• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

1zpresso kpro el değirmeni

Bahsedilmemesinin temel sebebi Türkiye satışı olmaması ve fiyatının yüksek olmasından kaynaklı ülke içinde diğer alternatiflere kayılması. Yoksa dediğiniz gibi 1zpresso'nun değirmenleri çok kaliteli duruyorlar ve genel yorumlar iyi yönde.

Timemore daha uygun bir alternatif olduğundan, kullanıcılar daha çok tercih ediyor.

Aliexpres ten almaya cesaret edemedim. Fiyat yüksek birde vergi gelirse iyice rakam yükselecek değmez diye düşündüm. Ama gözüm kaldı. çok sağlam duruyor.öneriniz varsa onu değerlendirebilirim. Başka alternatif. Comandante harici

Aliexpres ten almaya cesaret edemedim. Fiyat yüksek birde vergi gelirse iyice rakam yükselecek değmez diye düşündüm. Ama gözüm kaldı. çok sağlam duruyor.öneriniz varsa onu değerlendirebilirim. Başka alternatif. Comandante harici
Timemore Slim-Nano veya Chesnut modeline bakabilirsiniz.

Nano Modeli daha compact taşınabilir ama hazne kapasitesi 15 Gram biraz gevşek tutunca hazneyi 20 grama kadar alım yaptıgını söyleyen arkadaşlar vardı. Birde bu ürünün Espresso Burr modeli var. Comandante ile aynı HRV değerlerine sahip 63-64 HRV sertlikte bir burr kullanıyor normall burrlarıda gayeti iyi 58 Hrv di yanlış hatırlamıyorsam.

Slim modeli biraz daha ince uzun bir yapıda ve en çok tutulan modellerden biri. Burr yapısı yine Nano ile aynı bunda hatırladıgım kadarıyla Esp. burr seçenegi yok

Timemore chesnut C1 Modeli yine aynı burr sistemine sahip bu üründe ufak bir revizyona gidilmiş daha kolay sökülüyor. Bu model ucuzlugu hedefleyen dışı plastik olan model onun haricinde kalite olarak aynı kullanılan plastik gayet kaliteli kendimde bundan kullanıyorum sadece alt tarafı sıkarken dikkat etmeniz lazım plastik oldugundan çok sıkılmamalı.

Birde Mıknatıs yapıda olan G1 modelleri felan var ama onlar tutulmuyor sebebide mıknatıs sisteminin bir süre sonra sıkıntı yaratması.

Ögütüm kalitesine gelirsekte karşılaştırma yapan arkadaşlar oldu C1 Modeli ile Comandante karşılaştırması yaptıgımızda sonuçlar neredeyse 1 er 1 oranında aynıydı diyebilirim yani kör tadım yapılsa ayırt etmenin çok zor olacağı söylendi.

Ayrıca 27 Mart tarihinde Timemore değirmenler Aliekspress üzerinde indirime girecek.

O zaman timemore slim alsam yeterli olur herhalde alt hazne metal olduğu için daha uzun ömürlü olabilir diye düşünüyorum

O zaman timemore slim alsam yeterli olur herhalde alt hazne metal olduğu için daha uzun ömürlü olabilir diye düşünüyorum

Aşağıdaki konular da size yardımcı olabilir. Bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım. Timemore dan şu an için gayet memnunum.

O bütçeye çıkılacak ise burada arkasında duran ihracatçısı olan comandante alınır.
Ben 840₺ye timemore chesnut siparişi verdim, bekliyorum bakalım.

1zpresso K-pro kullanıyorum ben de, K serisinin en büyük 2 avantajından biri ayar mekanizmasının dış kısımda olması. Değirmenin içini açıp tık saymak gibi bir sıkıntınız yok, istediğiniz zaman istediğiniz numaraya getirerek istediğiniz kalınlıkta öğütüm yapabiliyorsunuz. Diğer avantajı da hem Türk Kahvesi hem Espresso hem de demleme yöntemlerinde benim gözlemlediğim kadarı ile başarılı bir değirmen. Titanyum kaplama burr olmasına rağmen demleme yöntemlerinde toz miktarı çok değil. Epey de temiz ve asiditeli kupalar çıkarmaya olanak veriyor. Espresso ve Türk Kahvesi performansı da çok yüksek. Ayar mekanizmasında her bir tık 22 micron hareket ettiğrdiği için burrları espressoda kalibrasyon konusunda istenileni veriyor diyebilirim.

Bu arada eğer değirmen sadece demleme yöntemleri için kullanılmak amacıyla alınıyorsa ve tık saymak konusunda bir sıkıntınız yoksa firmanın düz JX modeli var, o tercih edilebilir. Fiyat olarak daha uygun ve demleme yöntemlerinde çok başarılı olduğu konusunda çok fazla yurtdışı yorumuna rastladım.

Ekli dosyalar

• IMG_20200121_163408.jpg
    IMG_20200121_163408.jpg
    62.3 KB · Görüntüleme: 128
  • IMG_20200121_163932.jpg
    IMG_20200121_163932.jpg
    85.4 KB · Görüntüleme: 128
  • IMG_20200121_160224.jpg
    IMG_20200121_160224.jpg
    101.6 KB · Görüntüleme: 127
Çok güzel görünüyor gerçekten, sahipleri güle güle kullansın, isteyene de tez zamanda nasip olsun diyelim. Timemore'a meylediyorum ben ama Comandante'nin Türkiye'de teknik desteği olması da aklımı çeliyor, arada mühim bir fiyat farkı olsa da.

Bu gün timemore cheshnut G1 aldım.aliexpres aracılığıyla inşallah doğru seçim olmuştur. Vergi ne öderim bilemiyorum. ilk defa aldım.
Hayırlı olsun. Benim ki yakın zamanda gelir umarım, vergiyi yazarım buradan.

Geri