• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Sabah kahvesi için hangi kahveyi ya da yöreyi tercih ediyorsunuz?

İsim
Levent
Günaydın arkadaşlar,

Bir kaç arkadaşımla bu konuyu konuştum ve farklı yorumlar duydum.

Genel olarak sabah kahvesi olarak Güney Amerika kahveleri tercih ediliyor ya da daha gövdeli, yoğun kahveleri tercih ediyorlarmış. Ekleme --> Espresso bazlı içecekler de dahil :)

Anladığım kadarıyla sabah sabah asidite ya da kompleks tatlar aramıyor insanlar ve sadece ayılmak için kahve içiyorlar :)

Sabah kalkıp Geisha ya da Anaerobik işlenmiş bir kahve demleyen duymadım :) Belki de sabah mahmurluğu ile kahveyi kötü demlemek istemiyorlardır. ;)

Sizin sabah kahvesi için özel bir tercihiniz var mı?

Son düzenleme:
Günaydın arkadaşlar,

Bir kaç arkadaşımla bu konuyu konuştum ve farklı yorumlar duydum.

Genel olarak sabah kahvesi olarak Güney Amerika kahveleri tercih ediliyor ya da daha gövdeli, yoğun kahveleri tercih ediyorlarmış.

Anladığım kadarıyla sabah sabah asidite ya da kompleks tatlar aramıyor insanlar ve sadece ayılmak için kahve içiyorlar :)

Sabah kalkıp Geisha ya da Anaerobik işlenmiş bir kahve demleyen duymadım :) Belki de sabah mahmurluğu ile kahveyi kötü demlemek istemiyorlardır. ;)

Sizin sabah kahvesi için özel bir tercihiniz var mı?
Sabahlari ilk kahvem ayilmak icin. Demleme yontemine vs cok takilmiyorum. Ama asiditeli ve ya meyvemsi kahveler bazen modeme iyi gelmiyor sabahlari.

açıkçası sabah filtre kahveyi tercih etmiyorum. Tercihim kesinlikle espresso bazlı sütlü kahveler oluyor. EL BOQUERON, GUATEMALA ile yapılmış bir Flat white kesinlikle beni mest ediyor.

EL BOQUERON, GUATEMALA
EL BOQUERON, GUATEMALA

Ben bunu tamamen kendi alışkanlığım olarak düşünürdüm demek ki aynı fikirde olan bir çok kişi varmış, ayrıca benim de gözlemlediğim bir durum bu aslında ofis ortamında 6-7 kişi çalışıyoruz benim dışımda diğer arkadaşların hepsi sadece içici konumunda ve benim ilgim sayesinde onlara bir çok kahveyi denemelerini sağlıyorum dediğiniz gibi genel olarak sabahları kompleks kahveler gitmiyor hep daha yoğun, gövdeli kahveler aranıyor, böyle bir algı da oluşmuş sanırım biraz sabah kahvesi sert olmalı gibi :)

Kahve olsun da hiç farketmez :) her turlu mideme dokunuyor sabahları.Tabi tercihen yogun gövdeli çikolata karamel tatları daha iyi olur.Çay gibi afrika kahveleri uyandirmaya yetmiyor

Acikcasi oyle yogun bir kahve olsun diye tercihim olmuyor, hatta aksine biraz daha hafif icimli,aromatik cekirdekler tercih ediyorum bende. Stanley french pressle demledikten sonra mecbur kahve içinde kalıyor ve oldukca yogunlasip acılaşıyor.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    105.7 KB · Görüntüleme: 66
Ben sabahları asidik kahveleri daha çok seviyorum ama genellikle kompleks kahveler öğleden sonra içiliyor tabi. Asidik kahveler daha iyi uyandırıyor diye düşünüyorum hatta.

Benim uzun zamandır kahvaltılarda çay yapasım gelmiyor, kahve tercih ediyorum. Tatlı ve düşük gövdeli kahveler güzel gidiyor bence kahvaltıyla. "Sabah Kahvesi" algım böyle o yüzden :)

Sabahları kesinlikle kahve içemiyorum.

Sabahları genelde kahvaltı yapmıyorum. Bence gereksiz bir öğün. Güzel bir filtre kahve beni öğlene kadar götürür. Gövdesi yüksek, yoğun bir kahve tercihimdir. Meyvemsi, çiçeksi tatları keyifli saatlerde tercih ediyorum :)

Sabahları genelde kahvaltı yapmıyorum. Bence gereksiz bir öğün. Güzel bir filtre kahve beni öğlene kadar götürür. Gövdesi yüksek, yoğun bir kahve tercihimdir. Meyvemsi, çiçeksi tatları keyifli saatlerde tercih ediyorum :)
Kahvaltı değil de 1-2 tane yumurta haşlanasini tek başina yiyin sabahları daha dinç olursunuz.Sabah kalkıp karbonhidrata şekere abanmak çok doğru değil gerçekten.Alışkanliktan yiyorum ben de.

Kahvaltı değil de 1-2 tane yumurta haşlanasini tek başina yiyin sabahları daha dinç olursunuz.Sabah kalkıp karbonhidrata şekere abanmak çok doğru değil gerçekten.Alışkanliktan yiyorum ben de.
Kesinlikle. İnanılmaz kalori alıyorum ben kahvaltıda. Seviyorum çünkü hamur işi, reçel, patates kızartması falan. Çok sağlıklı olmuyor benim için:) ama haşlanmış yumurta gibi sağlıklı çözümler mantıklı tabii.

Şu sıralar sabahları koşuya çıkıyorum, koşu öncesi kafein iyi gidiyor, eğer ki dolapta varsa Cold brew.
yoksa Japanese Cold Brew.
Espresso makinem evde olsa Cold Americano olurdu bu tercih muhtemelen.
Koşuya çıkmayacaksam evde filtreyle hiç uğraşmam, ofiste double espresso günün ilk içeceği olur.
çekirdek ve yöre için şu ya da bu olur diyemem, paketlere el atar, arasından seçerim. :)

Sabahları genelde kafeini yüksek kahveler tercih ediyorum hem spor yaptığım için enerji vermesi için hemde ayiltmasi için tat olarak değil işleve bakıyorum :)

Sabahları ilk iş filtre pour over kahve! Tercih tamamen o anki ruh halime göre, bu bazen çiçeksi ya da meyvemsi orta hatta düşük gövdeli bir Etiyopya olabileceği gibi, asidik yoğun bir Kenya ya da Kolombiya da, anaerobik her hangi bir kahve de olabilir. Hem kahveyi hem de demleme ritüelini sevdiğim için tercihim genelde Kalita, V60, Origami, ya da Delter ama nadiren Moccamaster da olabiliyor. Süt ve sütlü kahveler asla, değil sabah, günün herhangi başka bir saatinde bile ağzıma koymam, espresso da tercih ettiğim bir seçenek değil... Varsa yoksa, single orijin nitelikli filtre kahve! :)

Sabahları kafein olsun da ne olursa olsun gibi bir düşünceyle termosuma doldurup öğleden sonra akşam gibi daha aromatik zenginliği olan, asiditesi de yerinde kahveler tercih edip zevk kısmına odaklanıyorum.

sabahları kahvaltı ve çay. kesinlikle kahvaltı yapmadan kahveyi geçtim su bile içemiyorum. Zaten kahve beni sabahları ayıltmadığı gibi gece içsem bile uykumu etkilemiyor :)

Kahvaltı sonrası v60 veya delter ile güzel keyifli, aromatik bir kahve demliyorum.

Geri