• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Şişede Kahve Vakumlama ve Saklama

Vacu vin kapaklarında sorun yaşayan var mı? Benim 2 tanesi mortingen olmuş. Sabah havasını alıyorum akşama açınca pıs sesi gelmiyor. Alalı 1 sene olmuştur.
ben de geçen gün açtım bi şişeyi, üst o pıslayan kısmı çıktı, yerine geri taktım ama bi şüphe ettirdi🧐

Vacu vin kapaklarında sorun yaşayan var mı? Benim 2 tanesi mortingen olmuş. Sabah havasını alıyorum akşama açınca pıs sesi gelmiyor. Alalı 1 sene olmuştur.
Deterjanla yıkayıp iyice kurutup (güneş altında değil sakın ha!) tekrar deneyiniz.

hala degassing devam ediyor olabilir mi?
aynı sorunu yaşadım, sonradan sorunun kapaktan olmadığını anladım.

Şu şişelere olur mu ki acaba? Lütfedip bilgilendirseniz pek makbule geçecek.

@opare ve @utkukaya Teşekkürler.
Bu hafta gaz salınımları bitecek çekirdekler var, biraz fazla...:oops:
Vacu Vin siparişini geçtim, şimdiye kadar kullandığım şişeleri saklamak gibi bir ihtiyaç da hissetmemiştim, şişesiz kaldım. Çözüm arıyordum işte, madem oluyor, o şişeleri de aldım, hayırlısı bakalım.

İsmini açıkça yazmayacağım bir firmanın (tahmin edenler olacaktır) fiyatları yüksek geldiği için Denizli’de bir başka firmaya müracaat ettim; aslında perakende satmamalarına rağmen bana bir kolaylık sağlayıp 6 tane şişe sattılar çok daha uygun bir fiyata. Nakliye esnasında biri kırılmış olarak geldi, fiyat iadesi teklif ettiler fakat kabul etmedim çok cüzi bir meblağ olduğundan dolayı. Neyse, sorun şu ki, Vacu Vin tıpalarının çapı ufak geldi şişelerin ağızlarına. Ben de elektrik bandıyla sardım tıpaları, yeniden denedim ve oturtmayı başardım. Sizce gıdaya temas etmemesine rağmen sorun yaratır mı?

İsmini açıkça yazmayacağım bir firmanın (tahmin edenler olacaktır) fiyatları yüksek geldiği için Denizli’de bir başka firmaya müracaat ettim; aslında perakende satmamalarına rağmen bana bir kolaylık sağlayıp 6 tane şişe sattılar çok daha uygun bir fiyata. Nakliye esnasında biri kırılmış olarak geldi, fiyat iadesi teklif ettiler fakat kabul etmedim çok cüzi bir meblağ olduğundan dolayı. Neyse, sorun şu ki, Vacu Vin tıpalarının çapı ufak geldi şişelerin ağızlarına. Ben de elektrik bandıyla sardım tıpaları, yeniden denedim ve oturtmayı başardım. Sizce gıdaya temas etmemesine rağmen sorun yaratır mı?
Elektrik bandı plastik kısmıda yapışkanıda gıda ile uyumlu değil, öldürmez ama kullanılmamalıda.

Ekli dosyayı görüntüle 16874
Çağrı hocam A101'den aldığım perrier maden suyu şişelerine gayet iyi oturuyor. Bir de güzel şık şişeler paylaşmıştınız, hani bundan alıyorduk
Ekli dosyayı görüntüle 16875
http://www.glascam.com/zeytinyagi-siseleri-sirke-siseleri/oliena-500-ml-ag-guala-kapak

Alamıyoruz, stokta kalmamış. Diğerleri de bana çok pahalı geldi sonradan :) Bu aldığım şişeler şık ve az yer kaplıyor, 5 tane daha alsam bana yeter muhtemelen. Elimde 6 tane tıpa var şimdilik.

Düzeltme: Özür dilerim, Biolio stokta kalmamış halihazırda. Oliena da ben sorduğumda stokta yoktu (Ocak ayında), şu anda durum nedir bilmiyorum ve ağız iç çapı bilgisi de yok elimde.

photo_2021-11-26_21-24-26.jpg

1 litrelik, ağzı tıpalara uyumlu gibi görünüyor ama daha denemedim. Görünce aldım bir tane. Ama çok uzun, 30 cm. raf aralığına teğet değerek sığdı. Tıpayla sığmaz.
Bir sürü de şişe aldım şuradan, umarım eşimle iyi anlaşırız bu konuda 🥲

Geri