• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Konchero Kettle Benek Problemi

irfbor

Üye
İsim
İrfan Bora
Daha fazla  
İsim
İrfan Bora
Değirmen
Comandante
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beykoz
Arkadaşlar Merhaba,

Konchero kettle 1 ay önce aldım ve düzenli olarak kullanmaktayım fakat taban kısmında artık kireçlenmemi, küfmü nasıl adlandırılır tam bilmiyorum ama aşağıda ki görüntüde gördüğünüz gibi bir durum oluştu. Bunu önceden yaşayan var mı ?

61205B19-9C44-4F49-BD50-108CA42D4E32.jpeg949425FB-02D8-4DE4-AFDC-07F0C769B415.jpeg

Limon tozu ile 1-2 damla sirke damlatın hocam yeni almışsınız sanırım yenilerde oluyor bu

Arkadaşlar Merhaba,

Konchero kettle 1 ay önce aldım ve düzenli olarak kullanmaktayım fakat taban kısmında artık kireçlenmemi, küfmü nasıl adlandırılır tam bilmiyorum ama aşağıda ki görüntüde gördüğünüz gibi bir durum oluştu. Bunu önceden yaşayan var mı ?

Ekli dosyayı görüntüle 4029Ekli dosyayı görüntüle 4030
Küf olabilir. Bende de oldu aynısı. Çizmeyecek şekilde bir fırça yardımıyla biraz bastırarak çıkıyor.

Küf olabilir. Bende de oldu aynısı. Çizmeyecek şekilde bir fırça yardımıyla biraz bastırarak çıkıyor.
Limon tuzu ile kaynatacağım çıkmassa sizin dediğinizi deneyeceğim. Sağolun

Bunun olmaması için ne yapmamız gerekiyor ? Her demleme sonrası kettle kurutmamız mı gerekli ?

Merhaba, yakın zamanda benim de başıma geldi kullandığım suyu değiştirdim ve problem kendiliğinden çözüldü.

Kireç ise direk sudan olduğu için kurutmak vs çare olmaz. Mg ca ion değişimi yapan sürahilerden geçen sularda çok daha az oluyor. Kirecin ana kaynağı kalsiyum karbonat olduğu onu düşürmeden kurtulmanız zor.

Kireç ise direk sudan olduğu için kurutmak vs çare olmaz. Mg ca ion değişimi yapan sürahilerden geçen sularda çok daha az oluyor. Kirecin ana kaynağı kalsiyum karbonat olduğu onu düşürmeden kurtulmanız zor.
Hep içme sularıyla yapıyorum aslında. Genelide bilindik markalar. Yine de bu problemin yaşanması normal mi ?

Hep içme sularıyla yapıyorum aslında. Genelide bilindik markalar. Yine de bu problemin yaşanması normal mi ?
Gayet normal ben de sürekli içme suyu kullanıyorum buzdağı taşdelen Nestle yine de oluyor...
Içine beyaz sirke ve su karışımı koyup kaynatabilirsiniz veya inatçı ise geceden bırakabilirsiniz. Ama sonra iyi durulamak lazım.

Gayet normal ben de sürekli içme suyu kullanıyorum buzdağı taşdelen Nestle yine de oluyor...
Içine beyaz sirke ve su karışımı koyup kaynatabilirsiniz veya inatçı ise geceden bırakabilirsiniz. Ama sonra iyi durulamak lazım.
Termometreye herhangi bir zararı olmaz dimi abi.

Beyaz sirke ve su karışımı ile yapilirsa koku bırakmıyor, kireci büyük oranda alıyor. Inatçı ise geceden bırakılabilir. Sadece sonrasında 2-3 defa temiz su ile kaynatmak lazım. Herhangi bir koku problemi yaşanmaz.

Neo baristanın ürününü kullanıyorum. Hario da Konchero da da yaşadım bende. Temizlik yapıyorum.

Geri