• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

ZWILLING Enfinigy öğütücü-Konchero Mostro öğütücü ?

Hem size hem @Levcho 'ya ortak öneride bulunayım, ben hopperı dolu kullanıyorum ve portafiltre öğütüm modundayken 18 gram kahveyi alabilecek bir dozaj kabını elimle direk çıkışa yaslayarak kullanıyorum, 3 aydır etrafı mendille bile silmeme gerek kalmıyor, shot bardağı çay bardağı gibi ağzı oraya oturacak bir kaba öğütüm yapıp aktarım yapmak gerçekten büyük kolaylık sağlıyor.
Çok iyi fikir. Teşekkürler.
Az önce ev halkına espresso yaptım, uygun bir bardak buldum tam sepet ağzına göre, çok kolay oldu. Sadece sonunda değirmen çıkış ağzında kahve kalıyor, onu da yandan ufak darbe ile aşağı indiriyorum. Bu arada espresso öğütüm 4.5 klikte karar kıldım. Kahve Nicaragua arabica.

Çok iyi fikir. Teşekkürler.
Az önce ev halkına espresso yaptım, uygun bir bardak buldum tam sepet ağzına göre, çok kolay oldu. Sadece sonunda değirmen çıkış ağzında kahve kalıyor, onu da yandan ufak darbe ile aşağı indiriyorum. Bu arada espresso öğütüm 4.5 klikte karar kıldım. Kahve Nicaragua arabica.
Ben ristretto tüketiyorum daha çok o yüzden 2.5-3 arası takılıyorum espresso kavrumlarda gayet memnunum, çok eski bir bardak ile dozajlıyorum bende ne funnel ihtiyacı kalıyor ne başka birşey direk leveler ile düzleyebiliyorum çok rahat oluyor, ufak bir fırça ile ara ara çıkış ağzını temizlerseniz sorun olmuyor çok koyu kavrumlar bazen tıkayabiliyor çıkışı.

Hem size hem @Levcho 'ya ortak öneride bulunayım, ben hopperı dolu kullanıyorum ve portafiltre öğütüm modundayken 18 gram kahveyi alabilecek bir dozaj kabını elimle direk çıkışa yaslayarak kullanıyorum, 3 aydır etrafı mendille bile silmeme gerek kalmıyor, shot bardağı çay bardağı gibi ağzı oraya oturacak bir kaba öğütüm yapıp aktarım yapmak gerçekten büyük kolaylık sağlıyor.
Tavsiye için teşekkür ederim.

Mutlaka deniyeceğim. Fakat tek doz kullanmaya çalışıyorumm. Az biraz kahve gidiyor ama en azından sürekli içmek istediğim kahveyi koyuyorumm

Hazır konu buraya kadar gelmişken aşağıdaki ürünün koncherodan klik sayısı mı arada 2k fark var. Ürünler benzer sanki konchero voscodan almış gibi geldi bana 😇

Bence ürünler aynı ürün, vosco tuşları dokunmatik yapmışlar. İthal eden firma da aynıdır muhtemelen. Marka çeşitlendirmesi yaparak iç yapısı aynı olan ve biri daha basit diğeri daha premium ürün sunan iki marka yapmışlar, piyasada populer olmaya çalışıyorlar. Çin'den bir fasoncu bulup ürettirdiler muhtemelen. Kutuda çin malı olduğu yazıyor. Her sektörde olduğu gibi, kahve öğütücülerde de fason üretim yapan üreticiler vardır.

Mostro'nun bir tık güncellenmiş hali gelmiş.

Plastik körük benim hoşuma gitti. Zaten onun haricinde neredeyse her şey aynı.

Merhaba!, Genelde Timemore C3 Pro ile öğütüyorum ama bazen Zwilling Enfinigy kullanıyorum. Bütceye göre ok. işini görüyor. Tabiki üst düzey beklentin olmamalı. v60 için ideal ama Espresso yu da gayet iyi öğütüyor. Zwilling Enfinigy ve Flair Pro 2 de bu ayarları kullanıyorum:

The Whirl Brunette 441:
30 Klicks > 14 gr
32 Klicks > 16 gr

OZE Royal Espresso:
30 Klicks > 14 gr
32 Klicks > 16 gr

Sezy Guatemala Antigua:
25 Klicks > 14 gr
27 Klicks > 16 gr

Sezy Sezy Yang Espresso Blend:
30 Klicks > 14 gr
32 Klicks > 16 gr

Başka Kahve türü henüz bu değirmen ile kullanmadım. Kavrum, tazelik ve ağırlıya göre bu değerler değişebilir. Birde makinede baya kahve kalıyor. >3 Gram olabiliyor. Bunu engellemek için en yüksek dosaja getirmek gerekiyor (12 ekte işaretledim). Ve öğütüm bitmiş olsa bile devam çalışarak cihazın gövdesine bir kaç kez vurarak kalan öğütümü çıkarıyor. Denemeden bu işler olmuyor. Espresso için kullandığım ayar kısmını ekte görüntü olarak paylaşıyorum.
Merhabalar
Ben de Zwilling Enfinigy aldım fakat espresso için neredeyse 50klikte falan ogutum yapıyor, normal mi? Ve kaşıktaki espresso kalıbı sürekli ıslak cikiyor.. Acaba ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum anlayamadım.

Merhabalar
Ben de Zwilling Enfinigy aldım fakat espresso için neredeyse 50klikte falan ogutum yapıyor, normal mi? Ve kaşıktaki espresso kalıbı sürekli ıslak cikiyor.. Acaba ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum anlayamadım.
Espresso makineniz de selenoid valf yoksa kaşığın ıslak kalması normal hocam, fincanın tadı nasıl terslik var mı tatta?
Espresso makineniz hangi marka model?

İdose juno, selonoidvalf var, espresso konusunda hatta kahve konusunda çok acemiyim, basinc göstergesi var, amacim 9-10 bar da 1:2 oranda kahveyi vermesi, kendime dayanak noktası olarak onu seçtim, aslında bu basıncı yakaladigimda tadı iyi gibi

Geri