• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Bugün İçtiğiniz Espresso

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
İyi pazarlar espresso sevenler yeni bir başlık ile günlük espresso içtiğimiz çekirdekleri paylaşalım dedim. Filtrecilerden neyimiz eksik :)

Kavurucu: Hasbean
Çekirdek: Blake: Black Blend (30.03.2020)
Kahve Miktarı: 18gr
Out: 41 gr
Sıcalık:92
Süre: 28sn
Sepet: IMS Baristapro 26.5mm
Makine: Lelit Bianca
Basınç: 9 Bar
Değirmen: Niche

Ekli dosyalar

• IMG_1959.jpeg
    IMG_1959.jpeg
    90.4 KB · Görüntüleme: 662
Ben de tam günün kahvesi bölümüne kompresso ile yaptığım espressovari bardağı paylaşıyordum. Bu başlık iyi oldu.
Probador Colectiva El Boqueron
Cafflano Kompresso
15 gram kahve 55 gram su
29 sn, 1:2, 31 gram kahve
Comandante 18 red clix
93C su
Demlemede sevemediğim çekirdek espressoya çok yakışıyor. Çok tatlı, ananas kokulu bir bardak deneyimledim. 1 kg alıp stoklamam çok iyi olmuş.
CB32E72C-2068-45FF-8AA8-296A87D98229.jpeg

Son düzenleme:
Ben de tam günün kahvesi bölümüne kompresso ile yaptığım espressovari bardağı paylaşıyordum. Bu başlık iyi oldu.
Probador Colectiva El Boqueron
Cafflano Kompresso
Comandante 18 red clix
15 gram kahve 55 gram su
93C su
Demlemede sevemediğim çekirdek espressoya çok yakışıyor. Çok tatlı, ananas kokulu bir bardak deneyimledim. 1 kg alıp stoklamam çok iyi olmuş.
Ekli dosyayı görüntüle 1724
rica etsem tarifinizi daha detaylı paylaşabilir misiniz?🙏

Espresso için blend aramayı bıraktım (açıkca her zaman bulamıyorum da. ) şimdi pour over için aldığım çekirdekleri biraz da koyuca kavrum olduğuna inanırsam espresso olarak demliyor ve güzel sonuçlar alıyorum.

Bu çekirdek de espresso da deneyip beğendiğim çekirdeklerden oldu.

Costa Rica -Alto San Juan
Cleancup.coffee Tarrazu bölgesi ,
San Cayetano çiftliğinin bu yıkanmış ,
1600 m.rakımlı 86 puanlı Costa Rica çekirdeği ile.
1/2 oran 18.gr.kahve 36 gr.espresso 30.sn.
Gaggia new classic
Öğütüm Lelit Fred
İyi gövde , yoğun krema ile çikolata tatları ortaya çıkan hiç acılık barındırmayan espresso aldım.Denemelere devam. :coffee:

Espresso için blend aramayı bıraktım (açıkca her zaman bulamıyorum da. ) şimdi pour over için aldığım çekirdekleri biraz da koyuca kavrum olduğuna inanırsam espresso olarak demliyor ve güzel sonuçlar alıyorum.

Bu çekirdek de espresso da deneyip beğendiğim çekirdeklerden oldu.

Costa Rica -Alto San Juan
Cleancup.coffee Tarrazu bölgesi ,
San Cayetano çiftliğinin bu yıkanmış ,
1600 m.rakımlı 86 puanlı Costa Rica çekirdeği ile.
1/2 oran 18.gr.kahve 36 gr.espresso 30.sn.
Gaggia new classic
Öğütüm Lelit Fred
İyi gövde , yoğun krema ile çikolata tatları ortaya çıkan hiç acılık barındırmayan espresso aldım.Denemelere devam. :coffee:
Takipteyim sizi....😊 aynı cihaz ben de aldım. Değirmen comandante. Keşke aynı değirmeni kullansaydık.

Takipteyim sizi....😊 aynı cihaz ben de aldım. Değirmen comandante. Keşke aynı değirmeni kullansaydık.
Hayırlı olsun makineniz.İyi günlerde kullanın. Comandante ile espresso pek öğütmüyorum , Lelit Fred ya da Perfetto daha kolay geliyor açıkcası ama Comandante ile de öğütüp birbirimize bilgi verebiliriz tabii.Memnun olurum. :coffee: (y)

Kimma - Specialty Blend içtim. Comandante 11 klik, 17.5 gr kahve, 27 ml espresso
Krema çok iyi. Asditesi düşük. Çukulata tadını hissediyorum. Şimdiye dek keyifle içtiğim espresso arasına girer kesinlikle. Espresso makinesi Gaggia New Classic Pro (çok basit, minimalist)

Kavurucu: Kahve Fabrikası
Çekirdek: Ethiopia Ana Sora (04.05.2020)
Kahve Miktarı: 16gr
Out: 35 gr
Sıcalık:93
Süre: 33 sn
Sepet: IMS Baristapro 24 mm
Basınç: 9 Bar ( 8 sn preinfusion)
Değirmen: Niche

Ekli dosyalar

• 7DE4D663-7F68-4E1B-9EDB-A4FBDBE85E0B.jpeg
    7DE4D663-7F68-4E1B-9EDB-A4FBDBE85E0B.jpeg
    66.6 KB · Görüntüleme: 582
Kimma - Specialty Blend içtim. Comandante 11 klik, 17.5 gr kahve, 27 ml espresso
Krema çok iyi. Asditesi düşük. Çukulata tadını hissediyorum. Şimdiye dek keyifle içtiğim espresso arasına girer kesinlikle. Espresso makinesi Gaggia New Classic Pro (çok basit, minimalist)
Manüelden vazgeçip elektrikli makine almışsınız sanırım. Hayırlı uğurlu olsun. Kaplan desenli kremalarınız olsun :)

Kavurucu: Coffeemamma
Çekirdek: Comandante Blend (05.05.2020)
Kahve Miktarı: 22 gr
Out: 30.7 gr
Sıcalık:91
Süre: 31 sn.
Sepet: IMS Baristapro 28.5mm
Pre-infusion: 2 Bar - 10 sn.
Basınç: 9-6 Bar - Ramp&Down
Değirmen: Comandante Red Clix 18

Coffeemamma Comandante Blend forumda beğenilen bir çekirdekti ve uzun zamandır denemek istiyordum. Damak tadıma hitap eden, ne klasik İtalyan ne de yoğun floral aromaların olmadığı dengeli bir profildi benim için.

6DED6DAA-9EED-416B-A141-5D55767CA86A.jpeg

Coffeemamma Comandante Blend forumda beğenilen bir çekirdekti ve uzun zamandır denemek istiyordum. Damak tadıma hitap eden, ne klasik İtalyan ne de yoğun floral aromaların olmadığı dengeli bir profildi benim için.

Ekli dosyayı görüntüle 2431

kendi tarifleri bu şekilde. Bu arada bana özel den mesaj atarsanız 7 kişi olan bianca wp grubumuza sizi de ekliyim isterseniz.

Ekli dosyalar

• 820D7937-0C4D-4C2F-A567-074ECC8F895A.png
    820D7937-0C4D-4C2F-A567-074ECC8F895A.png
    215.1 KB · Görüntüleme: 480
Çekirdek: Ethiopia Ana Sora (14.05.2020)
Out: 36gr
Sıcalık: bilinmiyor
Süre: 26sn
Makine: BFC Ela
Değirmen: Breville bcg820

Aftertaste uzun uzun yaşayan tatlı bir espresso, bir aydır espressoya hasrettim, çok iyi geldi. son zamanlarda içtiğim en güzel espressolardan biri oldu.
28F2BBA8-7D99-4984-84E9-6E3972AF92CD.jpeg5C0E6B77-7692-4AE6-B0CE-7C0B2E767D68.jpeg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çekirdek: Ethiopia Ana Sora (14.05.2020)
Out: 36gr

Aftertaste uzun uzun yaşayan tatlı bir espresso, bir aydır espressoya hasrettim, çok iyi geldi. son zamanlarda içtiğim en güzel espressolardan biri oldu.
Ekli dosyayı görüntüle 2513Ekli dosyayı görüntüle 2514

Afiyet olsun, ben de çekirdeklerin ulaşmasını bekliyorum. Klasik espresso öğütümü mü yoksa çekirdeğe özel ince yada kalın ayarınız oldu mu ?

genelde kullandıgım öğütüm ayarında öğüttüm. akış biraz hızlı oldu, bir dahaki denemem bi tık ince olacak. ve demleme rasyosunu 1-3 yapmayı planlıyorum.

Çekirdek: Colombia El Paraiso (14.05.2020)
Kahve Miktarı: 17gr
Out: 39gr

Günün ikinci espressosu, honey proses olduğu için espressoya çok yakışacağını düşündüğüm El Paraiso.
klasik italyan kavrum espresso severlerin damağına hitap edecek bir espresso, filtresini içerken de bu şekilde düşünmüştüm. Bal-karamel tatları net biçimde ön planda.
Sıcaklığı bi tık düşürme imkanım olsa belki daha güzel bir netice çıkardı diye düşünmedim değil ama makinem buna müsade etmiyor ne yazık ki.
29B9D846-5550-4955-B03D-62A8AB00C070.jpegF564CC37-F6DF-40BC-9BBB-ED9623F1CFD5.jpeg

Bu kahve gerçekten çok güzel 👍
Filtresi de espressosu da bu denli tatlı, keşke her zaman stokta olan bir kahve olsa.
Etiyopya Guji Ana Sora!
17,5/35
1BF44D83-0AF9-4F6F-99A9-41F4414CBAEA.jpeg

Çekirdek: El Salvador La providenzia (14.05.2020)
Kahve Miktarı: 17,5gr
Out: 37gr.

espresso için 3x100 Ana sora ve birer 100 lük el paraiso ve la providenzia sipariş geçmiştim.
Denemedim son kahve El Salvadoru da denemek için paketi açtım bugün.
Klasik espresso severlerin seveceği bitter çikolata tatlarının yoğun olduğu bir kahve. Sıcaklık ayarlarıyla oynayıp farklı neler çıkabilir denemek lazım.

EAFB76A9-A118-4BA4-A95E-9BEE78988EC8.jpeg

Coffeemamma - Comandante - 5.5.20 kavrumu

24mm sepet
18gr in / 44.6gr out
34 saniye
90 derece hamidiye su
Cmd Red Clix 16 click - sıkı tamp

James Hoffman’ın tatlı ve dengeli espresso reçetesini biraz oynayarak elde ettiğim shot, Comandante Blend’i bariz bir şekilde yumuşattı. 👍

1590784229316.jpeg
1590784229798.jpeg

Geri