• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kitap Tavsiyeleri

Buradaki kitap tavsiyelerine uyup okuyan var mıdır bilmiyorum. Yine de içimde kalmasın. Şimdi tavsiye edeceğim kitap herkesin severek okuyacağı bir kitap değil. Arka kapaktaki tanıtım yazısı ilginizi çektiyse mutlaka okuyun derim:

"Nicholai Hel, yarı Rus, yarı Alman asıllı koyu bir Amerikan düşmanı. Şanghay'da doğmuş, bir Japon generali tarafından büyütülmüş ve 'Go' oyununu öğrenmiş. Bask dili dahil yedi dili ana dili gibi konuşuyor. Üstün düzeydeki 'yakın algılama' yeteneği yüzünden fotoğrafı bile çekilemeyen bu yenilmez savaşçı günün birinde emekli olarak yaşadığı şatosundan amansız ve acımasız bir dövüşe katılmak üzere çıkıyor..."

0000000058913-1.jpg

Buradaki kitap tavsiyelerine uyup okuyan var mıdır bilmiyorum. Yine de içimde kalmasın. Şimdi tavsiye edeceğim kitap herkesin severek okuyacağı bir kitap değil. Arka kapaktaki tanıtım yazısı ilginizi çektiyse mutlaka okuyun derim:

"Nicholai Hel, yarı Rus, yarı Alman asıllı koyu bir Amerikan düşmanı. Şanghay'da doğmuş, bir Japon generali tarafından büyütülmüş ve 'Go' oyununu öğrenmiş. Bask dili dahil yedi dili ana dili gibi konuşuyor. Üstün düzeydeki 'yakın algılama' yeteneği yüzünden fotoğrafı bile çekilemeyen bu yenilmez savaşçı günün birinde emekli olarak yaşadığı şatosundan amansız ve acımasız bir dövüşe katılmak üzere çıkıyor..."

Ekli dosyayı görüntüle 1165

Çok etkilendiğim bir kitaptı, yıllarca etkisinden çıkamamıştım. Galiba daha iyisini de okumadım. Belki de japon kültürü hayranlığım buradan geliyor. Tavsiyelerde görmek mutlu etti ☺️

Kitap tavsiyesi deyince onlarca isim geçiyor akıldan. Elimde olan kitabımı tavsiye edebilirim Erich Fromm- Sahip Olmak ya da Olmak. Özellikle evlere ve kabuğumuza çekildiğimiz şu günler için çok manidar olacağını düşünüyorum. Sahip olduklarımızdan mı ibaretiz yoksa zaman/mekan gibi bahsedilebilir mefhumlar olmaksızın olduğumuz kişi miyiz?

Kahve forumunda kahve dışında yazılanlara pek sıcak bakmasam da "insanlar her zaman doğru olan şeyleri yapmazlar ..." diyip çok severek defalarca okuduğum bir "başucu" kitabını tekrar elime aldım ve sizlerle paylaşmak istedim.
Çoğunuz okumuşsunuzdur tabii.
Henry David Thoreau'nun muhteşem başkaldırısını...

Thoreau.png

Psikanaliz ve Edebiyat adlı dersimin ödevi için incelemesini yaptığım kitabı önermek istedim ben de. Pek bilinmeyen ama beni çok etkileyen bir kitaptır. Yine çok sevdiğim Borges'in önsözü var kitapta.
Onu kusursuz olarak nitelendirmenin bir yanlışlık ya da abartı olacağını sanmıyorum.
diyor önsözde. Ben de Borges sayesinde öğrendim yazar Casares'i. Bir ada hikayesi Morel'in Buluşu. Ben de diğer ada hikayeleriyle karşılaştırarak, delilik mevzusuyla birlikte incelemeye çalışıyorum. Tavsiye ederim herkese 😊
morelinbulusuyeni-jpg-1516085163.jpg

Ee arada beslenmek lazım 😘

Erich Fromm.jpg

Film tavsiyeleri kısmında “The Platform”u tavsiye etmiştim. Konu olarak filme eşlik edebilecek, daha derinleştirilmiş haliyle bir kitap tavsiyesi de yapmak istedim.

Richard Sennett’ten, “Yeni Kapitalizm Kültürü” kitabı da toplumun bu kültür içindeki bağımlılıklarını, davranışlarını ve bu kültürün dayatmalarını ele alıyor. Toplumsal konuları ve benliğe dair meseleleri sevenler için tavsiye ederim.

Kahve, film ve kitap tavsiye ettiğim yayın formatım, “beş” izlemek isterseniz, şuradan ulaşabilirsiniz:

İletişim yayınlarından Vladimir Nabokov - Lujin Savunması'nı tavsiye edebilirim.

Zweig satranç'ı kadar usta ve katmanlı bir roman. Zeki ve esprili bir yazar.

Bu kitapta Berger, hayatı boyunca sanat ve sanatçılar üzerine kaleme aldığı yazıları ile eserlerin oluşum sürecinin hikayesini anlatıyor. Abidin Dino'dan Van Gogh'a, Nazım Hikmet'ten Dali'ye... Mağara resimlerinden günümüze kronolojik bir sıra takip eden kitap, sanatçı portrelerinden oluşuyor.

John Berger portreler.png

Bu kitapta Berger, hayatı boyunca sanat ve sanatçılar üzerine kaleme aldığı yazıları ile eserlerin oluşum sürecinin hikayesini anlatıyor. Abidin Dino'dan Van Gogh'a, Nazım Hikmet'ten Dali'ye... Mağara resimlerinden günümüze kronolojik bir sıra takip eden kitap, sanatçı portrelerinden oluşuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 2094
Muhteşem bir çalışma gerçekten ❤️

Arif Ergin - Tekvin adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200515-222151.jpg
    Screenshot_20200515-222151.jpg
    119.2 KB · Görüntüleme: 14

Ekli dosyayı görüntüle 1165

4 5 yıl önce okuyup çok beğenmiştim ben de. Bu ay okuduklarımdan küçük bir öykü kitabı olarak Nohut Oda'yı tavsiye ederim. Çok hayatın içinden, beğendiğim öyküler oldu. Yazarın daha önce Bazen Bahar kitabını da okuyup çok beğenmiştim.

1589572702095.png1589572702095.png

Bugün kargoyla geldi bu kitap. Tesadüf oldu. Barış Özcan'dan görmüştüm. Uzun zamandır listemdeydi. Okuduktan sonra bir yorum yazarım belki.
Okuduğunuza pişman olmazsınız...salgın meselesi çıkmasaydı eğer 2. Kitabı da bu aralar piyasada olacaktı fakat eylül ayında karar kıldı yazar.bizde dört gözle bekliyoruz

İlk okuduğumda çok büyük etki bırakmıştı, “ile”. “Olması gereken”i, derin düşüncelere daldırıp, içinizde bulunduğunuz ortamları ve ilişkileri sorgulatarak anlatıyor. Oruç Aruoba’yı bu kitabıyla tanımıştım. Kendisinin vefatını, bugün, üzüntüyle karşıladım ve bilmeyenler için buradan da tavsiye etmek istedim. Çok beğendiğim, altını çizdiğim birkaç yazısını da YouTube’da yeni başladığım yayında seslendirdim.

Dinlemek isteyenler için:

Paulo Coelho'dan Simyacı kitabını öneriyorum. Hikaye içindeki hikayelerden çok etkilenmiştim, seveceğinizi düşünüyorum. Okumayı düşünürseniz çevrenize sorun mutlaka birinde vardır bu kitap. Sevgiler çok

Osman Aysu çok severim ve okurum. Bilim kurgu fantastik seven arkadaşlar anlatımı çok akıcı ve sürükleyici olan yazarımızın bir kitabını okusunlar.

Paulo Coelho'dan Simyacı kitabını öneriyorum. Hikaye içindeki hikayelerden çok etkilenmiştim, seveceğinizi düşünüyorum. Okumayı düşünürseniz çevrenize sorun mutlaka birinde vardır bu kitap. Sevgiler çok
Çok eskiden okumuştum. Sanırım Can çocuk dizisindeydi. Aynı kitapsa baya etkilenmiştim çok güzeldi.

Geri