• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Anket Ocak 2024 - Kahve Kulübü Toplu Alım Etkinliği (YENİ)

Sizce hangi kahve firması bu ay toplu alımımızda yer alsın ?(Oy vermeden Tabloya Bakınız)

• 3 Cores Coffee

Oy: 0 0.0%
  • Aroasting Lab

Oy: 4 1.1%
  • Baristocrat 3rd Cafe & Roastery

Oy: 1 0.3%
  • Caffe Di Toee

• Calibre Coffee

Oy: 123 33.5%
  • Celsius Roastery

Oy: 5 1.4%
  • Clean Cup

Oy: 15 4.1%
  • Coach Coffee Roastery

• Coffee Friend Zone

Oy: 2 0.5%
  • Coffee Manifesto

• Coffee Sapiens

Oy: 3 0.8%
  • Coffee Tropic

• Coffee.dat Roastery

Oy: 4 1.1%
  • Coffeemamma

• Daphne Coffee Co.

• Eleonora Coffee

• Gordion Coffee Roastery

Oy: 9 2.5%
  • Gourme Coffee Roasting

• Incommon Coffee

• Kafein Kültür

Oy: 19 5.2%
  • Kava Coffee Roasting

• Kernel Coffee

Oy: 7 1.9%
  • Kimma Coffee Roaster

• Kronotrop

Oy: 5 1.4%
  • La Lune Roastery

• Lot Coffee Roastery

Oy: 6 1.6%
  • Maple Coffee Shop

• Milestones Coffee Roastery

Oy: 10 2.7%
  • Molecule Coffee

• Montag

Oy: 14 3.8%
  • Niji coffee co

Oy: 117 31.9%
  • Nok Coffee

• Octagon Coffee Roastery

• Old Java Coffee Roasters

• Ordinarius Coffee Roastery

• Paper Coffee & Chocolate

• Parsa Coffee Roasters

• Poka Coffee Roastery

• R.O.R (Rate Of Rise) Cafe & Roastery

• Story Coffee Roasters

• Strong Coffee Beans

• Troika

• Vitus Coffee&Roastery

• Kullanılan toplam oy
    367
  • Anket kapatılmış .

kahveanalisti

Üye
Editör
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Rocket Cinquantotto
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Ode Brew Grinder- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Evet arkadaşlar, bir önceki ankette tespit ettiğimiz birçok yeni üye olan SAHTE kullanıcı tespit ettik. Bu üyeler anket geçerliliğine zarar verecek şekilde manipüle etmeye çalışmış ve burada anket içinde %20 bandında sahte oylar oluştuğunu tespit ettiğimizi söyleyebiliriz. Bu konuda forumda birçok kullanıcının etik olduğunu ve böyle "TROLL" davranışlar yapmayacağını biliyoruz. Ama bazen bazıları "ŞEYTANA" uyup gerçekten adil ve küçük kapsamlı bu anketimize zarar verebilecek böyle bir saldırıda bulunabiliyorlar.
Örnek Sahte ve sonradan üyelikler;

SAHTE1.jpg
2z.jpg
1z.jpg

Bu sebeple eski anketimizi iptal ettik ve size yeni anketimizi açtık.

Bu ankette peki neler farklı?

1. Bu ve bundan sonraki anket başlıklarına yeni üye olanlar 30 gün ve 15 mesaj kotasını doldurmadan oy kullanamayacaklar. Aynı zamanda bu yeni üyeler Toplu Alım Kategorisi altındaki başlığa yazamayacaklar. (Kısacası şu an 24 Kasım öncesi üye olanlar ve 15 mesaj kotasını dolduranlar oy kullanabilecek)
  2. Ayrıca bu ankete özel Ocak 2024 anketini yorumlara kapattık. Bir sonraki ankette yorumlara açık olacak.,
  3. Ankete katılan kavuruculardan beklentiler ve oy kullanan forum kullanıcılarının dikkat etmesi gereken etik değerler hakkında ayrı bir başlık açılacak ve bu kurallara ve etik değerlere dikkat edilmesi konusunda hassasiyet sağlanacaktır.
  4. 30 GÜN VE 15 MESAJ KOTASI NEDENİYLE BAZI ÜYELER BU KOTALARI TAMAMLAMASINA RAĞMEN OY KULLANAMAYABİLİR. SİSTEM YAVAŞ YAVAŞ BU ÖZELLİĞİ HERKESE UYGULUYOR. OY KULLANMAK İÇİN BUGÜN OLMAZ İSE 1 VEYA 2 GÜN SONRA TEKRAR DENEYEBİLİRSİNİZ ARKADAŞLAR.

Örnek anket altı yorum yazısı.
X firmayı seçtim. Sebebi 20 tane kahve çeşidi ve güzel microlotları var. Denedim güzeldi şu kahvesi.
*Ayrıca Anket başlıkları altında ne olursa olsun 1 kere yazma hakkınız olacak. İsterseniz başka konu olsun bu başlığa yazamayacaksınız arkadaşlar*
*Kavurucu firmaların bu başlığa yazması yasaktır*

** Genel Değerlendirme

2023 yılı, kahve tutkunları için unutulmaz bir serüvene dönüşmeye devam ediyor. Bu yıl içinde keşfettiğimiz, keyifle içtiğimiz ve ruhumuzu şımartan birbirinden özel kahvelerle dolu günler geçirdik. İşte, bu yılın kahve maceramızda öne çıkan harika kahve dükkanları ve kavurucuları:

Meet Lab Coffee & Roastery
CoffeeNutz
Ultra Coffee
Sezy Coffee
Coffee Department
Old School Roastery
Spada Coffee
Williams Roastery
Fam Coffee
Grizzly Coffee Roasters
Tetra N Caffeine
Kafein Kültür

Tüm kavuruculara tekrardan bizlere sağladığı güzel kahveler ve yorumları için teşekkür ediyoruz. Bu firmaların tattığımız kahvelerinden en beğendiklerimizi içeren bir anketide 10 güne içinde başlatacağız ve bunlar arasından yılın kavurucusu ve yılın kahvesi ödülünü vereceğiz. Siz değerli sürekli katkı yapan forumdaşlara tekrar çok teşekkürler.

Ayrıca 2023 yılında anketimize 14 Yeni Kahve Firması kattık bu firmalarımız şu şekilde ;

Old School Roastery
Coffee Tropic
Maple Coffee Shop
Coffee.dat Roastery
Vitus Coffee&Roastery
Nok Coffee
Milestones Coffee Roastery
La Lune Roastery
Daphne Coffee Co.
Coach Coffee Roastery
Meet Lab Coffee & Roastery
Parsa Coffee Roasters
Octagon Coffee Roastery
Calibre Coffee

Türkiye'de kahve kültürüne yön veren, demokratik bir anlayışla bir araya gelen ve her geçen gün etkinliğini arttıran KahveKulubu.net ailesine yeni yılı şimdiden kutlu olsun.

Bu forum, Türkiye genelinde kahve kültürünü geliştirmek adına önemli adımlar atmış ve bu alanda öncü bir rol üstlenmiştir.

Her ay ortalama 450 kg - 750 kg toplu alım yapabilen KahveKulubu.net topluluğu, yılda ortalama 6 tonun üzerinde kahve tüketen büyük bir grup olarak öne çıkıyor.
Geçmiş senelerde gerçekleştirilen tek toplu alımlarda 1000 kg'a varan siparişler, topluluğun ne kadar etkili ve güçlü olduğunun bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu birliktelik, sadece maddi değil, aynı zamanda manevi olarak da Türkiye'de nitelikli kahvenin yayılmasına katkı sağlıyor. KahveKulubu.net, demokratik bir yapı ile yönetildiği için üyelerin katkılarına her zaman açık olmuş ve bu sayede kahve kültürünün demokratik bir şekilde gelişmesine ön ayak olmuştur.

Türkiye'de kahve kültürünün oluşmasında bu kadar büyük katkı sağlayan başka bir forumu düşünmek bile güç. Eski forumlar faydalı olabilir, ancak KahveKulubu.net'in tamamen demokratik bir seçimle yönetilmesi, bu ortamın sürdürülebilirliğini sağlamak açısından hem kolay değil hem de sizin gibi değerli katılımcıların destekleri olmadan imkansız olurdu.

KahveKulubu.net ailesi olarak, bu tutku dolu yolculuğumuzda birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. Gelecek yıllarda da sizlerin katılımıyla, kahve kültürünü daha da ileriye taşımak için birlikte çalışmaya devam edeceğiz.Kahve dolu günler diler, kahve kültürüne katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz!

Gelelim 2024'in ilk anketine

Her ay düzenlediğimiz Kahve Kulübü alım anketi zamanı geldi!

Ocak 2024 ayı toplu alım etkinliği için anketimizi oluşturduk. Oylama 31 Aralık 2023 Pazar günü 12:33'de bitecektir. Sonuçlar anket bitince otomatik olarak yukarıda belirecektir. Kazanan Firma Hakkında Detaylar 1 Ocak 2024 günü açıklanacaktır. ( Çok yakın sonuçlarda 1-2 gün gecikmeler yaşanabilir)

Şimdiden bol kahveli güzel bir etkinlik olmasını diliyoruz. Bu ay ki etkinlikte; @DaunterM ve @gergingörünüşlüadam ile birlikte organizasyonla gönüllü olarak ilgileniyoruz.

Aylık toplu tadım etkinliği için önerilerinizi bu bağlantıyı tıklayarak ilgili konudan yapabilirsiniz.
Öneri yapmadan önce bilgilendirme soru-cevap konusunu okumanızı tavsiye ederim.
Ankette görmek istediğiniz kahve kavuran firma varsa, forum içi bu konudan iletebilirsiniz.
Ankette yer almayan firmalar ve nedenlerini bu başlıkta görebilirsiniz.

En Çok Seçilen Firmalar ve Oy vermeden önce vereceğiniz firmanın kahvelerine bakmanız için linkleri paylaştım. (Bu ay güncelledim)
Not1: Trophy Coffee Sitesi Çalışmıyor ÇIKARILDI!
Not2: Calibre Coffee Ankete Eklendi

Ayrıca Firma ismi vermeden yaptığım oylama sonuçlarıyla ilgili bir bilgilendirmeyi ne yazık ki bu seferlik yapmayacağım.

Son düzenleme:
Bazı eksik firmalardan dolayı mağdur olunmaması adına bir kereye mahsus oy değiştirmeye izin verilmiştir. 7 Eksik firma eklenmiştir.

Foruma 2,5 yıldır üyeyim, ancak ankete katılamıyorum, bilgilerinize.
Bu ve bundan sonraki anket başlıklarına yeni üye olanlar 30 gün ve 15 mesaj kotasını doldurmadan oy kullanamayacaklar. Aynı zamanda bu yeni üyeler Toplu Alım Kategorisi altındaki başlığa yazamayacaklar. (Kısacası şu an 24 Kasım öncesi üye olanlar ve 15 mesaj kotasını dolduranlar oy kullanabilecek)

Bu ve bundan sonraki anket başlıklarına yeni üye olanlar 30 gün ve 15 mesaj kotasını doldurmadan oy kullanamayacaklar. Aynı zamanda bu yeni üyeler Toplu Alım Kategorisi altındaki başlığa yazamayacaklar. (Kısacası şu an 24 Kasım öncesi üye olanlar ve 15 mesaj kotasını dolduranlar oy kullanabilecek)
Yeni üye değilim. 2,5 yıldır üyeyim. 10 tane de mesajım varmış. Ayırın o zaman insanları, eski yeni üye, mesaj kotalı kotasız, az mesaj çok mesaj, aktif üye sadece alımlarda aktif…etc.
30 gün +15 mesaj kotası varsa, 2,5 yıldır üye olsam da sadece 10 mesajım olduğu için oy kullanamayacağım. Böyle bir uygulama ne derece mantıklı?

Yeni üye değilim. 2,5 yıldır üyeyim. 10 tane de mesajım varmış. Ayırın o zaman insanları, eski yeni üye, mesaj kotalı kotasız, az mesaj çok mesaj, aktif üye sadece alımlarda aktif…etc.
30 gün +15 mesaj kotası varsa, 2,5 yıldır üye olsam da sadece 10 mesajım olduğu için oy kullanamayacağım. Böyle bir uygulama ne derece mantıklı?
Niye bu kadar alındınız, gördük geçen anket ne oldu, akıllının teki aynı ip farklı maillerle 3 hesap açmış, zart zurt oy kullanmış, 15 mesaj kotası bunun önüne geçiyor (çok uğraşan yine yapar yapacağını), siz niye üstünüze alındınız, 4 mesaj daha katkı sunun foruma, oy kullanın bu kadar basit...

Kavrumunu çok beğendiğim için niji diyorum.

Geçen sefer yaşanan durumdan dolayı alınan kararı oldukça mantıklı ve doğru bulmakla beraber, mesaj sayısı zorunluluğunun daha da arttırılmasını faydalı görüyorum. Bu sayede foruma katkı ve içeriklerden yararlanma oranı yükselecektir.

halihazırda elimde iki kahveleri var gerçekten kavrumları çok başarılı hem kuru koku hemde demlenmiş halinde kuru kokudakı notaları yakalayabiliyorsunuz ve ayrıca piyasada bulunmayan farklı kahve seçkileri bunun üzerine 3 adet yeni kenya geleceği için, birde şampiyonu tebrik sadedinde olması için benim oyum calibreye oldu.

🖤 Calibre Coffee.. 🔩⚙️
foruma ve kahve kültürüne verdikleri değer, fiyatların zorladığı dönemde bize nerdeyse maliyetine kahve sağladıkları dönemin hatrı, tr şampiyonluğu ve dünya derecesi sevinci, sağlam kahve tedarikleri ve insaflı fiyat politikaları, toplu alım için istek, heyecanları ve işbirlikleri..
yalnız bir isteğim olacak kendilerinden; geleneksel yöntem kahvelere daha çok yer vermeleri seçkilerinde.. 🙏
mutlu yıllar herkese..

@Esen Hocam düzgün alıntılarsan mesajı iyi olcak sanki ben yazmışım gibi gözüküyor mesajın, o 10 kişi içinde olmadığınız sürece sorun yok bence, sizi etkileyen bir sey yok, sayemde mesaj sayınızı da 15 yapcaz ha gayret :d Katkı sunmaktan ziyade sistemi eleştirmek niye ben onu anlamıyorum 2 senedir hesabınız var tek katkınız 10 mesaj kimse size simdiye kadar neden yazmıyorsunuz dememiş, 2 sene 10 mesajla forumun tüm faydalarından yararlanmışsınız, indirimlerde kahve almışsınız, yani 10 mesajı 15 mesaj yapmak yerine ne bu ben onu anlayamadım

Son düzenleme:
Kullandığım oyun geçersiz sayılıp iptal edilmesinden; başka insanların oylarına saygısızlık yapacak düzeyde kaliteyi düşüren bazı insanların bu forumda çokça yuvalanmasından ve ayrıca gerekli güvenlik önlemlerini almayan forum yetkililerine kızgınlığımdan dolayı keyfim kaçtı ve tepki olarak bu ay "oy kullanmamaya" ve "kahve almamaya" karar verdim. Saygılarımla...🌿

gerekli güvenlik önlemlerini almayan forum yetkililerine
Cevap hakkı doğdu sanırım.

Dostlar, sistem her zaman manipüle edilebilir. Bu ay alınan önlem bile gayet aşılabilir. Bugün 50 tane hesap açıp hepsine dümenden 15 mesaj ekleyerek 1 ay sonra anketi yine manipüle etmek teknik olarak mümkün.

Burası bir internet forumu. E-devlet değil ki TC ile oy kullandıralım. Üyelerin iyi niyetli olduğunu varsayıyoruz.

Ayrıca kulübümüz aylık alımlardan ibaret değil. Benim de oy kullanmadığım, aylık alıma katılmadığım birçok ay oldu.

Hayırlı forumlar

@Esen Hocam düzgün alıntılarsan mesajı iyi olcak sanki ben yazmışım gibi gözüküyor mesajın, o 10 kişi içinde olmadığınız sürece sorun yok bence, sizi etkileyen bir sey yok, sayemde mesaj sayınızı da 15 yapcaz ha gayret :d Katkı sunmaktan ziyade sistemi eleştirmek niye ben onu anlamıyorum 2 senedir hesabınız var tek katkınız 10 mesaj kimse size simdiye kadar neden yazmıyorsunuz dememiş, 2 sene 10 mesajla forumun tüm faydalarından yararlanmışsınız, indirimlerde kahve almışsınız, yani 10 mesajı 15 mesaj yapmak yerine ne bu ben onu anlayamadım
Halil bey, anlamanızı beklemiyorum, eleştirme özgürlüğümü kullanıyorum yüksek müsadelerinizle!

Bir tane akıllı çıkıp bunları yaptıysa 10 kişi bir araya gelip burayı hallaç pamuğu gibi atar o zaman…Alınganlık değil uygulamanın saçmalığından bahsediyordum ama tabi algılar farklı yapacak bir şey yok.

Bazı yorumlar hakikaten komik. Bu sitenin adminleri sizin için, kahveseverler için bu kadar uğraşıyor. Kendilerinin de hesaplarında olmayan bir durum yaşanmış ve onlar da bundan hoşnut değiller. Ancak cümlelerinizi kurarken biraz dikkat edin, kimse sizin nazınızı çekmek zorunda değil. 2,5 yıl 2 cümle yazmadıysanız oylamalara da katılmayın bence. "forum yetkililerine kızgınlığımdan dolayı keyfim kaçtı ve tepki olarak bu ay "oy kullanmamaya" ve "kahve almamaya" karar verdim" İsterseniz kullanın, isterseniz kullanmayın... İsterseniz kahve alın, isterseniz almayın... Sanki foruma üye olunca vergiye tabi oluyorsunuz da hak talep ettiğiniz devlete sivil itaatsizlik uyguluyorsunuz. 😀

Zaten dışarısı gergin, insanlar şurada iki keyif alacak, burada da gerginlik çıkarmayın. Reelde kalbiniz kırıldıysa akşamları gelip buraya taşımayın bunu lütfen. Teşekkürler.

Bazı yorumlar hakikaten komik. Bu sitenin adminleri sizin için, kahveseverler için bu kadar uğraşıyor. Kendilerinin de hesaplarında olmayan bir durum yaşanmış ve onlar da bundan hoşnut değiller. Ancak cümlelerinizi kurarken biraz dikkat edin, kimse sizin nazınızı çekmek zorunda değil. 2,5 yıl 2 cümle yazmadıysanız oylamalara da katılmayın bence. "forum yetkililerine kızgınlığımdan dolayı keyfim kaçtı ve tepki olarak bu ay "oy kullanmamaya" ve "kahve almamaya" karar verdim" İsterseniz kullanın, isterseniz kullanmayın... İsterseniz kahve alın, isterseniz almayın... Sanki foruma üye olunca vergiye tabi oluyorsunuz da hak talep ettiğiniz devlete sivil itaatsizlik uyguluyorsunuz. 😀

Zaten dışarısı gergin, insanlar şurada iki keyif alacak, burada da gerginlik çıkarmayın. Reelde kalbiniz kırıldıysa akşamları gelip buraya taşımayın bunu lütfen. Teşekkürler.
Ne yazıp ne yazmayacağımı sana mı soracağım Emre? Keşke forumda senin gibileri engelleme butonu olsa da tamamen senden ve fikirlerinden habersiz olsak.

Ne yazıp ne yazmayacağımı sana mı soracağım Emre? Keşke forumda senin gibileri engelleme butonu olsa da tamamen senden ve fikirlerinden habersiz olsak.
Merhaba

Geri