• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Eureka Mignon Single Dose Modifikasyonu

Bir mod da benden gelsin. Şu videoda görüp 3D modelleri bastırdım. İki parçası var, biri direkt olarak hooper yerine takılıyor. İç kısmı eğimli olduğu için kenarda biriken az miktarda çekirdeği engelliyor. Bir de tamper parçası var. Oda yukarıdan kapak ve baskı görevi görüyor. @illustrographer in kullandığı çubuğun yerine geçiyor yani. Üzerinde delikler var, buradan toz pompası ile üfleyebilirsiniz ya da körük takabilirsiniz.

Bu bağlantıdaki iki dosyayı indirip bastırabilirsiniz. Biraz kullandıktan sonra verimliliği konusunda yazarım.

Parçaları fibilo'ya bastırdım. Dosing funnelle beraber 142 TL tuttu.

IMG_20201126_130517.jpgIMG_20201126_130607.jpgIMG_20201126_130618.jpg

Son düzenleme:
Bir mod da benden gelsin. Şu videoda görüp 3D modelleri bastırdım. İki parçası var, biri direkt olarak hooper yerine takılıyor. İç kısmı eğimli olduğu için kenarda biriken az miktarda çekirdeği engelliyor. Bir de tamper parçası var. Oda yukarıdan kapak ve baskı görevi görüyor. @illustrographer in kullandığı çubuğun yerine geçiyor yani. Üzerinde delikler var, buradan toz pompası ile üfleyebilirsiniz ya da körük takabilirsiniz.

Bu bağlantıdaki iki dosyayı indirip bastırabilirsiniz. Biraz kullandıktan sonra verimliliği konusunda yazarım.

Ekli dosyayı görüntüle 6344Ekli dosyayı görüntüle 6346Ekli dosyayı görüntüle 6345

Hava kanalı sayesinde üst kısmı çıkarmadan körük ile de hava basılabilir, çok iyi bu

Ekli dosyayı görüntüle 6344Ekli dosyayı görüntüle 6346Ekli dosyayı görüntüle 6345
bende dosyaları bi arkadaşa yolladım aynı modifikasyonu yapacağım.

Modifikasyonu tamamlamis oldum @deniz hocam saolsun bu urunun adinin koruk oldugunu ogrenmis oldum :) Trendyoldan aldim tam oturdu manson’un uzerinden. Tabi geldiginde bir kokusu vardi iyice yikadim simdi rahatsiz edebilir bir durum yok. Retention da 0’a ulasmis oldu :)
Ürünü bende aldım çok memnun kaldım. İlk makineler geldiğinde çok lezzetliydi espresso takip eden 2-3 gün içersinde acılık mutlaka oluyordu. Körükle temizleme yaptım sonra yeniden kahveyi öğüttüm ve tarttım 18 gram girdi, 17 gram dan biraz az çıktı körükleyerek makine çalıştırıp 18 gramı çıkardım ve aldığım espresso çek lezzetli oldu. İçersinde kalan kahveler hep acılık yaratıyor maalesef mutlaka kullanmak gerekiyor körüğü.

ben de teklif istedim az evvel. malzeme seçimi falan deyince bi mavi ekran verdim ama gıdaya uygun mat siyah bir malzeme önerir misiniz yazdım :D bakalım ne diyecekler

Parçaları fibilo'ya bastırdım. Dosing funnelle beraber 142 TL tuttu.

nasıl son durum peki?

Ben de bir süredir 3D baskı ve Toz pompası ile kullanıyorum. Herhangi bir sorunum yok, çok memnunum.

IMG_3231.jpg

Dipnot: Toz pompasının herhangi bir plastik kokusu yok. Bana gelende alt kısmı biraz şekilsizdi, uydurmak için bıçakla kesip düzeltmem gerekti. Ayrıca pompanın üst kısmına ufak bir delik açtım. Bu şekilde, vakumlanmasını engellemiş oldum.

Son düzenleme:
nasıl son durum peki?
Ben epey memnunum. Özellikle hopper-haznenin tam burrlere giden kısmındaki kayıp yok oldu. Buraya takılan parça konik olduğu için çekirdekler kenarda birikemiyor. Daha önceki öğütücümde de aynı problem vardı. Hatta temizlemek için açtığımda bir sürü çekirdek duruyordu kenarda. Mignon'da bu durum daha az ama bu aparatla tamamen yok oldu. Geriye retention-kalıntı olabilecek tek yer kalıyor o da burr ve atış ağzı arasındaki yatay yol. 3D baskı aldığım modelin üstteki tamper denen parçasının üstü delikli olduğu için buraya körük uydurunca hızlıca tüm işlem tamamlanmış oluyor.

Kullanan arkadaşlara sorayım, 3d modifikasyonunda da pompa şart mi peki?

Kullanan arkadaşlara sorayım, 3d modifikasyonunda da pompa şart mi peki?
Giren-çıkan kahve arasındaki fark 0'a insin istiyorsanız şart. Ama illa körük olmasına gerek yok. 3D baskıda üst kısım delikli olduğu için aşağıdaki gibi bir pompayla iki üflemede alabilirsiniz kalan çekirdeği. Ben pompasız tarttığım zaman 0'a yakın kayıp alıyorum gene de. Ama bu durum kahveden kahveye değişiyor tabi. Bu arada en başta iç aksamdaki vidalar vs arası kahve tozuyla dolana kadar kayıp bir tık fazla oluyor. Pompanın iyi tarafı öğütülmüş çıktıdaki kahvenin %99'unun taze olduğunu biliyor olmanız. Yoksa 18 gram kahve atıp 18,5 çıktı da alabilirsiniz zamanında kalanlardan dolayı.

çok şirin oldu bu haliyle :)
üsteki tamper gibi parçanın içindeki boşlular var, üstten bir iki hafif vurunca vakum etkisi de yapıyor, kürek işlevi gibi. neredeyse 0.1 kayıp aldım.
WhatsApp Image 2020-12-15 at 14.16.48.jpeg

Valla ne diyeyim gördükçe ben de özeniyorum. Nasıl nerede yaptırabiliriz bu parçayı? 3D yazıcımız da yok ki evde yapsak :)

Bende 3d yazıcı vardı ama arızadan dolayı elden çıkarttım. ama bir arkadaşımda hala var uygun fiyatlı rica edebiliriz kendisinden

Geri