• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Aralık 2021 - Kahve Kulübü Toplu Tadım Etkinliği - Sonuç - Gordion Coffee

Gordion Coffe'nin internet sitesinde fiyatların 100 gr üzerinden gösterilmesi bana ilginç geldi. Genelde benim aldığım yerlerde standart 250 gr paketler üzerinden fiyatlar yazılıyor. Bu sebeple ilk bakışta "aa ne kadar uygun fiyat dedim"

Ancak sevmediğim konu bu fiyatların 100 gr fiyatı olduğunu ancak sepette görebiliyor olmanız. Evet fiyatları bilen birisi olarak belki tahmin edebiliyorsunuz. Ancak yine de doğru bir yaklaşım değil, tüketiciyi yanıltma amaçlı olarak algılanabilir.

100 gr'lık çekirdek satışını sonuna kadar destekliyorum o ayrı tabii. Umarım internet sitelerinde görünen bir yere fiyatların 100 gr fiyatı olduğunu yazarlar.

Gordion ile ticari bağlantım olmadığını belirterek başlamak isterim. Dediğiniz gibi tüketici olarak bu zamlar öncesi 250 gr fiyatlarını görmeye alıştık. Ancak malum zamlar sonrası diğer sitelerde de durum bu şekilde. Örnek Z...K..
ana sayfa.JPGürün sayfası 2.JPG

Siparis 10339 ben 2.hafta seçtim. Daha önce denemedim bakalim el salvador ve colombia sipariş ettim merakla bekliyorum

Bu fiyatlarla Nescafe Gold'a geri dönüyorum.
Kardeşim Nescafe'nin sütlü köpüklüsünü tavsiye ediyor :'(

Nescafe ucuz bir ürün değil; ayrıca Gold olan ürününün yarısı Robusta, biliyorum espri yapıyoruz ama şunu ciddi olarak söylemek de lazım, eğer derdimiz keyiften ziyade kafein almaksa piyasadaki kahvelerle daha ucuza daha sağlıklı şekilde almak mümkün... Sanalbaharat olabilir, taze kahve satan yerlerin ucuz çekirdekleri olabilir. Hala imkanlar dahilinde; ama imkansız hale gelirse zaten Nescafe Gold da imkansız hale gelmiştir, bunun farkında olmak lazım. ;)

Nescafe ucuz bir ürün değil; ayrıca Gold olan ürününün yarısı Robusta, biliyorum espri yapıyoruz ama şunu ciddi olarak söylemek de lazım, eğer derdimiz keyiften ziyade kafein almaksa piyasadaki kahvelerle daha ucuza daha sağlıklı şekilde almak mümkün... Sanalbaharat olabilir, taze kahve satan yerlerin ucuz çekirdekleri olabilir. Hala imkanlar dahilinde; ama imkansız hale gelirse zaten Nescafe Gold da imkansız hale gelmiştir, bunun farkında olmak lazım. ;)

Selamlar @CoFFeePaTh

Hakkın var,geçen ay içerisinde 750 Gramlık nitelikli çekirdek ile nescafe golda neredeyse aynı fiyattı 20 TL gibi komik bir fark vardı.Şuan belki imkansız değil ama 3 gün sonra imkansız olup olmayacağını bilmiyoruz :( Can sıkıcı olan tarafıda biraz bu sanırım,belirsizlik ve belirsizliğin dağılması için hiç bir adım atılmaması.

Selamlar,

Bende alıma 10372 sipariş numarası ile 250 Gram El Salvador Reforma ve 250 Gram Ruanda Bwenda espresso kavrumları ile katıldım.Ödeme adımına geldiğimde çok daha net kavradım ki çok değil 5-6 ay öncedinde bir aylık çekirdek tüketimine harcadığım ücretin neredeyse sadece 500 Gram için harcayacağımı fark ettim.Kavurucu firmaya hiç eleştirim yok hatta yapmış oldukları güzel indirim için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Şükür edelim ki maaşlarımızı dolarla almıyoruz 😂 😂 😂
Selamlar sevgili Vural Bey,
Biz teşekkür ederiz. Şu zor günlerde olabildiğince elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Hepimizin alım gücü düştü malesef. Maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz diye soranlar refah içinde yaşayıp olanları izliyorlar.
Selamlar

Tarık Bey merhabalar,

Pazartesi günü öğleden sonra uğrayıp bir fincan kahve içmek istiyorum. Oralarda olursanız tanışmakta isterim.

Gordion ile ticari bağlantım olmadığını belirterek başlamak isterim. Dediğiniz gibi tüketici olarak bu zamlar öncesi 250 gr fiyatlarını görmeye alıştık. Ancak malum zamlar sonrası diğer sitelerde de durum bu şekilde. Örnek Z...K..
Ekli dosyayı görüntüle 17221Ekli dosyayı görüntüle 17222
Bu bahsettiğiniz her sektörde geçerli artık. İşim gereği çeşitli inşaat projeleri uygulamaktayım. Yapım aşamasında tezgah siparişi verdim, sahaya geldiğinde görünce şaşırdım. Daha önce mutfaklara uyguladığımız 3cm'lik kuvars tezgah (genel kalınlık ölçüsüdür, granit gibi uygulamalarda da bu kalınlık kullanılır) 1,5cm'e düşürülmüş geldi. Hatta net ölçü aldığımda tam 1,3cm idi. Sonradan öğrendim ki artık yurt içine zam yapıp satışları azaltmak yerine malzeme kalınlığıyla oynamaya başlamışlar.

Bu bahsettiğiniz her sektörde geçerli artık. İşim gereği çeşitli inşaat projeleri uygulamaktayım. Yapım aşamasında tezgah siparişi verdim, sahaya geldiğinde görünce şaşırdım. Daha önce mutfaklara uyguladığımız 3cm'lik kuvars tezgah (genel kalınlık ölçüsüdür, granit gibi uygulamalarda da bu kalınlık kullanılır) 1,5cm'e düşürülmüş geldi. Hatta net ölçü aldığımda tam 1,3cm idi. Sonradan öğrendim ki artık yurt içine zam yapıp satışları azaltmak yerine malzeme kalınlığıyla oynamaya başlamışlar.
bi sonraki hamlede 0,7 olamayacağına göre bunlar kısa süreli çözümler.

ben uzun zamandır kahve içen biri olarak artık kahve almıyorum. bunun sebebi fiyatların anormal şekilde yükselmesi. özellikle ellerinde stok olan işletmeler sanki dolar arttıkça kavurdukları kahvenin de dolara endeksli olduğunu düşünüp fiyatlarını artırıyorlar. ama dolar düşünce aynı şekilde indirimi yansıtmıyorlar. nasılsa alınıyor bu halde diye.
geçen sene 4x250gr kahveler 200-250 lira arasındayken bu sene 1x250gr kahveleri 170 lira civarında görüyoruz. bu da benim canımı acıtıyor. kahve camiası da itiraz etmeden ne sunarlarsa gidip aldıkları için işletmeler de bu saçma fiyatları dayamaya devam ediyor. şimdi çıkıp işletme giderleri bahanesini sunarlar.
neyse ben artık tüketmiyorum. bu mantık ve yapı düzelene kadar da tüketmeyeceğim.

ben uzun zamandır kahve içen biri olarak artık kahve almıyorum. bunun sebebi fiyatların anormal şekilde yükselmesi. özellikle ellerinde stok olan işletmeler sanki dolar arttıkça kavurdukları kahvenin de dolara endeksli olduğunu düşünüp fiyatlarını artırıyorlar. ama dolar düşünce aynı şekilde indirimi yansıtmıyorlar. nasılsa alınıyor bu halde diye.
geçen sene 4x250gr kahveler 200-250 lira arasındayken bu sene 1x250gr kahveleri 170 lira civarında görüyoruz. bu da benim canımı acıtıyor. kahve camiası da itiraz etmeden ne sunarlarsa gidip aldıkları için işletmeler de bu saçma fiyatları dayamaya devam ediyor. şimdi çıkıp işletme giderleri bahanesini sunarlar.
neyse ben artık tüketmiyorum. bu mantık ve yapı düzelene kadar da tüketmeyeceğim.
Elinizdeki malın piyasa değeri yükselirse siz de satış fiyatınızı yükseltmek zorunda kalırsınız. Çünkü bir sonraki mal alımını piyasa fiyatıyla yaparsınız. Eğer fiyatı sabit tutarsanız şirketiniz sermaye kaybına uğrar ve işlem gücü düşer, zarar edersiniz. Dolar düştüğünde ibarenizi zaten anlamadım. Ne zaman nerde dolar düşüyor, uganda da mı? Piyasaya bakarsanız görürsünüz güvensizlik durumunu. 1 haftada dolar 4 lira yükseldiyse 1 lira düşüşle nasıl piyasada güven oluşup indirime gidilebilir? Eskiden 6 ayda 1 yılda olan zamların anlık olması doğal değil mi bu durumda. Piyasada güvensizlik var. Hammadde satışı yapan firmalar 2.30 3 gibi kepenk kapatıyor dolardan zarar etmemek için. Sanayi rezik halde, herkes ürettiği üründen zarar etmeye başladı. Hammadde alış fiyatlarına bakınca zamların daha da yükselmesi gerekirdi hatta. Kahve sektörü de buna keza. Hem döviz kaynaklı zam yapılıyor hem de kahve borsasındaki artış kaynaklı.
Kısacası stok yapan firmalar da tabii ki güncel piyasaya endeksli satış yapacaklar. Benim elimde geçen seneden 100 ton demir olsa bunu alış fiyatıma endeksli nasıl satabilirim? Her hafta 2 3 kere zam gelirken, elimdeki malı tekrar almaya kalksam belki 4 5 katını vermem gerekirken. Firmam nasıl ayakta kalacak peki bu durumda?
Yanlış anlamayın yakındığınız zam konusuna ben de katılıyorum ama bunun sorumluları kahve sektöründeki firmalar değil, sektörlerdeki güvensizliği yaratan becereksiz politikacılar ve ekonomisttir.

Ekli dosyayı görüntüle 17221Ekli dosyayı görüntüle 17222
Verdiğiniz örnek de yanlış ama.
Resmini koyduğunuz çekirdek özel bir çekirdek.
karşılaştormayı aynı türden çekirdeklerle yaparsanız daha adil olur ya da hiç örnek vermeden de; duruö zaten herkesçe malum ve şikayet konusu.

Son düzenleme:
Ben de size katılıyorum fiyatların gereksiz pahalı olduğu konusunda.
Bazen konuşuruz arkadaşlarla aramızda zincir mağazalar(a101, şok, bim) olmasa market fiyatları mahalle esnafına bırakılsa ne olurdu diye. Hepimizin hemfikir olduğu şeyler esnaf zam gelecek diye mal satmazdı. Ürün bulamazdık. stok yaparlardı...
3.nesil kahve, esnaf mantığıyla ilerlediği için şu anda sorunumuz sürdürülebilirlik.

Ben de 500 gr Worka 250 gr Santa Rosa siparişi verdim. Worka daha önce başka bir kavurucudan çok beğenerek tükettiğim bir çekirdekti( natural etiyopları beğeniyorum) . İnşallah bu çekirdekte de yakın bir deneyim alırım. Alım organizasyonunda emeği geçen tüm dostlara teşekkürler.

Ben de 500 gr Worka 250 gr Santa Rosa siparişi verdim. Worka daha önce başka bir kavurucudan çok beğenerek tükettiğim bir çekirdekti( natural etiyopları beğeniyorum) . İnşallah bu çekirdekte de yakın bir deneyim alırım. Alım organizasyonunda emeği geçen tüm dostlara teşekkürler.
Umarım deneyiminiz güzel geçer Ziya Bey.
Selamlar

Geri