• Ocak Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Ocak ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Kafein Kültür olarak seçildi. Bu konudan Ocak ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Aralık 2021 - Kahve Kulübü Toplu Tadım Etkinliği - Sonuç - Gordion Coffee

selamet

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Gökhan Selamet
Daha fazla  
İsim
Gökhan Selamet
GÜNCELLEME (29 Aralık)

Herkese merhaba,

Siparişleri kargoya teslim etmeye devam ediyoruz. Ocak 1. haftada aşırı bir yoğunluk mevcut. Alımın ilk haftasından bu yana Ocağın 1. haftasına sipariş geliyor. Ocağın 2. haftası için sipariş vermek isteyip soranlar çok oldu. Bizde Ocak 2. Hafta kavrumu ve gönderimi seçeneğini sitedeki bütün ürünlere ekledik. Biraz Ocağın ilk haftasını rahatlatacağını düşünüyorum. Elinde stok olanlar içinde güzel bir seçenek olacaktır.

Selamlar

GÜNCELLEME (27 Aralık)

Herkese merhaba,

Son haftanın ilk partisi de bugün kargoya teslim edildi ve maillere takip numaraları iletildi. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Ocak 1. Hafta kavrumlarına da güzel bir ilgi var. Bizim yoğun mesaimiz Ocağın ilk haftası da devam edecek gibi gözüküyor. Güzel bir hafta diliyorum herkese.

Selamlar

GÜNCELLEME (25 ARALIK)

Herkese merhaba,

Yeni yıla girmemize çok az bir sürenin kaldığı şu günlerde verdiğimiz toplu alımın sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Aralık 4. Hafta'nın tüm siparişleri kargoya iletildi, maillere de takip linkleri gönderildi. Son düzlüğe giriyoruz. Yakında güzel bir sürpriz daha açıklayacağız. Herkese keyifli bir haftasonu diliyorum.

Selamlar

BİLGİLENDİRME (23 ARALIK)

Siparişlerinizi verirken önce üye olmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü üye olmadan sipariş verenler oldu ve sonradan üye olmuşlar sistemde siparişim gözükmüyor diye dönüşler oldu. Bizim ekranımıza tüm siparişler düşüyor üye olsanız da olmasanız da. Ama sizde siparişinizi üye sayfanızda görmek istiyorsanız mutlaka önce üye olunuz.

Selamlar

GÜNCELLEME (23 ARALIK)

GÜNCELLEME (17 Aralık)

Duyuru (7 Aralık)

Merhaba, herkes afiyettedir umarım.

Siparişlere baktığımızda bazılarında seçilen ürünlerin kavrum haftaları farklı seçilmiş. Daha önce alımla ilgili hususlarda belirtmiştim fakat dikkatten kaçmış olabilir. Lütfen sepetinizde birden fazla ürün varsa aynı kavrum tarihini seçiniz. Zira bir siparişteki ürünleri ayrı ayrı gönderme gibi bir durum mümkün değildir. Farklı girilen siparişlerde en son seçilen haftaya göre gönderim yapacağız. Herkese teşekkür ederim.

Selamlar

Tarık Tercan'nın paylaştığı alım detayları mesajı
Değerli Kahve Kulübü üyeleri,

Bu ayki toplu alımda bizi seçtiğiniz için çok teşekkürler. Umarım keyfiniz yerindedir.

Kısaca bahsetmek gerekirse Gordion’u kardeşim Alihan Tercan ile Eskişehir’de yaklaşık bir buçuk sene önce kurduk. Hayallerimiz daima büyüktü ve hep ilerisini düşünerek ilerliyoruz. Bu bir yolculuk ve sizin gibi güzel bir toplulukla bu yolculuğa devam etmek bizim için ayrı bir keyif. Kahvelerimizi herkesin deneyimlemesini istiyoruz. Umarız herkes çok keyif alır. Detaylara geçiyorum;

İNDİRİMLE İLGİLİ
  • İndirim Kodu: KKYILSONU
  • İndirim Oranı: %30
  • İndirim Geçerlilik Süresi: 1 Aralık 00:00 – 31 Aralık 23:59
  • Kargo Ücretsiz Alt Limiti: 120TL
1kg’lık seçenek hali hazırda %5 indirimli idi. Kulübe özel %30 indirimle beraber yaklaşık %35 gibi bir indirime denk geliyor. 1kg lık siparişler 1kg’lık paketler içerisinde tek paket olarak gönderilecektir.

DÖVİZ KURLARINDAKİ DALGALANMA İLE İLGİLİ

Malumunuz günlük döviz kurlarında ani ataklar yaşanıyor. Alım ekibiyle istişarelerimiz sonucunda ortak kararımızla indirim oranı baki kalmakla beraber her 10 günde 1, dövizdeki duruma göre fiyatlarda artış yaşanabilir. Şimdiden affınıza sığınıyoruz.

KAVURMA VE KARGOLAMAYLA İLGİLİ

Sizlere kaliteli ve daha iyi bir hizmet verebilmek için bu ay, haftanın 7 günü mesai yapacağız.

• Kahveler kavrulduktan sonra bir gün dinlendirilip ardından paketlenecektir.
  • Siparişiniz kargoya verildiği gün, sisteme kayıtlı olan mail adresinize takip numarası gönderilecektir.
Kavrum Günleri: Pazartesi - Çarşamba-Cumartesi

Kargoya Teslim Günleri: Pazartesi -Çarşamba -Cuma

• Ürün seçeneklerinde Aralığın haftaları olacak. Seçilen haftanın sipariş sırasına göre kavrulup denk gelen kargo gününde gönderilecektir.
  • Lütfen sepetinizde birden fazla ürün varsa hepsinin kavrum haftasını aynı seçiniz. Aksi takdirde en geç seçilen tarihe göre gönderilir.
  • En son Ocağın 1. Haftası seçeneği de olacak. Lütfen not bölümüne Ocağın 1. Haftasından sonraki tarihlerde gönderim talep etmeyiniz.
Not: Kavrumlara 6 Aralık Pazartesi günü başlıyoruz, 8 Aralık Çarşamba günü de ilk gönderimler başlayacaktır.

İLETİŞİMLE İLGİLİ

Kısıtlı bir ekiple çalışacağımız için siparişler ve diğer konularla ilgili tüm sorular sadece mail yoluyla cevaplanacaktır. Instagram, forum ve telefon kanalıyla gelecek sorulara ne yazıkki cevap verilemeyecektir. Forumda sadece belli aralıklarla bilgilendirmeler ve güncellemeler yapacağız.

Alım boyunca öğütüm dışındaki özel istekleri maalesef yoğunluktan dolayı yerine getiremeyeceğiz.

Mail adresimiz : gordioncoffee@gmail.com

STOKLARLA İLGİLİ

Kasım ayının yoğunluğundan dolayı tükenen stoklarımızı tazeledik yakında atölyemize inecek.

Ayrıca 2 yeni kahveyi de Kulübe özel menümüze dahil ettik :

• El Salvador La Reforma Nanolot Natürel (Moka Trade/Rehm&Co)
  • Rwanda Bwenda Natürel (Falcon Specialty)
  • NOT: ESPRESSO KAVRUMLARI YAKINDA SİTEYE EKLENECEK.
Kahvelerin stoklarıyla ilgili bir problem yok fakat Gera Jimma Geisha kahvesinden sınırlı miktarda olup 60kg bulunmaktadır. Sadece bu kahvede 100g ve 250g seçeneği mevcuttur.

Diğer kahvelerimizde 250g ve 1kg seçenekleri mevcuttur.

PAKETLERLE İLGİLİ
  • 100gr’lık paketimizde zip mevcuttur valf yoktur.
  • 250gr’lık paketimizde zip ve valf mevcuttur.
  • 1kg’lık paketimizde zip yoktur valf mevcuttur.

ATÖLYE KAPIDAN TESLİM VE ESKİŞEHİR İÇİ TESLİMATLAR
  • Atölyeden teslim alma seçeneği seçenler atölyeye gitmeden önce onay epostasını almayı beklemeli ve atölyeden almak için siparişin hazır olduğunu bildiren onay maili geldikten sonra atölyeye gitmelidir. (Bu husus atölyeden teslim alacakların eli boş dönmemesi için önem taşımaktadır)
  • Eskişehir içi teslimatlar Cuma günleri gerçekleşecektir.

Herkese en içten dileklerimle esenlikler diliyorum.
Tarık Tercan

Anket sonuçları belli oldu. Bu ayın seçilen firması Gordion Coffee Roastry.
Alımla ilgili detayları sizlere en yakın zamanda paylaşacağız.

Screen Shot 2021-12-01 at 12.00.57.png

Bu arada aylık toplu tadım organizasyonu için yaptığımız takvim düzenlemelerini sizlere duyurmak isterim. Artık anketler bir önceki ayın 15. gününde başlayacak ve 7 gün boyunca oylama yapabileceksiniz. Ay başına kadar seçilen firma ile görüşmek, ve firmanın gerekli hazırlıkları yapması için zamanı olacak. Ayın ilk günü kazanan firma açıklanacak. Firmanın da uygunluğuna göre ayın ilk gününden itibaren alımlar başlamış olacak. Ay sonunda ise her zaman ki gibi alımlar sonlanacak.

Özetle; 15 Aralık günü, Ocak 2021 anketini başlatıcağız. 1 Ocak günü sonuçları açıklayıp yeni etkinliğe başlamış olacağız.

Bu takvim düzenlemesi ile alakalı görüşlerinizi lütfen, toplu alım öneri konusundan belirtiniz. Bu başlığı bu ayki etkinlik için kullanalım.

Merhabalar,

Kasım ayı kahve kulübü 2. yıl özel organizasyonu ve kasıma özel etkinlikler ile dolu dolu geçti. Ve artık yılın son toplu tadım etkinliği için anket oylaması vakti geldi. Şimdiden herkes için güzel, keyifli bir organizasyon olmasını dilerim. Bu ay ki etkinlikte; @mvscoffee, @msacid, @selamet olarak organizasyonla gönüllü olarak ilgileniyoruz.
Anket için oylama 30 Kasım 23:59 tarihinde bitecektir.

Aralık Ayı Anket Linki

Aylık toplu tadım etkinliği için önerilerinizi bu bağlantıyı tıklayarak ilgili konudan yapabilirsiniz.
Öneri yapmadan önce bilgilendirme soru-cevap konusunu okumanızı tavsiye ederim.
Ankette görmek istediğiniz kahve kavuran firma varsa, forum içi bu konudan iletebilirsiniz.

Son düzenleme:

Minyak

İyi Bilinen Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
Çekirdek var mı diye sorun. Cidden şaka değil...

PortatifBarista

İyi Bilinen Üye
İsim
Burak ATA
Daha fazla  
İsim
Burak ATA
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade Hand Grinder
Ekipmanlar
Konchero Gooseneck Kettle, Hario V60 Dripper, Hario İmmersion Dripper, Kaliteo Dripper, Kaan Hassas Tartı, Act Refraktometre
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Eskişehir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Tepebaşı (Eskişehir)
Bence herkes Gordion Coffee yi birkez denemeli. 1 Senedir en başarılı ve tutarlı gördüğüm işletmelerden bir tanesi. Ayrıca washed bir geisha da var seçkilerinde. Bu sebeple oyum bu ay Gordion Coffee'ye. :)

Zireael

Aktif Üye
İsim
Oğuzhan
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan
Değirmen
Comandante c40
Ekipmanlar
V60, CuP dripper
Hayır
Normalde buralar yorumla dolar taşardı anket başladığında :( Overdose olsun artık

emrhnozkfl

İyi Bilinen Üye
İsim
Emirhan
Daha fazla  
İsim
Emirhan
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Graef CM501EU, Comandante C40, Armin Trosser
Ekipmanlar
Hario V60, Aeropress, Kalita Wave 155, Timemore Black Mirror, Timemore Fish Kettle, Hotpoint Ariston Filtre Kahve Makinesi, Moka Pot
Kahve Arkadaşlığı İl
Eskişehir
Kendi adıma Gordion'un pişman edeceğini asla düşünmüyorum, kahve etiketinde ne yazıyorsa tadım notlarını birebir yakalamak mümkün, kavrumları da hep tutarlı. Top 3'ümde bulunan bir firma, çıkarsa mutlu eder.

Ondan bağımsız olarak sonuç kim çıkarsa umarım herkes için keyifli bir süreç olur ve şu çekirdek indirime dahil değildi bu çekirdek bu kadar dahil ve benzeri krizler yaşanmadan sıkıntısız bir toplu alım gerçekleşir 🙂 🙏

papuayeniginesever

Yeni Üye
İsim
Atilla
Daha fazla  
İsim
Atilla
Gordion'a verecekken Endenozya kahvesi aklıma girerek son anda Boxx'a verdim. Güzel bir toplu alım yaşanır umarım.

Oguzhan

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Değirmen
Molent G50
Ekipmanlar
Crystal-Eye, Aeropress, Cezve, Clever, Kalita, French Press, Origami, Mugen, Mokapot, Moccamaster
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Sakarya

Daunterm

İyi Bilinen Üye
İsim
Mustafa Yıldıran
Daha fazla  
İsim
Mustafa Yıldıran
Değirmen
Timemore Slim
Ekipmanlar
French Press, Timemore Slim, Timemore Basic Plus Tartısı, Hario v60, Miroco Kettle
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Yalova, Bursa, İstanbul, Konya
Hazırlanışından paketlemesine kadar özenle hazırlanan ve denemek için listemde olan Minus One +1

Baki

Üye
İsim
Kerem Baki Köse
Daha fazla  
İsim
Kerem Baki Köse
Son 3 4 saçimdir ısrarla gordion veriyordum seçilmese de neredeyse her ay sipariş geçiyordum ama bu ay hem halihazırda hatrı sayılır indirimi bulunması hem de denemediğim Bi kavurucuyu denemek istediğim için at origin e verdim. Enteresan kahveleri var indirimle beraber daha makul seviyelere gelirse heyecanlandırıcı olabilir.
Hayırlısı olsun

HaLiL

İyi Bilinen Üye
İsim
İbrahim Halil
Daha fazla  
İsim
İbrahim Halil
Espresso Makinesi
Cafelat Robot
Değirmen
C40+RedClix👎🏻, 1Zpresso K-Plus👍🏻, Sözen♾
Ekipmanlar
Clever Dripper, Kalita 155, V60(plastik+İmmersion), Delter Press, Espro, Stagg Ekg
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Gaziantep

crwnts

Aktif Üye
İsim
İlkay
Daha fazla  
İsim
İlkay
Espresso Makinesi
arçelik k3185
Değirmen
1Zpresso Jx-pro, Arzum beangourmet
Ekipmanlar
Hario V60 Decanter, Aeropress
Overdose ya da Ersin Bey'in (Kahvesakal) bu forumda olduğunu sanmıyorum. Seçsek bile muhatap bulamayabiliriz. Ben Kafein Kültür dedim.