• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Burrlarımızın Fotoğrafını Atıp Aşınmalarını Değerlendiriyoruz

K pro ile cmd eşit kullanıldığı süreyi varsayarsak bıçak teknolojisi ve kullanılan alaşım bakımından keskin kalan taraf her zaman cmd olacaktır.
Bu da sanırım mağara duvarında yazılı…
Test mi ettiniz ? Elinizde buna dair kesin bir döküman mı var ?
Yoksa ilahi bir güç size plastikdanteye kayıtsız şartsız bağlanmanızı falan mı söyledi ?

Memlekete fanatizm değirmen sahipliğine kadar işlemiş. Korkunç.

Yoksa ilahi bir güç size plastikdanteye kayıtsız şartsız bağlanmanızı falan mı söyledi ?

Memlekete fanatizm değirmen sahipliğine kadar işlemiş.
Bizim insanımız bazı markalar konusunda (özellikle araba) biraz tutucudur. İlk defa aldığı bir üründen memnun kaldıysa, sonraki alışverişlerinde aynı markayı tercih eder. Mesela ben kronik sorunlarını bilmeme rağmen Volkswagenciyim😀. Şaka bir yana farklı markalar denemediğimiz için objektif yorum pek yapamıyoruz.

Biri paslanmaz çelik biri yüksek azotlu paslanmaz çelik, kısa bir google aramasıyla hanginin daha iyi olduğunu görebilirsiniz. Comandantenin iddiali olduğu kısım da hep o oldu zaten ondan bıçak altına bile nitro blade yazıyor, trailmaster çıkardı onda da iste bıçak yanında gövdeyi de degistirdik su geçirmiyor, darbe azaltıyor gibi gövdeyi de öne çıkardı ama hep nitro blade diye bağırıyorlar çünkü bıçakları farklı.

Comandante’ de çapak atma yaşanmıyor ki.. Üst mesajda da güzelce açıklanmış.

K pro ile cmd eşit kullanıldığı süreyi varsayarsak bıçak teknolojisi ve kullanılan alaşım bakımından keskin kalan taraf her zaman cmd olacaktır.
K-pro da hemen hemen aynı dayanıma sahip, günlük kullanıcı için çok farklı olmayacaktır, fakat cmd nin kullandığı alaşımın daha nötr olduğunu biliyorum. Yani kahvenin tadına daha az etki etki ediyor da denebilir. Tabi bu fark ne kadar anlaşılabilir orası tartışılır.

Fotoğraflardan gördüğümüz gibi uzun süreli k-pro kullanıcılarında da öyle ahım şahım bir aşınma söz konusu değil.
4 yıllık bir k-pro sahibi fotoğraf atıp şaşırtmazsa bence gayet iyi :D

Biri paslanmaz çelik biri yüksek azotlu paslanmaz çelik, kısa bir google aramasıyla hanginin daha iyi olduğunu görebilirsiniz. Comandantenin iddiali olduğu kısım da hep o oldu zaten ondan bıçak altına bile nitro blade yazıyor, trailmaster çıkardı onda da iste bıçak yanında gövdeyi de degistirdik su geçirmiyor, darbe azaltıyor gibi gövdeyi de öne çıkardı ama hep nitro blade diye bağırıyorlar çünkü bıçakları farklı.
Tamam bıçakları farklı. Tamam nitro paslanmaz çelikten daha mukavemetli bir materyal. Fakat burda konu fonksiyonellik. Elinizde k-pro’nun plastikdante’den daha hızlı aşındığına dair bir kanıt var mı sayın fanatik ?

Tamam bıçakları farklı. Tamam nitro paslanmaz çelikten daha mukavemetli bir materyal. Fakat burda konu fonksiyonellik. Elinizde k-pro’nun plastikdante’den daha hızlı aşındığına dair bir kanıt var mı sayın fanatik ?
K-Pro benim son dönemlerde en keyifle kullandığım ekipman diyebilirim.

Manuel değirmenlerin EK43’ü, Kralı.

malum “overpriced” üstün alman teknolojisi plastik aksamlı hasta siempre rip off’dan
kolay ayar mekanizması, homojen öğütümü, kullanım kolaylığı, malzeme kalitesi, yapısı ve herşeyden önemlisi fiyatıyla kat kat üstün !

Distribütörü de esnaf gibi esnaf !
Pardon sayın fanatik ciddiye alamadım sizi

Arkadaşlar sonuçta bu sadece bir hobi. Bu işten para kazanmıyoruz. Çok ta ciddiye alıp, birbirimize kırıcı ve tahrik edici sözler söylemeyelim. Burada amacımız fikir paylaşımı yapmak diye düşünüyorum.

Değirmenler daha iyi de olabilir, bence maliyet konusu devreye giriyor. Toz metalurjik çelikler bu konuda mükemmel dirençlere sahip fakat maliyeti 2-3 katına çıkarır kesin.

İstanbul da kahve için toplanabiliriz aslında denemek amaçlı da comandante, k-pro, c3 gibi değirmeni olan arkadaşlarla. 1 kg lik bir kahve alıp toplu tadım denenebilir.

Alt tarafı kahve demliyoruz Tencere Bey, irite olduğunuz ürünleri biraz daha sakin yeriniz.

Duvara yazsak kabul edecek misiniz acaba ?

Comandante haterlığı hoşunuza gidiyor olabilir ya da k pro kullanıyor olabilirsiniz ancak bazı gerçekleri de kabul etmek gerek.

Comandante'nin bıçağı ile kpronun bıçağını aynı kabul etmek tamamiyle mantık dışı. 1zpresso bile böyle bir açıklama yapmaz zaten.

Bence de fanatizm yerine realist bakmak lazım.

Dipnot: Jx kullanıcısıyım.

Son düzenleme:
Eski topraklar yenilere gore daha dirayetli sanirim.😀 söylediğim yanlis anlasilmasin ama kuresel pazarlama stratejisinde bu tarz bir konuda şirketler kaliteden az da olsa ödün veriyor olabilir mi? Bunu CMD ya da 1Zpresso icin söylemiyorum. Geneli baz alirsak çoğu firma çeşitli şeyleri (telefon sirketleri ve otomotiv sektoru: çevrecilik) bahane ederek insanlarin tam beklentilerini karsilamayan uretim bantlari olusturdu. Bu durumun kahve sektorundeki urunlere ve kalitesine de sirayet etmis diyebilir miyiz? (Yine söylüyorum bir ureticiyi veya saticiyi baz alarak yazmiyorum)

Alakasız bir yerden gireyim:

Türk kahvesini CMD 6 clickte çekiyorum ve pişirmede bu çekimle verim alabildim. Köpük, krema, ne diyorsanız artık, daha dolgun oluyor.

Burda yazılana kadar hiç aklıma gelmedi. Dişliye zarar verir mi?

forum tartışmalarından rahatsız olmayıp eğlenmeye başladığımız o evredeyiz. tartışan herkese teşekkürler

Geri