• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Peak Water - Kahve için Su Filtreme Sürahisi

suda reçine parçaları bulan arkadaşlar bu sorun ile ilgili bir çözüme ulaştılar mı? yaklasik 3 aydir peak water kullaniyorum, şu an ikinci filtremdeyim. gectigimiz gunlerde ben de filtrelenmiş suda ufak sarımsı reçine partikülleri görmeye başladım. sağlığa etkisi nedir, sorun çözülene kadar peak ile demleme yapmayı bırakmalı mıyım bilemedim.
konu ile ilgili bir çözüme ya da yetkililer tarafından bir cevaba ulaşmış arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
@Globally
bende satın aldığım ilk üç filtrede de sorun oldu. 3 yeni filtre gönderdi @Globally
peak watera da bu reçineyi sormuştum. reçinenin ve aktif karbonun sağlığa zararlı olmadığını belirtip reçine sızmasının normal olmadığını o filtrelerde geliştirmeye gittiklerini ve yeni filtreler yollanacağını söylemişlerdi.

liner kısmında daha belirgin oluyor eğer kaçak varsa. on dakika filtreyi primeladıktan sonra biraz su filtreleyip lineri kontrol etme kararı aldım ben kendi adıma, sorunlu çıkarsa hiç uğraşmadan başka filtre takıp devam ederim.

Dediğinizi sanırım anladım. Ben de bir kaç ufak esmer şeker tanesi gibi tane görmüştüm kettle dibinde. Demek ki buymuş :) Her zaman olmuyor sanırım.
denk gelinmeden fark edilmeyecek bir sey. bu yuzden de kullanici biraz tedirgin oluyor, acaba fark etmeden ne kadar recine karisti su ana kadarki demlemelerime diye. yukarida @Duder in yazdigi yeni yikama metodu bu recine salinimini azaltacaktir, bilmedigim icin eski sekilde prime'lamistim. su dolu bir kapta immerse edip biraz saga sola yukari asagi sallamak bayagi bir recine dokuyor.

bende satın aldığım ilk üç filtrede de sorun oldu. 3 yeni filtre gönderdi @Globally
peak watera da bu reçineyi sormuştum. reçinenin ve aktif karbonun sağlığa zararlı olmadığını belirtip reçine sızmasının normal olmadığını o filtrelerde geliştirmeye gittiklerini ve yeni filtreler yollanacağını söylemişlerdi.

liner kısmında daha belirgin oluyor eğer kaçak varsa. on dakika filtreyi primeladıktan sonra biraz su filtreleyip lineri kontrol etme kararı aldım ben kendi adıma, sorunlu çıkarsa hiç uğraşmadan başka filtre takıp devam ederim.
tesekkurler cevabiniz icin. durumu kabullenip pes mi etsem; yoksa duzeltmeye calissam, iade mi etsem kararsiz kaldim :D son suya batirma ve primelamadan sonraki filtrelenmis suda recineye rastlamadigim icin simdilik kendi haline birakiyorum. sorunu surahinin ilk filtresinde degil de yedek filtrede yasadigim icin durum sanki bu filtrelerin geri donusumuyle alakali gibi bir algi olustu. umarim peak bu durumu hepimiz icin cozecektir

denk gelinmeden fark edilmeyecek bir sey. bu yuzden de kullanici biraz tedirgin oluyor, acaba fark etmeden ne kadar recine karisti su ana kadarki demlemelerime diye. yukarida @Duder in yazdigi yeni yikama metodu bu recine salinimini azaltacaktir, bilmedigim icin eski sekilde prime'lamistim. su dolu bir kapta immerse edip biraz saga sola yukari asagi sallamak bayagi bir recine dokuyor.
kullanılan yapıştırıcı, filtrelerin tasarımı maalesef biraz kaçağa sebep oluyor gibi. tırnaklı yapmak yerine kapağı içe gömülen bir yapıda filtre yapsalar kaçak olmazdı sanırım. şimdi de kalkıp tüm tasarımı değiştirmek yerine şikayet eden, fark eden kullanıcıları mutlu etmekten pahalı geliyordur.
kaçıran filtreleri distribütör size kargo ücreti ödetmeden, kargoya da gitmeden değiştirtiyor. ben öyle yaptım, yoksa iade eder şişe su ile devam ederdim ben de.

Acaba alsammı peak water diye dusunuyordum son zamanlar ancak maliyeti, fitre yenilemesi(maliyet), recine kaçırması gibi durumlar sıkıntılı duruyor. Peak water alsam filtre recine kacırsa bide onunla ugras filtreyi geri yolla yenisini beklee... maliyetine zahmetine degmez 5 litrelik buzdagı ile devam diye dusunmeye basladım.

düne kadar kahvekulubupeakwater indirimiyle, peak+2’li filtre dün 666 TL iken bugün 698 gibi bir ücret karşılığında çıkıyor.Ürünlerin fiyatı mı arttırıldı, kulüp indirim oranı mı değişti?

düne kadar kahvekulubupeakwater indirimiyle, peak+2’li filtre dün 666 TL iken bugün 698 gibi bir ücret karşılığında çıkıyor.Ürünlerin fiyatı mı arttırıldı, kulüp indirim oranı mı değişti?
Özür diliyorum. Oturum kapalı olduğu için fiyat farkı oluşmuş.

4. filtrem henüz reçine veya kahverengi topçukları kaçırmayana denk gelmedim., bir aydır 15 litreden fazla su kullandım. tds değerleri normal, filtre işini yapıyor ama sanırım bu filtre işinde pek kalite kontrolleri yok. üzerine durduğun şey yakandan düşmez diyerek bir aydır kontrol etmedim, espresso makinesinin su tankı reçine ve kahverengi topçuklarla doluydu.
neyse ki Türkiyeye gelen tüm kaçıran filtreleri ben topluyorum sanırım :D benden başka bu durumu yaşayan yok mu ?

150759535_1096485107528057_2987047863124876615_n.jpg

Son zamanlarin en buyuk kararsizligini yasatiyor bana peak water alsammi almasammis(gereksizmi ozellikle maliyeti nedeniyle ve kullanicilarin sikayetleri nedeniyle)

Bende 1 aydır kullanıyorum ama reçine sorunu yaşamadım ama daha dikkatli olacağım pek dikkat etmiyordum şimdiye kadar

V60 demlemelerime çok yeni başladım , bu soruya cevap vermem uygun olmaz bu kadar tecrübeli insan varken , 2 aya yakındır demleme yapıyorum eve zaten Buzdağı su geliyordu ,forumda okuyunca en tavsiye edilen sulardan olduğunu öğrendim, daha sonra BWT su arıtıcı taktırdım Peakwater %30 civarı TDS değerini düşürüyor. hepsiyle keyifli fincanlar alıyorum açıkcası.

İlk filtrem 45 gün dayandı. Birkaç gündür garip bir şey var diyordum kaynamış suyu koklayınca bittiğini anladım. Hem espressoda hem de filtrede kullandığımı düşününce iyi bile dayandı. Şimdi 2’li filtre sipariş ettim.

İlk filtrem 45 gün dayandı. Birkaç gündür garip bir şey var diyordum kaynamış suyu koklayınca bittiğini anladım. Hem espressoda hem de filtrede kullandığımı düşününce iyi bile dayandı. Şimdi 2’li filtre sipariş ettim.
Ben uzun zamandır aynı filtreyi kullanıyorum, hala kötü bir koku yok. Anlamadım nasıl bitecek bu filtre. Hala bir işaret bekliyorum. Gün aşırı kullanıyorum diyebilirim.

(2 aylık tavsiye edilen değişim süresini saymazsak)

Ben uzun zamandır aynı filtreyi kullanıyorum, hala kötü bir koku yok. Anlamadım nasıl bitecek bu filtre. Hala bir işaret bekliyorum. Gün aşırı kullanıyorum diyebilirim.
Ben kahvede hiçbir farklılık hissetmedim ama su ısınırken buharı kötü kokuyordu biraz. Filtrelediğimiz suya göre de değişiyordur.

(2 aylık tavsiye edilen değişim süresini saymazsak)

Bence aylık değil de kullanımlık ömrü var. Ben 4 aydır kullanıyorum. Günde yarım litre ortlamam yoktur.

Reçine ve koku problemi harici suyun tadında problem yaşayan var mı? Elimde Brita sürahi de var ve ondan aldığım su gayet lezzetliyken Peak'te rahatsız edici tatlar alıyorum. Filtrem yeni, başlangıçta hem su içine daldırarak 10 dakika beklettim hem de 2 kez doldur-boşalt yaptım.

Geri