• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Cafflano Kompresso Manuel Espresso Makinesi

Bende şöyle küçük bi tarif ile video yayınladım ürün ile ilgili bakabilirsiniz

Bol seyahat yaptığımdan dolayı kompresso benim için ideal bir ekipman. Ben memnunum. Comandante için konuşursam, çekirdek öğütümünü 18-24 (red clix) aralığında gerçekleştiriyorum. Bu arada Kompresso‘da Comandante ile öğütülmüş kahveyi basket filter kısmına cam hazneyi ters çevirerek kolayca ekleyebiliriz veya Cam hazne yerine basket filter takılabilir. Basket filter Comandantenin alt kısmına tam oturuyor. Ben ilk seçeceği kullanıyorum genelde. Örnek fotoğrafları ekledim.
52C6EE28-CC1C-452C-BFEC-899B15620641.jpeg
B3620F71-5CB3-4FCF-84BB-EAEE0A692761.jpeg

Bol seyahat yaptığımdan dolayı kompresso benim için ideal bir ekipman. Ben memnunum. Comandante için konuşursam, çekirdek öğütümünü 18-24 (red clix) aralığında gerçekleştiriyorum. Bu arada Kompresso‘da Comandante ile öğütülmüş kahveyi basket filter kısmına cam hazneyi ters çevirerek kolayca ekleyebiliriz veya Cam hazne yerine basket filter takılabilir. Basket filter Comandantenin alt kısmına tam oturuyor. Ben ilk seçeceği kullanıyorum genelde. Örnek fotoğrafları ekledim.
Ekli dosyayı görüntüle 1463
Ekli dosyayı görüntüle 1464
Peki espresso kadar ince öğütemezsek çok faydalı bir ekipman değil mi sizce ? Bende Comandante yok o yüzden

Siz aeropress benzeri bir kahve mi elde ettiniz hangi ayarda hangi kalınlıkta öğüttünüz ?almayı düşünüyordum aeropress siparişi verdim benzerse iki ekipman almıcam
Hocam videoda öğütme derecesi herşey yazıyor aeropress farklı tat ama aeropressten espresso elde etmek için aparat almak gerekiyor onun yerine cafflano daha mantıklı oluyor

Cafflano Kompresso hakkında detaylı yorum videoda arkadaşlar

Hocam videoda öğütme derecesi herşey yazıyor aeropress farklı tat ama aeropressten espresso elde etmek için aparat almak gerekiyor onun yerine cafflano daha mantıklı oluyor
Aeropress ile espresso yapmak için şöyle bir yöntem var

Kompresso için ipuçları reçeteler vb. sanırım bu başlıktan paylaşılır.
İlk sorumu yazayım o zaman.
Redclix yok ise standart Comandante için 10-12 klik aralığı doğru seçim mi oluyor?

Kompresso için ipuçları reçeteler vb. sanırım bu başlıktan paylaşılır.
İlk sorumu yazayım o zaman.
Redclix yok ise standart Comandante için 10-12 klik aralığı doğru seçim mi oluyor?
Yeni mi aldiniz ?Yukaridaki videoda 11 klikte yapilmiş hic basinç vermemiş.Dolayisiyla sulu bir kahve çikmiş.Bence 9 klikte başlayin tamp’i fazla yapmayın.Önce kahveyi koydultan sonra tık tık yaparak yatagi duzleştirin sonra tamp yaparken kaşigin ortasindan bastirin.Aslinda cafflano’nun instagraminda çok faydali bilgiler ve tarifler var.Ben daha almadan hepsini izledim.Geçenlerde biri demişti bu aleti kimse kullanmayi bilmiyor diye o fikre vardim ben de.Adamlar bastirirken resmen eli titriyor ve özellikle belirtiyor sadece dikey sütundan bastirirsaniz 5 bar’ı geçmez! Yanlardaki kulaklardan bastırırken asagidaki kulaklardan kendinize cekeceksiniz ve bunu yaparken zorlanacaksiniz.Yoksa bu aletin hic bir espirisi yok.Bunlari yaparsaniz en azindan görsel olarak beni tatmin etti.Degirmeni ayarlayabilirsem hemen alacagim ben de

Son düzenleme:

Evet.
Hario Switch dripper dan sonra herhangi bir ürün almayı düşünmüyordum. Keza bütçem yetmeyeceği için espresso alanına girmekte aklımdan bile geçmiyordu.
Lakin Hakan beyin Kompresso ile ilgili yorumundan sonra almaya karar verdim.
Kargo bugün geldi deneme şansım olmadı, artı elimdeki çekirdekler sadece filtre kavrum olduğundan onlarla nasıl sonuç elde ederim bilemiyorum. Zamanla bu aletinde dilini anlayacağımı umuyorum.

Evet.
Hario Switch dripper dan sonra herhangi bir ürün almayı düşünmüyordum. Keza bütçem yetmeyeceği için espresso alanına girmekte aklımdan bile geçmiyordu.
Lakin Hakan beyin Kompresso ile ilgili yorumundan sonra almaya karar verdim.
Kargo bugün geldi deneme şansım olmadı, artı elimdeki çekirdekler sadece filtre kavrum olduğundan onlarla nasıl sonuç elde ederim bilemiyorum. Zamanla bu aletinde dilini anlayacağımı umuyorum.
Hocam mesajimi guncelledim.Filtre kavrumlarla da sonuc alirsiniz bence instagrama göz atıp denemeyi yapın.Sabirsizlikla bekliyoruz sonuçlari :)

ben de bugün sipariş verdim yarın gelir büyük ihtimalle. o zaman mağlum soruyu soruyorum.
timemore kaç klik?

Yeni mi aldiniz ?Yukaridaki videoda 11 klikte yapilmiş hic basinç vermemiş.Dolayisiyla sulu bir kahve çikmiş.Bence 9 klikte başlayin tamp’i fazla yapmayın.Önce kahveyi koydultan sonra tık tık yaparak yatagi duzleştirin sonra tamp yaparken kaşigin ortasindan bastirin.Aslinda cafflano’nun instagraminda çok faydali bilgiler ve tarifler var.Ben daha almadan hepsini izledim.Geçenlerde biri demişti bu aleti kimse kullanmayi bilmiyor diye o fikre vardim ben de.Adamlar bastirirken resmen eli titriyor ve özellikle belirtiyor sadece dikey sütundan bastirirsaniz 5 bar’ı geçmez! Yanlardaki kulaklardan bastırırken asagidaki kulaklardan kendinize cekeceksiniz ve bunu yaparken zorlanacaksiniz.Yoksa bu aletin hic bir espirisi yok.Bunlari yaparsaniz en azindan görsel olarak beni tatmin etti.Degirmeni ayarlayabilirsem hemen alacagim ben de
10, 11 veya 12 klik olmasında kahvenin kavurma tipi önemlidir. Daha açık kavrulmuş kahvelerde 9-10 klik bile miktara göre denenebilir. Ayrıca bir kaşık var onla kısmi sıkıştırma yapabiliyorsunuz bu da önemli! Ne kadar sıkıştırırsanız öğütüm boyutuna göre o kadar fark olacaktır.

Geri