• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Formula 1

Bu yarış bu şartlarda zor başlar gibi, bir kaç kahve demlenir bu şartlarda yada direk akşam yemeği moduna geçilir :) Yalnız Checoya çok sinirlendim böyle amatörce bir hatanın kabulu asla olmaz.

Checo pit yolundan başlıyor, şu karar ham için alınsaydı hemen “vooo mercedes kollanıyor” filan…

Gerçekten çok ilginç bir haftasonu oldu, 4.5 saat boşa gitti. Serhan Acar'ı tebrik ederim yine sıkmadan yayını bitirebildi. Siz puan verilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz. İkiye ayrılmış durumda görüşler. Yalandan yarışımsı bir şeyler göstermek bence de olmamalıydı ama puan verilmesinde sakınca görmüyorum. Bir gün öncesinde yarışmış, günlerce ayar denemiş ve hak ederek alınmış bir sıralama var ortada.

Perez'in 20.liğe düşüp 1. bitirdiği yarış var. Tabii ki çok büyük istisna, ama bilemiyorum ben de. Sıralamadan puan verilmesi biraz ilginç. Orta kulvar takımlara yaradı. Biraz da Max'e. Max'ci olduğumuz için çok söylenmiyoruz :D.

Boş sayılabilecek yolda arabadan hız çıkarabilmek ile yarışmak çok ayrı kavramlar. Daha çok kısa süre önce Alonso'nun çok daha zayıf bir arabayla Hamilton'dan neredeyse 10 puan çalışını hayranlıkla izledik.

Sıralama çok başka, yarışmak çok başka. O nedenle ben çok kararsız kaldım bu puan konusunda. Tamamı verilse kesinlikle olmamalı derdim, yarım verilince çok aradayım.

Kimi raikonnen emekliliğini açıkladı. Gerçekten bir arkadaştan, bir şehirden ayrılış gibi bir his doldu içime. Hiç bir zaman 1. pilotum olmadı ama çok uzun zamandır takip etmek, röportajları, dondurma yemesi, yarış dışı kaldığında yata gidip takılması, telsiz konuşmaları, röportajlarındaki umarsız tavırları ve verdiği kısa cevapları ile benim gözümde efsaneler arasındaki yerini çoktan aldı bile. Onun gibisi tekrar gelmez, gridde eksikliğini hissedeceğiz...

Hamilton ve Max’in limit üstü inanılmaz performansı gerçekten şahaneydi. Serhan Acar’ın dediği gibi adamlar başka bir ligdeler gerçekten. Bottas’ın düştüğü durum çok can sıkıcı. Renault performansı gün geçtikçe tat vermeye başladı, inşallah sezoon sonuna doğru o taraf karışır. Taraftar harikaydı 🙋🏻‍♂️

Siralama turlari 23:00’de. Enteresan bir antreman seansi oldu cuma ve bugun. Takimlar hic hazir gorunmedi. Pist cok kirli. Toz bulutu var. Kaymalar spinler havada ucustu. Norris son siradan baslayacak yarisa motor degistirdi. Pereze gereksiz bir sorumluluk yuklendi sanki her yaris bir oluyormus gibi.

ozetle hissiyatim enteresan bir haftasonu olacak.

Siralama turlari 23:00’de. Enteresan bir antreman seansi oldu cuma ve bugun. Takimlar hic hazir gorunmedi. Pist cok kirli. Toz bulutu var. Kaymalar spinler havada ucustu. Norris son siradan baslayacak yarisa motor degistirdi. Pereze gereksiz bir sorumluluk yuklendi sanki her yaris bir oluyormus gibi.

ozetle hissiyatim enteresan bir haftasonu olacak.
hahaha sıralama turları bile yeterince enteresan geçti.

Yoğunluktan uzun süre yazamadım ama yarışları kaçırmadım :) hafta sonu geride olan Mercedesler şapkadan tavşan çıkarttı resmen. Birazda şansları yaver gitti diyebiliriz. Bottas net takım emri alıcak, kalkışta uzun bir düzlük var kapanmadan Ham yol verecektir ki ilk virajı Ham rahat geçip farkı rahat açsın. Max Bottasın bu hamlesini engellemek için iyi start alıp kirli havadan kurtulması gerekiyor. Startta Ham'i geçerse Mercedesin stratejisi çöp olur. Hiç istemesemde yine Max - Ham teması görebiliriz, öyle bir gelişmede kartlar yeniden dağıtılır yarışta.

Yoğunluktan uzun süre yazamadım ama yarışları kaçırmadım :) hafta sonu geride olan Mercedesler şapkadan tavşan çıkarttı resmen. Birazda şansları yaver gitti diyebiliriz. Bottas net takım emri alıcak, kalkışta uzun bir düzlük var kapanmadan Ham yol verecektir ki ilk virajı Ham rahat geçip farkı rahat açsın. Max Bottasın bu hamlesini engellemek için iyi start alıp kirli havadan kurtulması gerekiyor. Startta Ham'i geçerse Mercedesin stratejisi çöp olur. Hiç istemesemde yine Max - Ham teması görebiliriz, öyle bir gelişmede kartlar yeniden dağıtılır yarışta.
Masada miyiz? :)

Bottas Ham'a yer vereyim derken Max geçti, bunun haricinde de hiç bir şey olmaması üzdü. Perez erken pite girip undercut yapsa bence şansı vardı, en kötü 3. olurdu. girmeyerek zaten 3.oldular. Bu arada herkeste bir Ham antipatisi var ama bence Max gridin karakteri en bozuk adamı. Yuki olayında bariz hata kendilerinde olmalarına rağmen hedef gösterip aşağılamaları, üstüne küfür etmeleri, Ham'in tepesine binip ağzını açmaması, Ocon'a saldırması filan şımarık yetişmiş bencil bir adam izlenimi veriyor sürekli. Ki ilk başlarda daha da kötüydü. Şampiyon olursa havasından geçilmez. Hırs mutlaka olacak gözü karalık olacak şampiyonluk için ama bence konuşma tarzında bile iticilik akıyor. Mercedes ve Ham fanı olarak şampiyonluğun başka takıma geçmesi yarış için iyi olacak tabi ki ama Max'i de günahım kadar sevmiyorum gerçekten. Helmut Marko da aynı şekilde...

Bottas Ham'a yer vereyim derken Max geçti, bunun haricinde de hiç bir şey olmaması üzdü. Perez erken pite girip undercut yapsa bence şansı vardı, en kötü 3. olurdu. girmeyerek zaten 3.oldular. Bu arada herkeste bir Ham antipatisi var ama bence Max gridin karakteri en bozuk adamı. Yuki olayında bariz hata kendilerinde olmalarına rağmen hedef gösterip aşağılamaları, üstüne küfür etmeleri, Ham'in tepesine binip ağzını açmaması, Ocon'a saldırması filan şımarık yetişmiş bencil bir adam izlenimi veriyor sürekli. Ki ilk başlarda daha da kötüydü. Şampiyon olursa havasından geçilmez. Hırs mutlaka olacak gözü karalık olacak şampiyonluk için ama bence konuşma tarzında bile iticilik akıyor. Mercedes ve Ham fanı olarak şampiyonluğun başka takıma geçmesi yarış için iyi olacak tabi ki ama Max'i de günahım kadar sevmiyorum gerçekten. Helmut Marko da aynı şekilde...
Bottas kalkışta istediği momentumu yakalayamadı aracı hızlandırmak adına bataryaya yüklenip odağı kaçırınca Max açık gördüğü koridora dalıp geç frenajla olması gereken zirveye çıktı. Ricciardo'nun teması yarışın seyirini a dan z ye değiştirirken, pistin karakteristik yapısı tam Redbull araçlarına göreydi Max bunu iyi değerlendirdi Checo zorlasada başaramadı. Max'in yapısı bilinen bir şey, eskiden daha agresif tavırları vardı, şimdi yine daha iyi. Max şampiyon olacaksa bu sorumluluğu taşıyabilecek bir mental yapıya bürünmesi önemli o ünvan almak hırs,zaman ve disiplinle doğru orantılı lakin, taşımak için olgunluk ve sorumluluk bilincide bi okadar önemli. Takvimde son dört yarış kaldı, işler daha da kızışıcak.

Geri