• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Peak Water - Kahve için Su Filtreme Sürahisi

Reçine ve koku problemi harici suyun tadında problem yaşayan var mı? Elimde Brita sürahi de var ve ondan aldığım su gayet lezzetliyken Peak'te rahatsız edici tatlar alıyorum. Filtrem yeni, başlangıçta hem su içine daldırarak 10 dakika beklettim hem de 2 kez doldur-boşalt yaptım.
Bende de aynı şekilde bir tat bozukluğu var özellikle son 2 kullandığım filtrelerde bu durumu yaşadım. Hatta demlediğim kahve grip başlangıcı döneminde boğazda yaşanan tahriş gibi bir his oluşturuyordu. @Globally Yiğit Bey’e durumu ilettiğimde İngiltereye mesaj yolladığını söyledi. Onlardan gelecek cevabı bekliyorum.

Bende de aynı şekilde bir tat bozukluğu var özellikle son 2 kullandığım filtrelerde bu durumu yaşadım. Hatta demlediğim kahve grip başlangıcı döneminde boğazda yaşanan tahriş gibi bir his oluşturuyordu. @Globally Yiğit Bey’e durumu ilettiğimde İngiltereye mesaj yolladığını söyledi. Onlardan gelecek cevabı bekliyorum.
Cevap geldiğinde burada da paylaşabilir misiniz?

Amacım içme suyu elde etmek değildi zaten. Ancak normal şartta rahatsız edici tatlar barındıran bir sudan iyi bir kahve çıkacağını sanmıyorum, en azından ben rastlamadım. SCA da kendi sayfasında kahve için suyun kokusuz, klorsuz gibi şartları sağlaması gerektiğini belirtiyor. Peak'ten aldığım suyun klor benzeri tatlar barındırdığını belirttim.

Amacım içme suyu elde etmek değildi zaten. Ancak normal şartta rahatsız edici tatlar barındıran bir sudan iyi bir kahve çıkacağını sanmıyorum, en azından ben rastlamadım. SCA da kendi sayfasında kahve için suyun kokusuz, klorsuz gibi şartları sağlaması gerektiğini belirtiyor. Peak'ten aldığım suyun klor benzeri tatlar barındırdığını belirttim.
İçerken alınan tadın kahveye yansıması kesinlikle oluyor

Bizzat sorduğumda şu cevap gelmişti:

Ekli dosyayı görüntüle 10174

"İçme suyunu filtrelemek için uygun mu?" olarak anlamış olabileceğini düşünüp teyit için tekrar mail attım, cevap bekliyorum.

Ayrıca sitelerinde de şöyle bir bilgi var:

Ekli dosyayı görüntüle 10175
Peak Water kullanımlarımda; kahvede musluk suyunun tadını tam alamasam da beyaz, yeşil çay demlemelerimde musluk suyunun tadı oldukça rahatsız edici oluyor. O yüzden yalnızca kahvede kullanabiliyorum. Belki İngiltere'de musluk sularının tadı musluk suyu gibi değildir :ROFLMAO: .

Merhaba,

Genel bir bilgilendirme yapalım.

Son dönemde gönderilen yeni filtrelerde TDS kalemi PPM ölçümlerinde ppm düşürmede sorunlar yaşayanlar vardı. Konuyu Peakwater ile görüştük ve yapılan denemeler sonucunda Yeni filtrelerde bir sorun olduğuna kanaat getirdik.

Bu sorunu yaşayan kullanıcılardan ürünleri değiştirmeye karar verdik. Yeni bir koli açarak içerisinden gönderimler sağlıyoruz. Kolinin testinide yaptık PPM beklenildiği gibi düşürüyor.

Bu sorunu yaşayanlar bizimle iletişime geçebilirlerse filtreleri hızlıca değiştirelim.

Peak Water kullanımlarımda; kahvede musluk suyunun tadını tam alamasam da beyaz, yeşil çay demlemelerimde musluk suyunun tadı oldukça rahatsız edici oluyor. O yüzden yalnızca kahvede kullanabiliyorum. Belki İngiltere'de musluk sularının tadı musluk suyu gibi değildir :ROFLMAO: .

Türkiye'de de şehirden şehre değişiyor zaten şebeke sularının kalitesi ve tadı. İngiltere'de de aynısı geçerlidir tahminimce.

Bizzat sorduğumda şu cevap gelmişti:

Ekli dosyayı görüntüle 10174

"İçme suyunu filtrelemek için uygun mu?" olarak anlamış olabileceğini düşünüp teyit için tekrar mail attım, cevap bekliyorum.

Ayrıca sitelerinde de şöyle bir bilgi var:

Ekli dosyayı görüntüle 10175
Screenshot_20210321-201656_Acrobat for Samsung.jpg diyor ama ideal bir içme suyu olmayacaktır, asil işlevi kahve ve çay için ideal olmasa da averaj üstü demleme suyu elde etmek... beklentiniz ona göre olsun

Merhaba,

Genel bir bilgilendirme yapalım.

Son dönemde gönderilen yeni filtrelerde TDS kalemi PPM ölçümlerinde ppm düşürmede sorunlar yaşayanlar vardı. Konuyu Peakwater ile görüştük ve yapılan denemeler sonucunda Yeni filtrelerde bir sorun olduğuna kanaat getirdik.

Bu sorunu yaşayan kullanıcılardan ürünleri değiştirmeye karar verdik. Yeni bir koli açarak içerisinden gönderimler sağlıyoruz. Kolinin testinide yaptık PPM beklenildiği gibi düşürüyor.

Bu sorunu yaşayanlar bizimle iletişime geçebilirlerse filtreleri hızlıca değiştirelim.
Henüz kullanmadığım yılbaşında almış olduğum 2 yeni filtre var , bunlar sorunlu filtreler mi acaba ?

Filtrelerdeki sorunu fırsat bilip tds ölçer aldım. Evdeki suyun 350 ppm çıkması biraz şaşırttı ama çok da önemli olmadığını var sayıyorum. Önerilen ayar 3.2de 250 ppm 4.2de 130 ppm su elde ettim. En azından filtrelerde sorun olmadığını anlamış oldum.

Filtrelerdeki sorunu fırsat bilip tds ölçer aldım. Evdeki suyun 350 ppm çıkması biraz şaşırttı ama çok da önemli olmadığını var sayıyorum. Önerilen ayar 3.2de 250 ppm 4.2de 130 ppm su elde ettim. En azından filtrelerde sorun olmadığını anlamış oldum.
Suyu tam doldurdunuz mu? Su miktarına göre değişiyor sonuç. Önceki mesajlarda da bahsedilmişti sanırım.
Bu arada musluk suyu 200 ppm, içinden çıkan test çubuğu ile toplam alkalinite 180 civarında çıktı. On dakika suyun içinde beklettim, daha sonra iki kere tam doldurup 4 ayarında filtreledim. Tekrar tam doldurup ölçüm yaptığımda 200 den 143 e düşürdü. Suyu yarım litre gibi doldurunca 120 lere düşürüyor.
Pek normal gelmedi bana? @Globally

Geri