• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Bisiklet

Carraro sportive 328 aranıza katıldım. Giant escape 3 için gitmiştim. M bedeni rahat olmadı 1.79 boy var. Carraroda 48 bedeni aldım. Kollar bükülmüyor. Yaklaşık 20 km sürdüm. En ufak bir yorulma belirtisi yok. Spor geçmişi 0. Herkese yardımı için teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüş dilerim herkese.

Bu başlık çok ilgimi çekiyor ve uzaktan uzağa takip ediyorum yeni bir üye olarak. Acaba aramızda buluşup birlikte pedal basanlar var mıdır? Varsa ne zaman ve nasıl prganize oluyorlar? Yoksa da başlatsak mı hazır da yaz geliyorken?
Ben arkadaşımla havalar güzel olduğunda turluyoruz. İstanbul avrupa ve anadolu yakasında belli güzergahlarımız var. İkimiz de carraro 052 yol bisikleti sahibiyiz. Burada bir organizasyon olursa katılım gösterirmek isteriz açıkçası.

İkinci sürüşümü de yaptım. Haftada en az dört gün 15km hedef koydum bakalım.
IMG_20220409_192930.jpgIMG_20220409_193344_037.jpg

2 yıldır pek binemediğim Tern Link D8, Brooks sele ve bir Kapadokya Bisiklet Festivali hatırası(2018)

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1649525623250.jpg
    FB_IMG_1649525623250.jpg
    105.2 KB · Görüntüleme: 99
  • FB_IMG_1649525612230.jpg
    FB_IMG_1649525612230.jpg
    137.4 KB · Görüntüleme: 73
  • FB_IMG_1649525574574.jpg
    FB_IMG_1649525574574.jpg
    99.7 KB · Görüntüleme: 78
Merhabalar , bisikletten anlayan dostlarımdan bir fikir almak istiyorum. Antalyada şehir içi ve birazda kumlu yollarda kullanmak için ( arkadaslarim kucuk turlar yapıyor gölet vs) bisiklet arıyorum.
Bütçem = 5-7 bin tl arası.
Kullanim amacima uygun olması için dağ bisikleti düşünüyorum. Araştırmalarıma göre ilk gözüme çarpan kron xc150 oldu. Ama araştırınca kadro kalitesini vs pek beğenmedim.
En son olarak da carraronun daytona serilerine biraz gözüm çarptı.Onlar da 7 bin ve 8 bin tl arasında ve zor bulunuyor.
Daytona biraz daha orta segmente kayıyor.Vites takımları vs bir üst segment digerlerine göre.
Şimdi benim kullanımıma göre vitesin altus ya da alivio olması ne derece fark eder? Baska tavsiyeniz var mı? Sehir dusunmuyorum. Simdiden tesekkur ederim

Merhabalar , bisikletten anlayan dostlarımdan bir fikir almak istiyorum. Antalyada şehir içi ve birazda kumlu yollarda kullanmak için ( arkadaslarim kucuk turlar yapıyor gölet vs) bisiklet arıyorum.
Bütçem = 5-7 bin tl arası.
Kullanim amacima uygun olması için dağ bisikleti düşünüyorum. Araştırmalarıma göre ilk gözüme çarpan kron xc150 oldu. Ama araştırınca kadro kalitesini vs pek beğenmedim.
En son olarak da carraronun daytona serilerine biraz gözüm çarptı.Onlar da 7 bin ve 8 bin tl arasında ve zor bulunuyor.
Daytona biraz daha orta segmente kayıyor.Vites takımları vs bir üst segment digerlerine göre.
Şimdi benim kullanımıma göre vitesin altus ya da alivio olması ne derece fark eder? Baska tavsiyeniz var mı? Sehir dusunmuyorum. Simdiden tesekkur ederim
Altus ile Alivio arasında pek fark hissemedim ben. Düzgün çalışan Tourney bile gayet iş görür.

Ekli dosyalar

• D102BB4D-6EA3-4F69-AB20-0C99F94092CD.jpeg
    D102BB4D-6EA3-4F69-AB20-0C99F94092CD.jpeg
    34.4 KB · Görüntüleme: 91
Büyük hayallerle alıp istediğim kadar kullanamadığım Tern Eclipse P20. Katlanır ama yol bisikleti tadında.

Screenshot_20220423-154744_Gallery.jpg

Merhabalar. Şu an gemideyim, internet kısıtlı ve yavaş olduğu için hem forumda aktif olamıyorum hem de bisiklet araştıramıyorum malesef. O yüzden yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Tekirdağ’da kullanmak için bir bisiklet almak istiyorum. Gemi temposuna alışınca karada çok boşta kalıyorum, bu da uykum başta olmak üzere bütün düzenimi altüst ediyor. Daha önce koşuyu denedim ancak bulunduğum yerde yol kimi zaman mıcır, çukur olduğu için koşuya pek müsait değil. Güzel bir şehir bisikleti alırsam asfalt yolda rahatlıkla gezebileceğim güzel rotalar olduğu için bisiklet almayı düşünüyorum. Elim alet tutmaya yatkındır, bu yüzden disk frenli bir bisikletin bakımları da gözümü korkutmuyor ancak V frenin “çantaya iki pabuç atıp” aklımın rahat olması özelliği daha ilgi çekici :)

Önce 6 kilometre gidiş, 6 geliş olmak üzere Marmaraereğlisi merkeze gidip gelerek kondisyonumu arttırdıktan sonra 30 kilometre mesafedeki Çorlu’ya gidip gelmeyi düşünüyorum gün içinde. Kısa sürede bütün Tekirdağ’ı gezebileceğime inanıyorum :)

Carraro 327 modeli ilgimi çekti. Maddi olarak 10 bin liraya kadar çıkabilirim ancak 327’nin yeterli olacağını düşünüyorum. Kısıtlı araştırmalarımdan bu sonucu çıkardım; farklı önerilerinize açığım.

Galaxy Watch 4 akıllı saatim var. Telefonumu Strava’dan anlık yol bilgisayarı gibi kullanıp saatim sayesinde nabzımı da sürekli ölçmek istiyorum. Yine bu konuda önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürler :)

Selamlar
Katlanır , Şehir veya diğer modellerin avantaj dezavantaj tartışmaları sürüp gider kanaatindeyim. İhtiyaçlar ve bütçe durumuna göre seçenekler oldukça fazla iyi belirleyip ona göre karar vermek en doğrusu.
Benimde Tern Verge model katlanır bisikletim var , sahile biraz uzak olduğum için fazlaca binemiyorum , ama yinede ara sıra bindiğimde en çok popom rahatsız oluyor . ona göre tayt vs var biliyorum ama Brooks sele almak istiyorum . Hem katlanır bisiklete yakışsın hemde olabildiğince rahat ettirmesi için hangi modelini almalıyım, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Sanırım en çok B17 modeli satılıyor ama yeni modellerde var .
Selem Gidonun üst seviyesine denk geliyor sürüş esnasında sanırım yaylı modeller işimi daha çok görür ama açıklamasında dik sürüşler için tavsiye ediyor B67 modelini , eğik sürüş İçin ne tavsiye ediyor acaba ?
Merhabalar. ben brooks b17den çok memnunum. bisiklet forumlarından araştırarak karar vermiştim. ki memnun olanlarda vardı olmayanlarda...

bende ilk aldığımda, deri olduğundan dolayı mı bilemiyorum (paraşüt pantolon kullanıyorum.biraz kaygan kumaşı var.) çok kayıyordu sele, ve haliyle sert idi. rahat değildi. fakat zamanla gerçekten çok konforlu hale geldi.

Havaların ısınmasıyla buralar canlanmış sanırım. Yeni bisiklet sahibi olan arkadaşlarıma abilerime hayırlı olsun.🙂

4 yıl yarıştan yarışa girmiş bir bisiklet sporcusu olarak şuan kendimde bisiklet sürecek motivasyonu bulamıyorum. Bana da bu enerjiyi aktarırsanız çok mutlu olurum 😄

Sürekli bisiklet üzerindeyim ben de , hani neredeyse daha az yürüyorum diyebilirim. 😘
Uzun turlar dışında ( tamamı sadece bisiklet ile , 4xTürkiye - Asya - Avrupa turlarım var. ) günlük tüm ulaşımı bisiklet ile hallediyorum. Zorunlu olmadıkca (birini bir yere götürmek -ağır eşya taşımak vs.) otomobilimi hiç kullanmıyorum.
Haliyle yılların verdiği deneyim ile bu konuda çok şey yazabilirim ancak kahve konularımız arasında bu kadar yeter diye düşünüyorum.
Ne olur daha fazla bisiklet sürün sevgili arkadaşlar... 🚴‍♂️ 💨💨

Ekli dosyayı görüntüle 323Ekli dosyayı görüntüle 324
Cihan bey hayranızız

bunyem biraz zayif sanirim yas 40 oldu.25 sene sonra bisiklete merak salip carraro 327 aldim.
daha 2. gunden sonra zaturre gibi oldum nerdeyse fenayim. :) meger bu is icin bile bogazi saran ruzgar almayan kiyafet lazimmis.. gittim ruzgarli yerde kisa kollu tshirt ile surdum..

Geri