• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Cafec Filtre ve Dripper'lar Türkiye'de - Tin Coffee!

Şimdi arkadaşlar, biliyorum sayfalarca bunu konuştunuz ama net bir cevap hâlâ yok gibi sanki, bu yeni seri Traditional'larda tıkanma problemi mi var yoksa sadece belli oranda yavaşlık mı var? TH-1'im bittiği için sipariş geçmeyi düşünüyorum yanına da Traditional mı yoksa Abaca mı eklesem yoksa iki TH-1 mi alsam diye kararsız kaldım, eğer tıkanma sorunu yoksa Traditional hâlâ cazip gibi
Yavaşlama var. Ben epey zamandır yeni lot Traditional ile demlemeye devam ediyorum, daha bir kere tıkanma olduğuna şahit olmadım.

Şimdi arkadaşlar, biliyorum sayfalarca bunu konuştunuz ama net bir cevap hâlâ yok gibi sanki, bu yeni seri Traditional'larda tıkanma problemi mi var yoksa sadece belli oranda yavaşlık mı var? TH-1'im bittiği için sipariş geçmeyi düşünüyorum yanına da Traditional mı yoksa Abaca mı eklesem yoksa iki TH-1 mi alsam diye kararsız kaldım, eğer tıkanma sorunu yoksa Traditional hâlâ cazip gibi
Abaca ya da TH3 devam, denemelerime istinaden en hızlı TH3 gibi. TH3 de rao spin yaparken de tıkanma yaşamadım , abaca tıkanma yapabiliyor.

Arkadaşlar Selam,

İndirim kodları 10 Mayıs'a dek geçerli, sevgiler.
Hocam selam,

indirim kodunu kullanmaya çalıştığımda geçerlilik süresi dolmuştur diyor.

Kontrol edebilir misiniz ?

Bu arada TH-1 TH-2 TH-3 paketlerinden hangisini önerirsiniz ? 1 paket traditional alacağım diğer paketi belirleyemedim bir türlü.

Yanlışım varsa düzeltilsin lütfen ama TH1-2-3 filtreleri kavurma seviyesi filtreler. İsimleri Türkiye için TH1-TH2-TH3 diye basılıyor. Daha önceden burada da bahsedilmişti sanırım.
Doğru hocam, hatta ben dile getirmiştim bunu. Togay Bey de sadece isimlendirme farklılığı olduğunu yazmıştı.✌️

Merhaba Arkadaşlar,

Kupon bugünü de kapsayacak biçimde güncellendi.

Şu anki fiyatıyla gündelik tüm kullanımlar için Traditional harika bir seçenek. Başat filtre olması açısından Abaca da tercih edebilirsiniz. Yanına farklılık için TH-1 ya da TH-2 önerebilirim. Bu iki filtre fincanda epeyce farklılık içeriyor. Bilhassa TH-2 süreyi uzatmasına rağmen gayet güzel fincanlar çıkartıyor. Salt süreyi fincanınız için tek değerlendirme unsuru yapmayın lütfen. En hızlı filtreyi isteyenler TH-3 tercih edebilir.

TH serisi önyargısız kullanım için bizim seçtiğimiz isim. Roast Level Filtreler ilk ismiyle.

Sevgiler.

SLG9H ve SLM21H filtreleri kıyasladım. İkisi arasında fark göremedim. Hem tat hem süre olarak.

21g açık kavrum kahveyi 300g su ile v60'da demledim. 98 derece su, 45g 30sn blooming ve kalan suyu 1.10'a kadar tek döküş şeklinde yaptım demlemeler 2dk'da bitti.

Kahveler arası tat farkı hissedemedim, sıcaklık farkı da vardı üstelik. Tıkanma ya da yavaşlık olmadı.

Su akış hızında da bir fark göremedim, ilerleyen zamanlarda birkaç test daha yaparım. Bu arada öğütücüm eureka mignon, yani çok toz üretiyor bunu da göz önünde bulundurun.

Elbette bunu referans alıp hiçbir sorun yok demeyin :d bu benim yaptığım test. Akşama doğru bir test daha yapmayı planlıyorum, ona göre biraz daha traditional stoklayacağım indirimdeyken.

Son düzenleme:
Konu altında tartışmalar birbirine girdiği için tam olarak anlayamadığım bazı şeyler oldu. Şuraya iki soru bırakayım, cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1- V60 yerine başka dripperlar önerilmiş Timemore, origami ve kalita gibi. Bunların hangisini hangi sebepten ötürü önerirsiniz? Tat profilleri nasıldır?

2- Anladığım kadarıyla birçok insan yeni seri Cafec Traditional’da sorun yaşamış. Buna oldukça üzüldüm doğrusu daha çok olmamıştı bu filtreyle tanışalı ve memnundum. Peki bütçe dostu olarak hangi filtreyi önerirsiniz?

Konu altında tartışmalar birbirine girdiği için tam olarak anlayamadığım bazı şeyler oldu. Şuraya iki soru bırakayım, cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1- V60 yerine başka dripperlar önerilmiş Timemore, origami ve kalita gibi. Bunların hangisini hangi sebepten ötürü önerirsiniz? Tat profilleri nasıldır?

2- Anladığım kadarıyla birçok insan yeni seri Cafec Traditional’da sorun yaşamış. Buna oldukça üzüldüm doğrusu daha çok olmamıştı bu filtreyle tanışalı ve memnundum. Peki bütçe dostu olarak hangi filtreyi önerirsiniz?
Origami için konuşayım, akış epey hızlı. Filtrede hata olsa bile tolere edebileceğiniz kadar hızlı bir akışı var.

Traditional spin attırmadıkça üzmez yine, reçetelerini biraz değiştirerek ayarlayabilirsin, tat konusunda açıkçası ben yeni filtrelerde çok farklılık yaşamadım. Memnundum demişsin, burada yazılanlara bakıp olumsuzluğa kapılma, devam et o filtreyle.

Hazır indirim varken abaca alın. Origami + abaca şeklinde bundle almıştım. O günden beri favorim oldu.

1. dripperların hepsinin kendi konusu mevcut forumda aratıp çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
2. soru için ben de cevap aramaktayım her filtrenin bir avantajı bir dezavantajı var gibi neredeyse. burada ne istediğinize karar verip bir seçim yapabilirsiniz belki. :)

Ben de th3 ve abaca alarak cafec dünyasına giriş yapmış oldum. Bu filtreleri açtıktan sonra nasıl saklıyorsunuz arkadaşlar? Özel bir dikkat gerekiyor mu saklamak için?

ben kilitli poşette saklıyorum kendi kabından çıkarmadan. mutfakta muhafaza ettiğim için açıkta kalınca mutfakta pişen yemek kokuları filtreye sinebiliyor.
Yemeğin dibi tutuyor sonra kahve içerken vay efendim yanıklı, isli tatlar aldım 😂

Geri