• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

İki Amatör Gözünden Timemore - Comandante Demlemeleri...

Kahveciningalaksirehberi

İyi Bilinen Üye
Selamlar! Forumdan arkadaşımız @Heisenberg ile buluşmaya karar verdikten sonra yanında Timemore C1 ve dripper vs. getirmesini istedim. Hem Probador'un yeni kahvelerini denemek adına, hem de aynı kahvenin Timemore-Comandante öğütümleri arasında nasıl bir fark olacağını görmek istedim. Direk konuya gireyim;

Comandante 23 click, Timemore 21 click'te öğütüldü. Sadece öğütümlere çıplak gözle bakılarak hangisinin hangi değirmenden çıktığı tahmin edilemeyecek kadar yakındı.

2 demleme de MD ile yapıldı. Daha çok merak ettiğim şey V60'ta nasıl bir tat farkı olduğu için, cupping yapmak yerine, kullanıcı hatasını en aza indirgemek için MD kullanıldı.

Şimdi şahsen Cmd kullandığım için objektif gibi gözükmeyebilir, ama yan yana demleme yaptığım için hangisinin hangisi olduğunu içtikten sonra anlayabildik. Comandante'nin aroma yoğunluğu daha belirgin. Heisenberg adlı arkadaşım ise Timemore'da tam belirleyemediği aromaları Comandante ile demlenmiş fincanda çok daha belirgin olduğunu onayladı.

Demleme süreleri +- 10 sn, yaklaşık 3:30 dk'da bitti. Filtreler bol poşet 100'lü, iki dripper da Hario Plastik.

Öğütüm kolaylığını hissedebilmek için ara sıra değirmenleri takas ettik. Pek bir fark olduğunu söyleyemem.

Benim fikrim; Timemore'un C1 plastik modelinde, haznenin plastik olması hoşuma gitmedi. Statik yok denecek kadar azdı, ama dikkatsiz olunursa değirmene bağlanan yerdeki plastiğin kırılma ihtimali yüksek.

Genel yorum; Timemore'un plastik modelini ilk defa kullandım. Geçen sefer metal slim versiyonunu kullanmıştım. 20g alması ve plastik hazne dışında hoşuma giden bir değirmen oldu. Değirmen ömürleri konusunda ise bunu zaman gösterecek demek istiyorum 😁

IMG_3599.JPG
 
Güzel Karşılaştırma Kesinlikle Timemore Değirmenler F/P Canavarları. Ülkemize getiren olsada keşke daha hızlı erişebilsek şu değirmenlere :)
 
Geri
Üst