• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Fabrikası

M

mimds

Guest
Diğer çekirdeklerini bilmiyorum ama son dönemde Nordic Approach'tan temin ettikleri kahvelerini çok beğenmiştim, özellikle Etiyopya Nensebo Lot 1, yakın zamanda en severek içtiğim kahvelerden biri oldu...

Honduras Santa Clara doğal işlenmiş kahvesini çok sevmiştim. Son siparişimde deneme paketinde çekirdek seçeneği yoktu, zaten 100er gr hemen biter diye aldım. Kenya'nın öğütümü berbattı. Burundi ise çok fazla kavrulmuştu. Etiyopya Nensebo inşallah iyi çıkar bu akşam deneyeceğim kısmetse.

Honduras Santa Clara doğal işlenmiş kahvesini çok sevmiştim. Son siparişimde deneme paketinde çekirdek seçeneği yoktu, zaten 100er gr hemen biter diye aldım. Kenya'nın öğütümü berbattı. Burundi ise çok fazla kavrulmuştu. Etiyopya Nensebo inşallah iyi çıkar bu akşam deneyeceğim kısmetse.
Nensebo'dan iki paket bitirdim, ikisi de çok iyiydi... kenya ve burundiden de memnun kalmıştım ama genelde Etiyopyaları sevdiğim için onlardan tekrar almadım... size de afiyet olsun, umarım kahve isteğiniz gibi çıkar :)

Evet Nenseboyu biraz önce denedim karakteristik tatları olan biraz mayhoş bir kahve ben de başarılı buldum tavsiye ederim
20200124_203046.jpg

İşyerine kahveyi buradan alıyoruz. İstanbul ofisinde çok kalabalık olmadığımız için ayda yaklaşık 2 kilo yetiyor bize. Ofiste delonghi'nin dandik filtre makinası ve simbonun dandik bıçaklı öğtücüsü var, hiç tavsiye etmem ama işyerinde bunlar olduğu için kulanıyoruz, en azından hazır öğütülmüş kahve almaktan kurtarıyor bizi.
Kahvefabrikası'nın brundi kahvesi bizim dandik ekipmanlarda çok güzel oluyor, ofisteki herkes onu seviyor, bu yüzden hemen hemen her ay bir kilo onu ekliyoruz garanti beğendiğimiz kahve diye, diğer bir kiloyu da şunu da denemiş olalım dediklerimizden rastgele seçiyoruz.
Şimdilik memnunuz. Hatta öncesine göre kavurma profilleri daha iyiye gitmiş diyebilirim. Tek sıkıntım kiloluk paketlerden kahve ölçeği ile almaya çalışırken paketin sonlarına doğru ağzı dar olduğundan almak zorlaşıyor, o kadar da olur artık diyorum.

Evde filtre kahve makinası için Brezilya almıştm en son, 1 kiloluk paketi yarıladım bile 15 günde. paket bitince bu sefer bundan alayım.
Nasıl olsa 2-3 haftada 1 kiloluk paketi bitirdiğim için kiloluk almayı tercih ediyorum, hem kargo masrafı da az oluyor. Çok kahve tüketiyorsanız kiloluk paketleri tavsiye ederim.

Gardellinin 18-20 euro ayarında çekirdekleri kadar başarılı. Geçen sene costa rica san francisco montagin isimlendirmesi ile tropical fruit e çok benziyor. Vakum cihazım gelirse vakumlayıp arşivleyeceğim kahvelerden biri olur.

Ekli dosyalar

• F5A04A51-392C-4C87-9DB5-EDBFA9213414.png
    F5A04A51-392C-4C87-9DB5-EDBFA9213414.png
    439.6 KB · Görüntüleme: 245
  • 902D31A0-216A-447E-996B-F04B6CC7BF0B.jpeg
    902D31A0-216A-447E-996B-F04B6CC7BF0B.jpeg
    297.5 KB · Görüntüleme: 218
Bu Etiyopya Ana Sora'yı filtre kahvede deneyen oldu mu? Nasıl?
Espresso makinem yok, aslında espresso severim ama evde espresso işi pahalı, şimdilik beklesin deyip filtre makinesi aldım.
Daha önce burada satılan Brundi kahveseini filtre kahvede çok sevmiştim, yine son aldığım Brezilya Grama çekirdeleri filtrede fazla şaşırtmadı ama espresso güzel olurdu bundan dedim. Bu sefer bunu deneyeceğim. Umarım bu siparişim de kargocuların iki kere yanlış şubeye göndermesi ile bir hafta bütün İstanbul'u gezmesiyle gecikmez.

Şerif bey başkak kkargo şirketi ile de anlaşsa, siparişte kargoyu seçebilsek güzel olacak. Kargoların hepsi kötü hizmet veriyor toplamda aralarında farkları yok ama bir bölgede bir kargo nispeten az sorun çıkarıyorke aynı kargonun başka bölgesi en berbat olabiliyor. Sitede seçenek çıksa, kargoo firmalarına göre fiyat değişse bile benim eve verdiğim siparişi MNG kargo dışında bir kargo seçerdim.

Espresso makinem yok, aslında espresso severim ama evde espresso işi pahalı, şimdilik beklesin deyip filtre makinesi aldım.
Daha önce burada satılan Brundi kahveseini filtre kahvede çok sevmiştim, yine son aldığım Brezilya Grama çekirdeleri filtrede fazla şaşırtmadı ama espresso güzel olurdu bundan dedim. Bu sefer bunu deneyeceğim. Umarım bu siparişim de kargocuların iki kere yanlış şubeye göndermesi ile bir hafta bütün İstanbul'u gezmesiyle gecikmez.

Şerif bey başkak kkargo şirketi ile de anlaşsa, siparişte kargoyu seçebilsek güzel olacak. Kargoların hepsi kötü hizmet veriyor toplamda aralarında farkları yok ama bir bölgede bir kargo nispeten az sorun çıkarıyorke aynı kargonun başka bölgesi en berbat olabiliyor. Sitede seçenek çıksa, kargoo firmalarına göre fiyat değişse bile benim eve verdiğim siparişi MNG kargo dışında bir kargo seçerdim.
Ben dün aldım Timuçin abi, degassing bitince deneyebilecegim, daha çok tazeler.

Ben de 5 mayıs kavrumu var güzel bir çekirdek meyvemsi tatları seviyorsan kesinlikle mutlu eder. Geçen sene satılan costa rica san franciscoyu andırıyor.

ben de filtre olarak ictim ve begendim. tekrar alirim dedigim bir kahve cekirdegi.

Bana da çokça Gardelli Shawntawene’yi anımsatıyor. (V60, Comandante 25-26 klik,18/300)

1 KG sipariş ettim, 250gr'lık paketler çabuk bitiyor diye. zaten 1kg 3 haftada bitiririm. kargoda yolda 1 hafta gezse degass işi de yolda hallolmuş olur. :)

1 KG sipariş ettim, 250gr'lık paketler çabuk bitiyor diye. zaten 1kg 3 haftada bitiririm. kargoda yolda 1 hafta gezse degass işi de yolda hallolmuş olur. :)
umarım bizim alımla almışsındır abi? Şerif abi güzel bir jest yaptı

umarım bizim alımla almışsındır abi? Şerif abi güzel bir jest yaptı
Yok yaa, normal siteye girip sipariş verdim.
Bu aralar iki işyerinde birden çalışıyorum, karantina falan da olsa serverlar çalışıyor haliyle çokk fena yoğunum foruma bile haftalar sonra bugün bakabildim. Sen şimdi yazınca farketti ama olsun. Şerif'in çok iyiliğini görmüşümdür zaten, sağolsun.

Geri