• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Fellow Stagg Dripper

Defrager

Yeni Üye
İsim
Murat
Daha fazla  
İsim
Murat
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Manavgat
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Alanya
Merhabalar arkadaşlar stagg dripper kullanan varsa rica etsem tecrübelerini paylaşabilir mi?
Fellow_Stagg_XF-1_2048x2048.jpgstagg dripper.JPG

Birkaç hafta önce Orkun Bey @orkunustel ile sohbetimiz de bahsetmişti. Çok beğenmiş ama filtrelerinin çok pahalı olduğunu ifade etmişti.

Kalita'nın filtreleri olmaz mı acaba?
Ben de tam alacakken, filtre yüzünden vazgeçmiştim. Kalita'yı denemediğim için de bilemedim.

Kalita'nın filtreleri olmaz mı acaba?
Ben de tam alacakken, filtre yüzünden vazgeçmiştim. Kalita'yı denemediğim için de bilemedim.
Selamlar, ben bir kez Togay’ın atölyesinde denemiştim. Kalita V60 hibridi bir tasarım, V60 gibi akış kontrolünü size bırakırken, düz tabanlı tasarımıyla hata payını da azaltıyordu. Gerçekten çok iyi bir ürün ancak Togay’a sorduğumda Kalita filtrelerin tam oturmadığını söylemişti.

Fellow resmi distribütörü olarka belki @raistlin Togay Bey'de bir kaç şey söyler.

Ürünü dün gördüm ama denemedik. Tabanı dar ve yüksekliği daha fazla, yani daha derin bir demleyici. Gözle gördüğüm kadarıyla Kalita filtrelerin oturması zor olabilir gibi. Tabi göz yanılabilir :)

Dikkat ettiğim şey tabanındaki yükseltilerin tasarımı oldu. Kalitaya göre daha kontrollü ve stabil bir akış verecektir diye düşünüyorum.

Kahveciniz sitesinde X boy (küçük) 45 adet olarak belirtilmiş, 122 liradan satılıyor. XF (büyük) boyu da 122 liradan satılıyordu ancak stokta görünmüyor.

KariyerMutfak sitesinde XF boy 50 adet filtre 98,55 TL

Cafemarkt sitesinde X boy 50 adet filtre 98,55 TL

Son düzenleme:
Fellow resmi distribütörü olarka belki @raistlin Togay Bey'de bir kaç şey söyler.

Selamlar,

X Dripper için Kalita 185 filtrelerini kullanabilirsiniz arkadaşlar.

XF Dripper'ın yükseklik ve çapı tamamen farklı olduğu için maalesef sadece kendi spesifik filtrelerini kullanabiliyor.

Şu koşullarda bu iki dripper ve filtreleri makul ulaşılabilirlik açısından oldukça zorlu bir noktada kalıyor maalesef...

Söz filtrelerden açılmışken: Bugün forum için Cafec filtrelerin duyurusunu yapacağım, inanılmaz heyecanlı günler hepimizi bekler.

Sevgiler.

Selamlar,

XF Dripper'ın yükseklik ve çapı tamamen farklı olduğu için maalesef sadece kendi spesifik filtrelerini kullanabiliyor.

Şu koşullarda bu iki dripper ve filtreleri makul ulaşılabilirlik açısından oldukça zorlu bir noktada kalıyor maalesef...

Söz filtrelerden açılmışken: Bugün forum için Cafec filtrelerin duyurusunu yapacağım, inanılmaz heyecanlı günler hepimizi bekler.

Sevgiler.

İnstagram hikayelerinde görüp merak ediyorduk. O zaman lansmana ve kulübe özel bir kampanya bekleyelim mi :)

Selamlar,

Sevgiler.
Togay bey merhaba;
stagg dripper edinmek için baktığımda XF(2kişilik) X(1kişilik) olanın nerdeyse yarı fiyatı(mantıken insan tam tersi bir durum olmasını bekliyor) bu bağlamda iki sorum olacak:
1- X'te kalita 185 filtresi kullanabilrisiniz yazmışsınız, 185lik filtrede ben 2 kişilik gramajlara çıkabiliyorum X tek kişilik demelemeler için uygun deniyor, 2 kişilik ya da maks şu gram demlemek mümkündür gibi 1 bilgi var mıdır?
2-XF edinirsem (maliyet yüzünden) alternatif herhangi bi filtre hala mı yok?
Cevap için şimdiden teşekkürler

Geri