• Aralık
    Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Sabah kahvesi için hangi kahveyi ya da yöreyi tercih ediyorsunuz?

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Günaydın arkadaşlar,

Bir kaç arkadaşımla bu konuyu konuştum ve farklı yorumlar duydum.

Genel olarak sabah kahvesi olarak Güney Amerika kahveleri tercih ediliyor ya da daha gövdeli, yoğun kahveleri tercih ediyorlarmış. Ekleme --> Espresso bazlı içecekler de dahil :)

Anladığım kadarıyla sabah sabah asidite ya da kompleks tatlar aramıyor insanlar ve sadece ayılmak için kahve içiyorlar :)

Sabah kalkıp Geisha ya da Anaerobik işlenmiş bir kahve demleyen duymadım :) Belki de sabah mahmurluğu ile kahveyi kötü demlemek istemiyorlardır. ;)

Sizin sabah kahvesi için özel bir tercihiniz var mı?

Son düzenleme:

seffa

Aktif Üye
Günaydın arkadaşlar,

Bir kaç arkadaşımla bu konuyu konuştum ve farklı yorumlar duydum.

Genel olarak sabah kahvesi olarak Güney Amerika kahveleri tercih ediliyor ya da daha gövdeli, yoğun kahveleri tercih ediyorlarmış.

Anladığım kadarıyla sabah sabah asidite ya da kompleks tatlar aramıyor insanlar ve sadece ayılmak için kahve içiyorlar :)

Sabah kalkıp Geisha ya da Anaerobik işlenmiş bir kahve demleyen duymadım :) Belki de sabah mahmurluğu ile kahveyi kötü demlemek istemiyorlardır. ;)

Sizin sabah kahvesi için özel bir tercihiniz var mı?
Sabahlari ilk kahvem ayilmak icin. Demleme yontemine vs cok takilmiyorum. Ama asiditeli ve ya meyvemsi kahveler bazen modeme iyi gelmiyor sabahlari.

kahveanalisti

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Grace PL81T
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Timemore C2- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
açıkçası sabah filtre kahveyi tercih etmiyorum. Tercihim kesinlikle espresso bazlı sütlü kahveler oluyor. EL BOQUERON, GUATEMALA ile yapılmış bir Flat white kesinlikle beni mest ediyor.

EL BOQUERON, GUATEMALA
EL BOQUERON, GUATEMALA

ErkanB

Aktif Üye
İsim
Erkan Bozdemir
Daha fazla  
İsim
Erkan Bozdemir
Espresso Makinesi
Flair Espresso Pro2
Değirmen
Mahlkönig Vario, Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Konchero kettle, Beem Pour Over, Melodrip, V60, Delter Coffee Press, Aeropress, Origami, Kalita155, Dripster
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Bursa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Nilüfer
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Nilüfer
Facebook
erkan.bozdemir
Twitter
ErkanBzdmr
Ben bunu tamamen kendi alışkanlığım olarak düşünürdüm demek ki aynı fikirde olan bir çok kişi varmış, ayrıca benim de gözlemlediğim bir durum bu aslında ofis ortamında 6-7 kişi çalışıyoruz benim dışımda diğer arkadaşların hepsi sadece içici konumunda ve benim ilgim sayesinde onlara bir çok kahveyi denemelerini sağlıyorum dediğiniz gibi genel olarak sabahları kompleks kahveler gitmiyor hep daha yoğun, gövdeli kahveler aranıyor, böyle bir algı da oluşmuş sanırım biraz sabah kahvesi sert olmalı gibi :)

ytghan

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
Kahve olsun da hiç farketmez :) her turlu mideme dokunuyor sabahları.Tabi tercihen yogun gövdeli çikolata karamel tatları daha iyi olur.Çay gibi afrika kahveleri uyandirmaya yetmiyor

Taso27

Aktif Üye
İsim
Tahsin Bozar
Daha fazla  
İsim
Tahsin Bozar
Espresso Makinesi
Saeco Royal Professional
Değirmen
Eureka Mignon Filtro.comandante c40 nitro
Ekipmanlar
V60,moccamaster,chemex 3 cup
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bahcelievler
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Icerenkoy
Twitter
T4s0
Acikcasi oyle yogun bir kahve olsun diye tercihim olmuyor, hatta aksine biraz daha hafif icimli,aromatik cekirdekler tercih ediyorum bende. Stanley french pressle demledikten sonra mecbur kahve içinde kalıyor ve oldukca yogunlasip acılaşıyor.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    105.7 KB · Görüntüleme: 38

UserName

Aktif Üye
Ben sabahları asidik kahveleri daha çok seviyorum ama genellikle kompleks kahveler öğleden sonra içiliyor tabi. Asidik kahveler daha iyi uyandırıyor diye düşünüyorum hatta.

tolilow

İyi Bilinen Üye
İsim
Tolga
Daha fazla  
İsim
Tolga
Değirmen
Molent g50
Ekipmanlar
Konchero Kettle, Hario V60, Aeropress
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Üsküdar
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kadıköy, Beşiktaş
Benim uzun zamandır kahvaltılarda çay yapasım gelmiyor, kahve tercih ediyorum. Tatlı ve düşük gövdeli kahveler güzel gidiyor bence kahvaltıyla. "Sabah Kahvesi" algım böyle o yüzden :)

Avare

İyi Bilinen Üye
İsim
Sinem
Daha fazla  
İsim
Sinem
Değirmen
Comandante C40, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60 02, Origami Dripper M, LillyDrip, Soy Cezve G4, Bodum French Press, Ikea Rädig Moka Pot
Kahve Arkadaşlığı İl
Çanakkale
Sabahları kesinlikle kahve içemiyorum.

hassastartı

İyi Bilinen Üye
İsim
Şükrü
Daha fazla  
İsim
Şükrü
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade
Ekipmanlar
Hario V60 plastik/seramik dripper, Brewista Artisan gooseneck kettle, Delter Coffee Press, Electrolux EKF7800 filtre kahve makinesi, Timemore Black Mirror
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kayseri
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kocasinan
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kocasinan
Sabahları genelde kahvaltı yapmıyorum. Bence gereksiz bir öğün. Güzel bir filtre kahve beni öğlene kadar götürür. Gövdesi yüksek, yoğun bir kahve tercihimdir. Meyvemsi, çiçeksi tatları keyifli saatlerde tercih ediyorum :)

ytghan

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
Sabahları genelde kahvaltı yapmıyorum. Bence gereksiz bir öğün. Güzel bir filtre kahve beni öğlene kadar götürür. Gövdesi yüksek, yoğun bir kahve tercihimdir. Meyvemsi, çiçeksi tatları keyifli saatlerde tercih ediyorum :)
Kahvaltı değil de 1-2 tane yumurta haşlanasini tek başina yiyin sabahları daha dinç olursunuz.Sabah kalkıp karbonhidrata şekere abanmak çok doğru değil gerçekten.Alışkanliktan yiyorum ben de.

hassastartı

İyi Bilinen Üye
İsim
Şükrü
Daha fazla  
İsim
Şükrü
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade
Ekipmanlar
Hario V60 plastik/seramik dripper, Brewista Artisan gooseneck kettle, Delter Coffee Press, Electrolux EKF7800 filtre kahve makinesi, Timemore Black Mirror
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kayseri
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kocasinan
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kocasinan
Kahvaltı değil de 1-2 tane yumurta haşlanasini tek başina yiyin sabahları daha dinç olursunuz.Sabah kalkıp karbonhidrata şekere abanmak çok doğru değil gerçekten.Alışkanliktan yiyorum ben de.
Kesinlikle. İnanılmaz kalori alıyorum ben kahvaltıda. Seviyorum çünkü hamur işi, reçel, patates kızartması falan. Çok sağlıklı olmuyor benim için:) ama haşlanmış yumurta gibi sağlıklı çözümler mantıklı tabii.

puspus

İyi Bilinen Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Breville BCG820BSS,Porlex
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
Şu sıralar sabahları koşuya çıkıyorum, koşu öncesi kafein iyi gidiyor, eğer ki dolapta varsa Cold brew.
yoksa Japanese Cold Brew.
Espresso makinem evde olsa Cold Americano olurdu bu tercih muhtemelen.
Koşuya çıkmayacaksam evde filtreyle hiç uğraşmam, ofiste double espresso günün ilk içeceği olur.
çekirdek ve yöre için şu ya da bu olur diyemem, paketlere el atar, arasından seçerim. :)

Emxone

İyi Bilinen Üye
İsim
Emrah
Daha fazla  
İsim
Emrah
Espresso Makinesi
Gaggia New classic
Değirmen
Comandante c40
Ekipmanlar
Bonavita filtre kahve Makinesi, kalita 185 dripper, hario v60 plastik, aeropress ve french press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beylikdüzü
Sabahları genelde kafeini yüksek kahveler tercih ediyorum hem spor yaptığım için enerji vermesi için hemde ayiltmasi için tat olarak değil işleve bakıyorum :)

mimds

İyi Bilinen Üye
İsim
Denizhan
Sabahları ilk iş filtre pour over kahve! Tercih tamamen o anki ruh halime göre, bu bazen çiçeksi ya da meyvemsi orta hatta düşük gövdeli bir Etiyopya olabileceği gibi, asidik yoğun bir Kenya ya da Kolombiya da, anaerobik her hangi bir kahve de olabilir. Hem kahveyi hem de demleme ritüelini sevdiğim için tercihim genelde Kalita, V60, Origami, ya da Delter ama nadiren Moccamaster da olabiliyor. Süt ve sütlü kahveler asla, değil sabah, günün herhangi başka bir saatinde bile ağzıma koymam, espresso da tercih ettiğim bir seçenek değil... Varsa yoksa, single orijin nitelikli filtre kahve! :)

aat

Yeni Üye
İsim
Ata Tuz
Daha fazla  
İsim
Ata Tuz
Sabahları kafein olsun da ne olursa olsun gibi bir düşünceyle termosuma doldurup öğleden sonra akşam gibi daha aromatik zenginliği olan, asiditesi de yerinde kahveler tercih edip zevk kısmına odaklanıyorum.

Sensei

İyi Bilinen Üye
İsim
Yasemin
Daha fazla  
İsim
Yasemin
sabahları kahvaltı ve çay. kesinlikle kahvaltı yapmadan kahveyi geçtim su bile içemiyorum. Zaten kahve beni sabahları ayıltmadığı gibi gece içsem bile uykumu etkilemiyor :)

Kahvaltı sonrası v60 veya delter ile güzel keyifli, aromatik bir kahve demliyorum.