• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Timemore Black Basic Scale Tartı İncelemesi

Herhangi bir Timemore tartısı kullanıyor musunuz?

• Evet

Oy: 87 34.8%
  • Hayır

Oy: 163 65.2%

• Kullanılan toplam oy
    250
Merhabalar. Black mirror kullanicilari, tartinin dusuk gramajlarda hassasiyetini ölçmek adina, minimum kaç adet kahve çekirdeginde ölçüm yapabildiginin test videosunu koyabilirler mi?

Tartiniza tek tek kahve çekirdegi koymanizi istiyor ve kaçinci çekirdekte 0gramin hangi degere degisecegini merak ediyorum.

Tesekkurler

Merhabalar. Black mirror kullanicilari, tartinin dusuk gramajlarda hassasiyetini ölçmek adina, minimum kaç adet kahve çekirdeginde ölçüm yapabildiginin test videosunu koyabilirler mi?

Tartiniza tek tek kahve çekirdegi koymanizi istiyor ve kaçinci çekirdekte 0gramin hangi degere degisecegini merak ediyorum.

Tesekkurler

Minimum 0.5g, çekirdek olarak söylemedim çünkü hepsi farklı

Eklemedeki hassasiyet ile eksiltmedeki hassasiyet farklı olabiliyor mu? Zira ben 0.2-0.3 gram fazla koyduğumda ve tek tek çekirdek eksilttiğimde 0.1 gram azalmalar oluyor.

Merhaba bu tartıdan aldım az önce elime geçti. İlk kullanımdan önce şarj etmek gerekiyor mu acaba? Açmaya çalıştığımda açılmadı ben de şarja taktım daha sonra açıldı. Şimdi şarj olmasını bekliyorum.

Mrb timemore tartı aldım. Ama bazı sıkıntılar yaşıyorum. Tartıyı otomatik zamanlayıcı bölümünde kullandığımda . ilk başta herşey güzel sonra hario immersion immersion dripper ın mandalına dokunduğum anda tartı darayı iptal edip dara ile beraber toplam ağırlığı gösteriyor . Bu durumu nasıl çözeceğim. Tartıda A işareti mevcut.

Mrb timemore tartı aldım. Ama bazı sıkıntılar yaşıyorum. Tartıyı otomatik zamanlayıcı bölümünde kullandığımda . ilk başta herşey güzel sonra hario immersion immersion dripper ın mandalına dokunduğum anda tartı darayı iptal edip darasız toplam ağırlığı gösteriyor. Zamanlayıcı bölümünde belli bir süre sonra eğimle de dokunmak bu durum oluyor .Bu durumu nasıl çözeceğim. Tartıda A işareti mevcut.

Otomatik mod aktifken, belli bir sürenin ardından aşağıya doğru hafif bir gramaj oynamasında tartı otomatik bir şekilde duruyor.Hemen zaman tuşuna basıldığında süre yeniden başlıyor ama gramaj kısmı bozuluyor.

Bunun bir çözümü yok bildiğim kadarıyla. Ben kendimce şöyle bir çözüm uyguladım:

Eğer drippera müdahale edeceksem otomatik modu kapatıyorum.

Drippera hiç dokunmayacağım demlemelerde ise modu aktif hale getiriyorum.

Otomatik mod aktifken, belli bir sürenin ardından aşağıya doğru hafif bir gramaj oynamasında tartı otomatik bir şekilde duruyor.Hemen zaman tuşuna basıldığında süre yeniden başlıyor ama gramaj kısmı bozuluyor.

Bunun bir çözümü yok bildiğim kadarıyla. Ben kendimce şöyle bir çözüm uyguladım:

Teşekkürler. Ben de benim tartı bozuk diye düşündüm.

• Like
Tepkiler: mmm
Bu tartiyi sakin kolanya ile temas ettirmeyin, telefonumu kolonya ile dezenfekte ettim ,sonra tartinin ustunu koydum 2 dk surmedi geri almam, telefonu aldim birde ne goreyim simsiyah tarti bembeyaz olmus ve yuzeyi 2 dk da karpuz gibi catlamis ve yarilmis. Gercekten cok garip. Malzeme kalitesi demekki iyi degil.
Bilgisayarimin ekranini , klavyemi, android saatimi, telefonumu , arabanin multimedyasini kolonyo ile cok temizledigim oldu ama bu tarti gercekten garip. Evet alkol var icinde , ama gozunuzun alabilecegi herseye kolonya ile silerim hicbirine birsey olmaz iken bu urunun karpuz gibi yarilmasi enteresan.

Bu tartiyi sakin kolanya ile temas ettirmeyin, telefonumu kolonya ile dezenfekte ettim ,sonra tartinin ustunu koydum 2 dk surmedi geri almam, telefonu aldim birde ne goreyim simsiyah tarti bembeyaz olmus ve yuzeyi 2 dk da karpuz gibi catlamis ve yarilmis. Gercekten cok garip. Malzeme kalitesi demekki iyi degil.
Bilgisayarimin ekranini , klavyemi, android saatimi, telefonumu , arabanin multimedyasini kolonyo ile cok temizledigim oldu ama bu tarti gercekten garip. Evet alkol var icinde , ama gozunuzun alabilecegi herseye kolonya ile silerim hicbirine birsey olmaz iken bu urunun karpuz gibi yarilmasi enteresan.
benzer bir şey pleksiglass bir üründe başıma geldi. %80 izopropil alkolle temizliyordum her şeyi, o malzeme üzerine sıktığım gibi çatladı ve etkileşime girip ısındı, yanmış plastik koktu her yer. öyle dökerek de değil, bir tek fısla oldu.
kullanım kılavuzunda alkol ile temas ettirmeyin yazmıyor ise aldığınız yerle iletişime geçin bence. muhtemelen üst kısmı ayrı parçadır, ekran daha altta gibi duruyor çünkü

Az önce kargo ile teslim aldım. Güzel bir bilgi oldu bu.

Çok geçmiş olsun, ben de bugün paketi açarken neden asla alkolle temas etmesin yazdıklarını düşünüyordum. Renk atmasını beklerdim ancak yarılması çok ilginç.

Siyah sprey boya ile boyadim. Buyuk ihtimal üzerinide şöyle güzel malzeme kalitesi iyi , resimli bir kaplama ile kaplarim.

Merhaba benimde bugün elime geçti tartı, içinde olduğu poşetimsi plastikte kalın ve büyük harflerle alkolle silmeyin yazıyor o yüzden garanti kapsamında olacağını sanmam.

Evet ben aldigimda buyuk ihtimal boyle bir uyari yoktu. Belkide vardi bilemiyorum. Alali epey oldu.
Sadece dikkat edin, 500 lira ya yazik ve gunah oldu , boyle karpuz gibi yarilip solmamasi gerekirdi.

Mrb timemore tartı aldım. Ama bazı sıkıntılar yaşıyorum. Tartıyı otomatik zamanlayıcı bölümünde kullandığımda . ilk başta herşey güzel sonra hario immersion immersion dripper ın mandalına dokunduğum anda tartı darayı iptal edip dara ile beraber toplam ağırlığı gösteriyor . Bu durumu nasıl çözeceğim. Tartıda A işareti mevcut.
Merhaba,

Otomatik mod aktifken ilk 40 sn dripper a dokunabilirsiniz oynayabilirsiniz . ilk 40 sn den sonra herhangi bir ağırlık azalmasında otomatik duracaktır

Bende otomatik mod yok, kafam rahat :)

Geri