• Temmuz Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Temmuz ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Vitus Coffee & Roastery olarak seçildi. Bu konudan Temmuz ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Forum Kullanım Rehberi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
Konum
İstanbul
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Forumla ilgili güzel bir kaç özellik var onları buraya ekleyeceğim. Kafanıza takılan soruları bu başlık altında sorabilirsiniz. Burası sadece rehber olduğu için yazılan mesajlar cevaplandıktan sonra silinecektir.

İstenmeyen Kullanıcıların Mesajlarını Gizleme

Konularda bazı üyelerin mesajları hoşunuza gitmeyebilir ve bunlar görmek istemeyebilirsiniz. Bunun için Yok Say özelliği var. İlgini kullanıcının kullanıcı adına tıkladığınızda yok saya tıklıyorsunuz ve bir daha siz istemedikçe mesajını görmüyorsunuz. Tekrar Açmak isterseniz profilinizde aşağıda ki linkten açabilirsiniz.

Ekran Resmi 2020-05-30 12.35.42.png


Beğenilen mesajları kaydetme ve etiketleme

Forum da bookmark sistemi var beğendiğiniz mesaj ve konuları belirlediğiniz etiketler ile kaydedebilirsiniz. Tekrar tekrar ilgili mesajı aramanıza gerek yok. İlgili mesajın sağ üst köşesinde. Resimde gösterdiğim işarete tıklamanız yeterli. Yer imlerinizi görmek için forumun üst kısmında yer alan nicke tıklamanız ve yer imlerini seçmeniz yeterli. Tümünü gör diyerek ilgili sayfaya gidip düzenleme yapabilirsiniz.
Ekran Resmi 2020-05-30 12.38.31.png Ekran Resmi 2020-05-30 12.41.34.png

Konuları ve Forumları Takip Etme

Forumda ilginizi çeken konu ve forumları takip edebilirsiniz isterseniz eposta ile konuya yeni mesaj atıldığında bildirim uyarı alabilirsiniz. Özellikle 2.el ilan açtığınız da işinize yarayacaktır. Takip et dediğinizde size bildirim alıp almamak istediğinizi soruyor. Takip ettiğiniz konulara forumlar takiplerden ulaşabilirsiniz.

Ekran Resmi 2020-05-30 12.44.00.pngEkran Resmi 2020-05-30 12.46.15.png

Eklenilen Büyük Boyutlu Resimleri Yeniden Boyutlandırma.

Konularda gezerken en büyük problem mesajlara eklenen büyük resimler. Bunlar sayfada gezinmeyi zorlaştırıyor ve dikkat dağıtıyor. Ben genellikle büyük resimleri küçük resimler ile değiştiriyorum farkettiyseniz. Ama küçük resim sizin yeterli gelmiyorsa eklediğiniz büyük resimleri istediğiniz gibi boyutlandırabilirsiniz. Bunun için mesaja büyük resmi ekledikten sonra üzerine tıklıyoruz altta seçenekler çıkıyor soldan ikinci seçenekle 4 yön ok tıklayarak istediğiniz boyutta ayarlayabiliyorsunuz. Aşağıda 400px boyutlandırmış bir görsel görüyorsunuz.
400 px boyutu bu.
 
Son düzenleme:
Forum dan maille gelen bildirimleri kapatma

Bunun için aşağıda ki linke tıklayarak yada sağ üst köşede yer alan nickinize tıklayıp sonrasında tercihlere tıklayarak ayar sayfasına ulaşabilirsiniz. Bildirimleri kapattıktan sonra mail gelmeye devam ediyorsa mesaj attığınız konuları öncesinde otomatik takip ettiği için o konuları takibi bırakmanız gerekiyor.


Kullanıcıları Takip Etme

Bunun için ilgili kullanıcının kullanıcı adına tıklayıp sonrasında takip et butonuna tıklamanız yeterli. Takip ettiğiniz kullanıcı siteye girdiğin de çevrim içi kullanıcılar listesinde takip ettiğiniz kullanıcılara olarak görünecektir.
Ekran Resmi 2020-05-30 12.59.36.png
 
Arkadaşlar mesajlarını görmek istemediğiniz veya diyaloğa girmek istemediğiniz üyeleri Yok Say özelliği ile engelleyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde forum da ki gerginlik azalır diye düşünüyorum.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst