• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Tchibo Coffee Love Chemex

Ben şahsen baya beğendim yollar açılsada bi izmire gitsek de gözümüzle görsek :))

O metal filtrenin bir benzeri ben de var.Fena kahve yapmıyor.Öyle partikül de bırakmıyor fazla.Sıkı örülmüş mesh çelik bir de.Merak ettiğim chemex filtresi buna uyar mı.Kaçlık olur? 1-3,6-8 ?

Metal filtrenin üzerine kağıt filtre taksak nasıl olur kahve?
V60 filtresi tam oluyor bunlara.Katlanıldığı zaman düz filtre oluyor.Chemex filtresi olur mu bilmiyorum.Tat olarak da ise normal bir dripperla demlemekten pek farkı olmuyor.Sadece metal filtre kullanılırsa gövdesi baskın bir kahve oluyor.Metal filtre kahvedeki yağları da geçiriyor.Kağıt bunu engelliyor.

V60 filtresi tam oluyor bunlara.Katlanıldığı zaman düz filtre oluyor.Chemex filtresi olur mu bilmiyorum.Tat olarak da ise normal bir dripperla demlemekten pek farkı olmuyor.Sadece metal filtre kullanılırsa gövdesi baskın bir kahve oluyor.Metal filtre kahvedeki yağları da geçiriyor.Kağıt bunu engelliyor.
Teşekkürler. Gelince o zaman hiç kağıdı karıştırmadan bir kaç kere metal filtre ile demleyerek farkı anlamaya çalışayım.

chemex de metal filtre içine ayrıca kağıt filtre konuluyor mu
metal filitre tek de satılıyor.
delik büyüklüğü önemli epinox un da var satışı

V60 ile arasında kaldım. Filtre kağıdı istemediği için bu daha mantıklı geldi ama lezzet konusunda v60 dan eksiği olur mu bilemedim.

Son düzenleme:
V60 ile arasında kaldım. Filtre kağıdı istemediği için bu daha mantıklı geldi ama lezzet konusunda v60 dan eksiği olurmu bilemedim.
Mesele filtredeki deliklerin büyüklüğü , delikler ince değilse, kalın öğütülmüş kahve ister. Yani bir nevi French press olur. Ürünün kullanıcı yorumlarına baktım. Camı çok kırılganmış . Kullacılar uyarmış.

Mesele filtredeki deliklerin büyüklüğü , delikler ince değilse, kalın öğütülmüş kahve ister. Yani bir nevi French press olur. Ürünün kullanıcı yorumlarına baktım. Camı çok kırılganmış . Kullacılar uyarmış.
Ayrıca chemex kağıdı da tam oturmuyormuş.

Tchibo geçen hafta iyi bir zam yaptı maalesef.
Ikea'da da benzer bir ürün vardı herhalde

Ayrıca chemex kağıdı da tam oturmuyormuş.
Hocam hangisi chemexin çok farklı kağıtları var yarım ay kağıtlarıda mevcut ve görselden gördüğüm kadarıyla ağı baya geniş chemexe nazaran o yüzden metal filtre üzerine bi v60 filtresi iyi gider buna chemex açısından da epinoxun chemexleri baya kötü randıman alınmıyor camı ince boyun ahşapı kötü, mudo bir dönem piyasaya tek kişilik chemex çıkarmıştı o normal chemex ile yarışır haldeydi ama standart büyüklükte chemexte orjinal olanı yada brewistanın yaptığı ürünleri tavsiye ederim

Geri