• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Kulübü Ekim Ayı Toplu Alımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
suru psikolojisi degil, bu isi ulkede hakkiyla yapan birkac kavurucudan birisi oldugu icin. yanlis hatirlamiyorsam toplu alimin ilkinde de null secilmisti(?)
%50 biraz fazla,diğer alımlarda hiç ulaşılmamış bir yüzde. Önceki aylarda seçilen kavurucular kötü müydü ki? Null'a laf etmiyorum,aksine merak ediyorum kahvelerini.

Ben yine de “oyumu şu kavurucuya verdim” diye mesaj yazılmasına red oyu kullanıyorum. Sosyal etki. ☺️

Aralık ayı alımında spoiler butonu kullanalım, anket sonrası gerçekten etki edip etmediğine bakabiliriz nedersiniz?

Aralık ayı alımında spoiler butonu kullanalım, anket sonrası gerçekten etki edip etmediğine bakabiliriz nedersiniz?
Çok iyi bir fikir Suat Bey. Hem sosyal bir ölçüm de yapabiliriz, bir nevi sosyal deney.. Çünkü ortaklaşa davranış ister istemez kapalı bir oylamayı açık oylamaya dönüştürebilip oy verme seçimimizi etkiliyebiliyor. İçinde bulunduğumuz forum da bir mikro ölçekli toplum ve sosyal seçimler, sosyal beklenti ya da genel manada grup etkisi oy kullanma biçimlerimizi etkiliyor.

Sosyal etkilere ve grup davranışlarına ilgi duyan arkadaşlarıma ODTÜ’den Nuray Sakallı hocamızın “Sosyal Etkiler: Kim Kimi Nasıl Etkiler” kitabını önerebilirim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    97.6 KB · Görüntüleme: 9
Spoiler butonu yeterli olmaz. Konuyu mesaja kapatırsak daha etkili olur. Ha bu arada ben açık oylamaya karşı değilim ama bu tür bi deney yapılacaksa bu şekilde yapılırsa daha iyi olur demek istiyorum.

ben de aynı fikirdeyim açıkcası, ilk mesajdaki yönlendirmeden sonra sonuç benim için sürpriz olmadı.

Spoiler butonu yeterli olmaz. Konuyu mesaja kapatırsak daha etkili olur. Ha bu arada ben açık oylamaya karşı değilim ama bu tür bi deney yapılacaksa bu şekilde yapılırsa daha iyi olur demek istiyorum.

Spoiler butonu ile yazılanların okunması ile okunmamasını karşılaştırıp geri dönük olarak görebilme imkanı olacak.

Hayırlı olsun oy verdiğimiz firmanın çıkması sevindirici:)

Haklısınız, konu mesaja kapatılmalı. Adil, etik, hakkaniyetli olması açısından ve yönlendirmenin olmaması açısından elzemdir. X firması olursa sevinirim tarzı mesajlar zaten onun seçileceği ve anketin hakkaniyetine gölge düşürdüğünden sonuç çok da sürpriz olmuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri