• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Türk Kahvesi İçin Çekirdek Önerisi

Sans14

Üye
Merhabalar. Yakın zamanda boxxcoffee'den colombia hulia sipariş verdim ve TK'de denedim. Aşırı derecede ekşiydi. Oranları sürekli değiştirmeme istinaden bir şey değişmedi. Kendilerine de ilettim ve Türk kahvesine uygun olmadığını söylediler.
Şimdi özellikle Türk kahvesi için çekirdek almak istiyorum. Aradığım lezzet, tatlılık. En önemli kısmı bu. Bu konuda önerebileceğiniz hem fikir olunan çekirdek varsa deneyeceğim.

Coffee Department'ın Pedra Azul'u ve Shanga'sını Türk kahvesine çok yakıştırdım. Tabi damak tadına göre değişir ama isterseniz bir deneyin.

Türk kahvesi için reçeteniz neydi ve hangi notaları aldınız?
Genel olarak beklentim tatlı ve hafif olması.
Ben 1:10 oranını kullanıyorum. Klasik bir Türk Kahvesi fincanı 70 ml civarı alıyor. CMD'de 5 klikte fincan başına 7 gram kahveye 70 ml su koyup hafifçe karıştırdıktan sonra pişiriyorum.

TK'da limonata sevmeyenler için; imports bukeron ve adado shara. ne yazık ki ikisi de bitti, stoktan tüketiyoruz ;) onun haricinde istanbul fatihte nitelikli yemen satan biri var. elindeki çekirdekler nitelikli ama rekolte ne kadar yeni maalesef bilemiyorum, orda da TK'ya gidecek çok güzel çekirdekler var.

Sezy Coffie'nin türk kahvesi çekirdeğini çok başarılı buldum. Hafif ve tatlı seviyorum ben de.

Natural Etiopya çekirdeklerinden şimdiye kadar denediğim her çekirdekle çok iyi sonuçlar aldım cezvede. Ayrıca Türk Kahvesi olarak demlediğimde en çok beğendiklerimden aklımda kalan Clean Cup'ın Guatemala Huehuetenango çekirdeği var. Şu anda satışı var mı bilmiyorum. Başka kavuruculardan da bakabilirsiniz bu yöreye. Bir de Türk Kahvesi demlemeleri ile ilgili bir başlık var; oradan da deneyimlere göz atabilirsiniz.

Buradan özetle, natürel kahveler türk kahvesi için daha ideal denilebilir mi?

Yok Böyle birşey yanlış olur :) Yıkanmış çekirdeklerlede çok muazzam sonuçlar alınabiliyor yeterki Çekirdeğiniz iyi olsun önemli nokta iyi çekirdek iyi kavrum :)

Her natural çekirdek için diyemeyiz. Benim deneyimim Natural Etiopya çekirdekleri ile ilgiliydi. Her iyi kavrum nitelikli çekirdek ile iyi Türk Kahvesi demlenir de diyemem. Çok sevdiğim çekirdeklerden çok kötü sonuçlar aldığım oldu.

Her natural çekirdek için diyemeyiz. Benim deneyimim Natural Etiopya çekirdekleri ile ilgiliydi. Her iyi kavrum nitelikli çekirdek ile iyi Türk Kahvesi demlenir de diyemem. Çok sevdiğim çekirdeklerden çok kötü sonuçlar aldığım oldu.
parametreler ile oynamanızı tavsiye ederim bu tarz durumlarda daha ince çekmek veya daha kalın çekmek gibi veya demleme suyu başlanıç sıcaklığını yükseltip azaltmak gibi mutlaka iyi sonuç almayı sağlıyor.

parametreler ile oynamanızı tavsiye ederim bu tarz durumlarda daha ince çekmek veya daha kalın çekmek gibi veya demleme suyu başlanıç sıcaklığını yükseltip azaltmak gibi mutlaka iyi sonuç almayı sağlıyor.
Teşekkür ederim öneriniz için. Belki kalın çekince dediğiniz gibi daha iyi sonuç alınabilir ama yine de Türk Kahvesi demlemesine yakışan ve yakışmayan çekirdek olduğunu düşünüyorum. Ayrıca tercihen Türk Kahvesi demlemelerinde kalın çekimden keyif almıyorum.

Overdose’da Yemen kahve çekirdeği var ben filtre kahve için alıp denemiştim çok hoşuma gitmişti. Damak zevkime uygundu. Bir de Türk kahvesi için özel kavrum Yemen çekirdeği var onu denemek kısmet olmadı. Tk için ideal olduğunu düşünüyorum Tavsiye ederim

CD nin Pedra Azul’u da TK için çok güzel tad veriyor.

Geri