• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Ev tipi espresso önerisi

Erhan123

Yeni Üye
İsim
Erhan
Daha fazla  
İsim
Erhan
Selamlar. Ofis için ev tipi latte americano macchiato espresso yapabileceğimiz çabuk bozulmayan makine önerisi alabilir miyim? Ofiste 10 kişiyiz günde en az 10 tane yapılır tşk (Bütçe: 4.000 ve sıfır ürün tercihimiz)

değirmen ne var elinizde?

ofisinizi bilemiyorum ancak ofiste öğütecekseniz kahvenizi, kahveyi öğüt, portafiltreye aktar, tampla, kenara bulaşanları sıyır, flushla, espressoyu yap, süt köpürt, portafiltreyi boşalt ve temizle. Bu rutin hem kısa değil hem de öğütülmüş kahve inanılmaz bir hızla her yere bulaşıyor bu yüzden tam otomatik önermiştim. 4.000 civarına alabileceğiniz sıfır makineler (kurlar sağolsun) sadece basınçlı sepetli espresso makineleri olur. Naçizane öneri bari delonghi ec serisi falan almayın en azından Gaggia Carezza tercih edin. Hem 4.000 bütçe ile üzerine idare edebilecek elektrikli bir değirmende alabilirsiniz.

ofisinizi bilemiyorum ancak ofiste öğütecekseniz kahvenizi, kahveyi öğüt, portafiltreye aktar, tampla, kenara bulaşanları sıyır, flushla, espressoyu yap, süt köpürt, portafiltreyi boşalt ve temizle. Bu rutin hem kısa değil hem de öğütülmüş kahve inanılmaz bir hızla her yere bulaşıyor bu yüzden tam otomatik önermiştim. 4.000 civarına alabileceğiniz sıfır makineler (kurlar sağolsun) sadece basınçlı sepetli espresso makineleri olur. Naçizane öneri bari delonghi ec serisi falan almayın en azından Gaggia Carezza tercih edin. Hem 4.000 bütçe ile üzerine idare edebilecek elektrikli bir değirmende alabilirsiniz.
Kullanmış biri olarak ben de yorum yapayım.

Bunun yerine otomatik almak gerçekten de daha mantıklı, çünkü basınçlı porta filtre sayesinde ne kadar ince öğütseniz de ne kadar tamplesiniz de basınçlı porta filtre bir şekilde yaptığınızı dengeleyip demleme süresini aşağı yukarı aynı mertebede tutuyor ve ideal espressoyu zaten çıkaramıyorsunuz.

Selamlar. Ofis için ev tipi latte americano macchiato espresso yapabileceğimiz çabuk bozulmayan makine önerisi alabilir miyim? Ofiste 10 kişiyiz günde en az 10 tane yapılır tşk (Bütçe: 4.000 ve sıfır ürün tercihimiz)

Üst üste kahve yapabilmek ve sütlü içecek yapabilmek için size HX tarzı bir cihaz lazım. Maalesef bu cihazlar içerisinde bulabileceğiniz sıfır en ucuz model Nuova Simonelli Oscar 2. HX grupta fiyat perfornmans önerisi isterseniz Lelit Mara X öneririm.

Suat Bey simonelli 8.150 (geçen hafta 7.350 2 ay önce 6.500 idi inanılmaz), mara X 11.500 (o da 9.000 idi) üstelik yetmez yanına besleyecek bir değirmen lazım Lelit fred deseniz 2.000 tl ( o da 1.600 tl idi.)

Tam otomatik sütü köpürtüp üstüne çekiveriyor kahveyi kısa zamanda, arkasından hemen bir tane daha yapabiliyor (evde misafir olunca 5 tane arka arkaya yapmışlığım var) Hanım diğer makineleri kullanamıyor o yüzden işyerimde değirmen ve bekoyu kullanıyorum evde siemens eq3, tabiki oynama kısmı minimum ama temiz derli toplu ve sonuç hep aynı en azından. Hanım mutlu ben mutlu, işyerinde de çalışan mutlu müdür/işveren mutlu

Kişisel görüşümdür

Bu tam otomatiklerin hepsi kahve ve sütü bariz ayrı yapan ve üstteki sütün tamamen bembeyaz olmasını sağlayan makineler mi? Ben kendim de yapmak istiyorum art falan öğrenmek istiyorum. Kahve ile köpük karışsın istiyorum 🤓

Bu tam otomatiklerin hepsi kahve ve sütü bariz ayrı yapan ve üstteki sütün tamamen bembeyaz olmasını sağlayan makineler mi? Ben kendim de yapmak istiyorum art falan öğrenmek istiyorum. Kahve ile köpük karışsın istiyorum 🤓

kolayı var.

Evet Var Ama biraz daha keseyi açmanız lazım :) İyi veya kötü olup olmadığı hakkında yorum yapamayacağım Bu cihazla kendiniz yapabilirsiniz ama ne kadar iyi olur orası soru işareti İstanbuldaysanız Gelbura Misafir kabul ediyorsa cihazlara bakabilmeniz için bi uğrayın derim aklınızda birşeyler oluşur en azından. https://www.gelbura.com/urun/gaggia-magenta-plus-tam-otomatik-kahve-makinesi-ri8700-01

Bende gaggia da var Philips tam otomatik makine de var art yapabilirsiniz hatta frenchpress ile de ama tecrübe gerekir. Ben tam otomatik makineler art yapamaz diyenlere katılmıyorum sonucu da ektedir. :)
Harika görünüyor😍 bende köpürtücünün çubuklu değil hazneli olan modeli var, asla böyle birşey çıkartamadım. Acaba çubuklu daha mı iyi köpürtüyordur?

Ayrıca, bu makinede de kendi öğüttüğünüz kahveyi mi kullanıyorsunuz?

Nespresso hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi espresso evrenine giriş yapmadım ama başlangıç olabilir mi bunun için kahvelerini kendi sitesinden mi almak gerekiyor yoksa bu davidoff,jacobs gibi markalar da kullanılabiliyor mu kapsülleri? Bir de hangi makinayı almak lazım iyi bi kahve için?

Nespresso hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi espresso evrenine giriş yapmadım ama başlangıç olabilir mi bunun için kahvelerini kendi sitesinden mi almak gerekiyor yoksa bu davidoff,jacobs gibi markalar da kullanılabiliyor mu kapsülleri? Bir de hangi makinayı almak lazım iyi bi kahve için?
Nespresso ile espresso evrenine girilmez anca sütlü kahve vs yapmak için olur kapsül makineler. Espresso evrenine girmek istiyorsanız Taze iyi kavrum kaliteli çekirdek ve ortalama bir değirmen şart makinede birazcık iyi olmalı çok mükemmel olmasına gerek yok 2.El beko olabilir 600 Tl civarına fiyat performans ürünüdür :)

Misafirler için evde ve iş yerimde Nespresso kullanıyorum. Gerçek espresso hazzını almanız mümkün değil tabiiki ama kahveyi çok dert etmeyen misafirler için yeterli oluyor :) Kendi kapsülleri haricinde piyasada satılan kapsülleri de kullanabilirsiniz.

10 kişinin hepsi tek tek uğraşmak istemeyebilir, zira espresso ince ayarları olan meşakkatli bir içecek, o yüzden bence de hem size hem bütçenize en uygun makina otomatik bir makina olacaktır.

Geri