• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Specific Coffee

Bugün 5 numaralı kahve olan Acuerdo Project Hartmann Panama'yı denedim. Hafif kuruluk almakla birlikte bugün lot-x'ten sonra içtiğim meyve bombası kahvelerden ikincisiydi. Paketi açtığımda gelen koku da harika.
Bu kahve için @RedRightHand 'in acuerdo instagram sayfasından öğrendiği tarifi de buradan paylaşayım dedim.

Bugun acuerdoproject ile görüştüm ilginç bir öneride bulundular sizinle de paylaşıyım. Cmd için 7gr 18klik 8 gr 22 klik öğüt ince kısmı filtrenin altına kalın olanı üstüne ekle dedi ve 15gr kahveye 255gr su olarak demle 3:00 ile 3:30 arası biterse iyi şeklinde bir öneride bulundu.
Yalnız bu demlemeyi hangi filtre ve dripper ile vermişler bilmiyorum fakat origami ve abaca ile demleme neredeyse 2 dakika olmadan bitti. Sanırım V60 ve standart filtre ile denemekte fayda var.

Bu kahve için @RedRightHand 'in acuerdo instagram sayfasından öğrendiği tarifi de buradan paylaşayım dedim.

Yalnız bu demlemeyi hangi filtre ve dripper ile vermişler bilmiyorum fakat origami ve abaca ile demleme neredeyse 2 dakika olmadan bitti. Sanırım V60 ve standart filtre ile denemekte fayda var.
Ben iki önemli detayı söylemeyi unutmuşum :D 3-5 arası döküş yapın dedi ve benim kahvelerim zor çözünen kahveler bundan dolayı ince öğütmekten çekinme dedi. Bununla beraber su sicaklığı konusunda önerisi 94 derece oldu.

Önceki Apollon's Gold siparişimde gramaj sorunu yaşayınca telafi etmek için Drima Zede gönderdiler. Bu tavırları oldukça olumlu oldu benim için :)
Bugün siparişe açılınca gelen numune paketini deneyerek burada tecrübemi paylaşayım istedim (Ninety Plus'ın Drima Zedesini forumda önceden deneyen var mı bilmiyorum), çok net bir koku ve aroma var diyebilirim. Kesinlikle tadım notlarını sonuna kadar sunuyor, ağır bir fermantasyon sürecinden geçtiği anlaşılıyor. Almak isteyenler fermente tat profilini göz önünde bulunduruyorsa ve farklı bir kahve deneyimi önceliği ise önerebilirim, Pozo Azul'u denemedim ama muhtemelen beğenenler Drima Zede'yi de sevecektir diye düşünüyorum. (Yumuşak, damağı yormayan kahveler seviyorsanız size hitap etmeyebilir)
Specific'i yurtdışı kahveleri bu kadar ulaşılabilir yaptığı için de tebrik etmek lazım :)

Ninety plusta 20 doları görünce kendimi 180-190 liralara hazırlamıştım. 150 lira olduğunu görünce çok mutlu oldum siparişi verdim.
Bu ay çok güzel çekirdekler aldım ama bahar alerjisinden hiçbirini denemek istemedim. Alerji bitince damağım bayram edecek 😅

Geri