim, tıkanma problemlerinin önüne geçilmesi temel özelliklerden. Hepsini Flower Dripper, Origami ve V60 gibi konik demleyiciler için kullanabilirsiniz.

Abaca: Cafec imza teknolojilerinden biri bu filtreler. İki tarafı krepeli, hava kurutma teknolojisiyle üretilmiş ve içerdiği Abaca lifleri sayesinde çevreci ve standart ağaç selülozuna göre çok daha kuvvetli filtreler. Bu filtreler aynı zamanda Japan Hand Drip Championship resmi filtreleri.

Roast Level Filters: Yine yalnızca Cafec'in sunabildiği ve oldukça esnek sonuçlar veren üç farklı stilde ve yapıda filtre serisi... Light Roast, Medium ve Dark Roast. Buradaki üç filtrenin de kalınlıkları, yoğunlukları ve geçirgenlikleri, krepe yüzeyleri, akışları ve vaadleri birbirinden farklı. Light Roast daha temiz ve aromatik fincanlar, Medium filtreler denge, Dark filtreler daha yüksek gövde ve tatlılık veriyor diyebiliriz. İsimler sizi yanıltmasın. Light filtreleri sadece bu kavurma profilinde kullanmalısınız gibi sabit kurallar yok. Oyunun güzelliği burada. Her bir filtrenin yukarıdaki temel özellikleri koruyup bambaşka sonuçlar vermesi inanılmaz heyecan verici.

Traditional: Çoğumuzun tıkanan, stabil olmayan, demlemeyi bozan ve sürekli derdi kendimizde ya da öğütücümüzde aramasına sebep olan durumları ortadan kaldıracak hava kurutmalı, iki tarafı krepeli ve hepimizin aramakta olduğu klasik dokulu filtreler.

FLOWER DRIPPER

İlk etapta Flower Dripper farklı renk seçenekleriyle sizlerle buluşacak.

Cafec dripper tarafında da tıpkı kağıtlardaki gibi dersine iyi çalışmış. Arita-ware porselen işçiliği ilk bakışta rakiplerinden estetik ve işçilik kalitesiyle ayrılıyor. Rib tasarımı suyu merkezden dışarıya taşıyacak biçimde yapılmış ve çıkış deliği alışmış olduğunuz dripper'lara nazaran daha geniş. Flower Dripper son derece tutarlı, hızlı ve estetik değeri çok yüksek bir ürün. Origami hibrid dripper olarak ürün gamımızda yer alırken Flower Dripper da çok güzel bir klasik alternatif olacak.

En Önemli Sorular

Hepinizin haklı olarak ürünlerin fiyatları, tam çıkış tarihleri gibi soruları olacağını biliyorum. Bilgilendirmeleri yapacağız, birazcık sabrınızı rica ediyorum sadece. Bazen ürünler yoldayken dahi gereklilikler / şartlar / kurlar değişebiliyor. Dolayısıyla kesin konuşabilmek için biraz daha zamana ihtiyaç var. Sadece teknik özellikler ve ürün performans vaadleriyle değil, ulaşılabilirlik ve fiyatlandırma açısından da yüzlerinizi güldürebileceğimize inandığımın ipucunu vereyim şimdilik. :) Özellikle başlangıç aşamasında Kahve Kulübü üyesi arkadaşlarımız için hem deneyim hem fırsatlar sunabilme anlamında birçok şey yapmak istiyoruz. :)

Eğer Covid şartları elverirse bu sene İstanbul Kahve Festivali'nde Cafec CEO'su ve ekipten başkaları da bizimle olacak. Beraber güzel bir seminer programı çıkaracağız. Bu açıdan Cafec de Comandante ile yaptığımız gibi kahve evreninin bir alanında kahve severleri doyurucu bilgi ve sunumlarla besleme vizyonuna sahip.

Detaylar ve genel bilgilendirmeler için buradayım. :)

Herkese Sevgiler,
Togay

Yakın zamanda alım satım bölümünde satılık Hario 40 lı filtreleri göreceğiz :)

Yeni ürünler hayırlı olsun Togay ve Batu. Emeğinize sağlık. @batugen @raistlin

Temmuz sonu için sabırsızlanıyorum :) bu ürünlerin kahve deneyimimi bir üst seviyeye taşıyacağından eminim.

Hayırlı olsun @raistlin @batugen yine güzel gelişmeler gerçekten, özellikle filtrelerin farklılıklarını şimdiden merak ettim, bekliyoruz heyecanla

Yerimizi alalım, haberleri bekleyelim, hayırlı olsun şimdiden.

O zaman bekliyoruz 🙂 emeğinize sağlık

güzel haberi instagramda görmüştüm. merakla bekliyorum @raistlin Togay hocam.

Çok teşekkürler arkadaşlar. :)

Evet, Flower Dripper kesinlikle yabana atılmaması gereken bir ekipman.

Yapısı oldukça hızlı, tutarlı ve son derece şık. Kalita filtreleri harici konik dripper kullanmak isteyenler için çok iyi bir seçenek.

Bundan sonra yarışmalarda da sık sık göreceksiniz Flower Dripper'ı.

2019 US Brewer's Cup'ta Onyx Coffee Lab'den Lance Hedrik Flower Dripper kullanarak 2. oldu. Kullandığı kahve de La Palma y El Tucan'dan Lactic Gesha'ydı. :) Bir fotoğrafını da ekliyorum hatta.

Lance_at_USCC_2019_in_KC.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çok teşekkürler arkadaşlar. :)

Evet, Flower Dripper kesinlikle yabana atılmaması gereken bir ekipman.

Yapısı oldukça hızlı, tutarlı ve son derece şık. Kalita filtreleri harici konik dripper kullanmak isteyenler için çok iyi bir seçenek.

Bundan sonra yarışmalarda da sık sık göreceksiniz Flower Dripper'ı.

2019 US Brewer's Cup'ta Onyx Coffee Lab'den Lance Hedrik Flower Dripper kullanarak 2. oldu. Kullandığı kahve de La Palma y El Tucan'dan Lactic Gesha'ydı. :) Bir fotoğrafını da ekliyorum hatta.

Ekli dosyayı görüntüle 2914
Konumuzla ilgili olmasa da Onyx kahvelerini de merak etmiyor değilim, kavurumları hakkında bir bilgin var mı @raistlin ?

Konumuzla ilgili olmasa da Onyx kahvelerini de merak etmiyor değilim, kavurumları hakkında bir bilgin var mı @raistlin ?

Bambaşka kıtalarda bambaşka kavurma profilleri ve sular kullanılabiliyor. Dolayısıyla her zaman alışık olduğumuz biçimde sonuç alınamayabilir.

Daha önce bunu geçen seneki Amerika seyahatimiz sırasında Nisan'la orada bizzat tadarak aldığımız kahvelerde yaşadık. Ayıla bayıla aldığımız kahvelerden burada sonuç alamadık. Benim posta yoluyla alışverişlerim de aynı durumu doğruladı açıkçası.

Yeni filtrelerle biraz bu durumları da dengeleyecek şeyler yakalayabiliriz belki. :)

Bambaşka kıtalarda bambaşka kavurma profilleri ve sular kullanılabiliyor. Dolayısıyla her zaman alışık olduğumuz biçimde sonuç alınamayabilir.

Daha önce bunu geçen seneki Amerika seyahatimiz sırasında Nisan'la orada bizzat tadarak aldığımız kahvelerde yaşadık. Ayıla bayıla aldığımız kahvelerden burada sonuç alamadık. Benim posta yoluyla alışverişlerim de aynı durumu doğruladı açıkçası.

Yeni filtrelerle biraz bu durumları da dengeleyecek şeyler yakalayabiliriz belki. :)
Kavurucuların yakında, '' XX Kahve+5 LT XX Su'' olarak bundle yapmasını bekliyorum :)

bu pasa da gol attın ya, süper santraforsun hakikaten :))

Selamlar @raistlin

Bir gelişme var mi Filtreler konusunda, satış tarihi ve fiyat konusunda.
Filtre stok durumum artık kritik seviyelerde. Cafec için beklemeli miyim yada Hario siparişi geçmelimiyim karar vermek için soruyorum.
Eminim benim gibi heyacanla bekleyenlerde vardır forumda.

Geri