• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
  Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
 • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kitap Tavsiyeleri

htlr

Üye
İsim
Salih
Daha fazla  
İsim
Salih
Kahve denince akla ilk gelenlerdendir kitap... Okuyup beğendiğimiz kitapları bu başlık altında paylaşabiliriz. İlk tavsiye ile ben başlayayım, her gün paylaşımlara devam etmeye calışacağım.

En sevdiğim kitaplardan biridir Elveda Gülsarı. Cengiz Aytmatov'u zevkle okurum; edebi anlamda doyurucu, duygusal anlamda etkileyici yazarlardandır. Elveda Gülsarı'da yorga atı olan Gülsarı ile onun yetiştiricisi Tanabay'ın etkileyici hayat hikayelerini anlatır. Aytmatov, hemen her eserinde olduğu gibi Sovyet döneminin sosyal hayatına da romanında genişçe yer verir.
 

Ekli dosyalar

 • Ekran Resmi 2020-01-28 01.55.50.png
  Ekran Resmi 2020-01-28 01.55.50.png
  455.9 KB · Görüntüleme: 20
Ahmet Hamdi Tanpınar, edebiyatın bir çok alanında eser vermiş edebiyatımızın önemli yazarları/şairleri arasında yer alır.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü romanı muhteşem kurgusu ile dikkat çekiyor. Romanın baş kahramanı Hayri İrdal merkezinde, modernleşme ile gelen toplumsal yozlaşmayı oldukça keyifli bir dil ile anlatır..."En iyisi düşünmemekti. Kaçmaktı. Kendi içime kaçmak. Fakat bir içim var mıydı? Hatta ben var mıydım? Ben dediğim şey; bir yığın ihtiyaç, azap ve korku idi."


Ekran Resmi 2020-01-29 00.13.33.png
 
Ahmet Hamdi Tanpınar, edebiyatın bir çok alanında eser vermiş edebiyatımızın önemli yazarları/şairleri arasında yer alır.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü romanı muhteşem kurgusu ile dikkat çekiyor. Romanın baş kahramanı Hayri İrdal merkezinde, modernleşme ile gelen toplumsal yozlaşmayı oldukça keyifli bir dil ile anlatır...


Ekli dosyayı görüntüle 176
Hemen akabinde Sabahattin Ali'nin İçimizdeki Şeytan romanı okunabilir. Mış gibi yaşayanların dünyasına biraz da farklı bir yerden bakmayı sağlar.
 
İtalyan edebiyatının köşe taşlarından Dino Buzzati’nin ilk romanı olan Tatar Çölü; tuhaf, etkileyici ve sarsıcı olarak nitelendirilebilir. Bekleyiş ne demek diye sorulsa bu roman kaynak olarak gösterilebilir sanırım :)
 

Ekli dosyalar

 • unnamed.jpg
  unnamed.jpg
  53.8 KB · Görüntüleme: 11
Kitap için öneri sayfasına ne yazılır ki, hangi birini yazalım dimi? Paylaşılan kitapları da inceledim gerçekten çok güzel kitaplar paylaşılmış. Söylenebilecek çok eser var ama aklıma şu an gelen ve hayatımın farklı dönemlerinde (gençlik - orta yaş) tekrar okuduğum ve yaşlandığımda mutlaka tekrar okumalıyım dediğim bir kitabı paylaşmak isterim. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski - SUÇ VE CEZA. Üstelik Mazlum Beyhan çevirdi ise ayrıca güzel olur.

Başka kitaplarda da bu hissi yaşamakla birlikte en fazla SUÇ VE CEZA "hayatta yol, yaş ve tecrübe edindikçe olguları değerlendirmemizin daha farklı olduğunu" hissettirmiştir. Kimse okumadan ölmemeli :)
 
Tarihi roman severler için : Hüseyin Nihal ATSIZ : Ruh Adam , Bozkurtlar , Deli Kurt ; Amin Maalouf 'un tüm kitapları , başta Semerkant olmak üzere Afrikalı Leo , Tanios Kalesi , Doğunun Limanları .
Bilim ve araştırma kitapları içinse : Yuval Norah Harari’nin Homo Sapiens 'i , Jared Diamond'un Tüfek ,Mikrop ve Çelik'i , Carl Sagan'ın Cosmos adlı kitapları mutlaka okunmalı . İnsan zihnini genişleten güzel eserler .
Daha nice kitap ve yazarı var ancak hangisini yazsam diğerine haksızlık olur .
 
1Q84 Haruki Murakami'nin en önemli eserlerinden biri sayabiliriz sanırım. Kitapta beni en çok yazarın hayal gücü etkilemişti. Gerçekten çok farklı bir dünya var romanda. Murakami bu güçlü yanını diğer romanlarında da gösteriyor. 1Q84 oldukça uzun bir kitap. 1256 sayfalık bu romanı Doğan Kitap başta tek kitap halinde başlayıp sonradan iki cilt halinde yayımladı. Büyülü gerçekçilik üzerine kurulu romanı okumanızı şiddetle tavsiye ederim :)
 

Ekli dosyalar

 • Ekran Resmi 2020-02-03 19.46.33.png
  Ekran Resmi 2020-02-03 19.46.33.png
  202.8 KB · Görüntüleme: 7
Arthur Rimbaud - Ben Bir Başkasıdır

Aslında bu kitabı bir şarkı vasıtası ile öğrenip edinmiştim. Hatta şarkıyı da paylaşayım. Yıllardır dinlememe rağmen üzerimdeki etkisinden hiçbir şey kaybetmemiş olan bir şarkı. Kitabı da, şarkıyı da naçizane tavsiye ederim :)0000000643082-1.jpg
 
"Açlık", Norveçli yazar Knut Hamsun'un açlığı iliklerinize kadar hissetirecek etkileyici romanı. Yazar olma sevdasına tutulmuş fakir gencin hikayesini okurken ara ara kızacak ve çokça onun yaşadığı sefaleti, açlığı siz de yaşayacaksınız. Hamsun'ın okuduğum tek kitabı ancak gerçekten çok başarılı buldum, okumanızı tavsiye ederim.
 

Ekli dosyalar

 • Ekran Resmi 2020-02-06 01.05.51.png
  Ekran Resmi 2020-02-06 01.05.51.png
  312.1 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Clean Cup'ın nefis bez torbalarının içinde taşıyorum artık kitapları. Kitap❤️Kahve
Teşekkürler @batugen
 

Ekli dosyalar

 • IMG_20200207_120610.jpg
  IMG_20200207_120610.jpg
  108.4 KB · Görüntüleme: 70
 • IMG_20200207_120605.jpg
  IMG_20200207_120605.jpg
  110.8 KB · Görüntüleme: 69
Son zamanlarda Yapı Kredi Yayınlarını çok beğeniyorum. Şu aşağıdakileri özellikle çok sevdim:

Erlend Loe - Doppler: https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/doppler.aspx
Dag Solstad - Mahcubiyet ve Haysiyet: https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/mahcubiyet-ve-haysiyet.aspx
Ian McEwan - Çocuk Yasası: https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/cocuk-yasasi.aspx

+İflah olmaz bir Haruki Murakami hayranıyım. Bütün kitaplarını severim.

Instagram hesabımda kahvetrip kitap kulübü diye bir köşe yapıyorum. Şimdiye kadar incelediğim bazı kitaplar burada.
Son olarak da tüm okuduğum kitapları goodreads uygulamasına kaydediyorum. İlgilenen arkadaşlarla takipleşebiliriz.
 
Clean Cup'ın nefis bez torbalarının içinde taşıyorum artık kitapları. Kitap❤Kahve
İyi düşünmüşsün 👍 peki ya torbada bir kısmı görülen Başak Tolga 'nın BUNCHUM'u nasıl buldun ( yani beğendin mi ? ) Çok severim de. 😘
 
Son düzenleme:
İyi düşünmüşsün 👍 peki ya torbada bir kısmı görülen Başak Tolga 'nın BUNCHUM'u nasıl buldun ? Çok severim de. 😘
Sevgili dostumun doğumgünü hediyesi 🥰 Henüz bitmedi. Muhteşem diyemem ama samimi, güzel.
 
Son düzenleme:
Kitap almak istiyorum ama en son aldığım kitapları okumaya hala vakit bulamadığımdan öylece kalıyorum. En son Tolkien'in Roverandom'una başlamıştım ama bitiremedim. Keza "Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı"nı da yarım bıraktım. Gerçi o kitapta beklediğimi bulamamıştım, boş geldi bana biraz.
 
Yüzyıllık Yalnızlık, Gabriel Garcia Marquez'in en bilinen eseridir. Oldukça fantastik bir dünyanın kapılarını açan roman, özellikle kahramanların isimleri üzerinden beyninizi döndürür. Keyifle okunacak güzel bir eser...
 

Ekli dosyalar

 • 51B8VSshs2L._SX318_BO1,204,203,200_.jpg
  51B8VSshs2L._SX318_BO1,204,203,200_.jpg
  43.2 KB · Görüntüleme: 49
Küçük Prens genellikle çocuk kitabı olarak bilinir. Aksine çocukların çok da anlayamadığı felsefik bir kitap olarak görüyorum ben. Her yaşa hitap etmeyi başaran Antoine de Saint-Exupéry bu kitabı özellikle büyükler için yazmış gibi. Her yaşta hatta her yeni bir yaş aldığımızda tekrar tekrar okumalıyız Küçük Prens'i. Öyle bir çırpıda değil de sindire sindire, hakkını vererek okumak gerekiyor.

Ne de güzel demiş Osborne, "Küçük Prens'i unutacak kadar büyümemeyi umuyorum sadece".

Kitabın kendisi kadar çevirmenliğini üstlenen usta kalemlerin de hakkını vermek gerekiyor. İkinci Yeni'nin önemli isimlerinde Cemal Süreya ve dönemin usta şairlerini kendisine aşık etmeyi başaran Tomris Uyar :) . Can Yayınları baskısı bu iki güzel isim tarafından çevrilmiş, tavsiye olunur...
 

Ekli dosyalar

 • 0000000628979-1.jpg
  0000000628979-1.jpg
  27.6 KB · Görüntüleme: 13
Büyük İskenderden çok daha fazlasını bulabileceğiniz tarih ve felsefeye gönül vermişleri gerçekten şaşırtabilecek bir kitap.
Daha fazla yazmak isterdim ama spoiler olmasın ah aristotales ahh..

970C8591-8825-40DA-BE3E-EE8E423BC38C.jpeg
 
Türk romanının en büyük kalemlerinden Yaşar Kemal tam 32 yılda tamamlamış İnce Memed'i. Anadolu'yu, Çukurova'yı en güzel kaleme alan; dantel dantel işlediği betimlemeleri ile size anı yaşatan bir roman. Memed'in hikâyesi oldukça etkileyici, heyecan verici. Kitap dört ciltten oluşuyor.

Ben bu güzel seri bitmesin diye son cildi hâlâ okumadım. Bir gün hazır olunca okuyacağım umarım. Vakumlanıp dolaba atılmış, içmeye kıyılamayan kahve gibi bekliyor beni son cilt :)

Yeter ki insanın içinde iyilik olsun, onun erişemeyeceği hiçbir yücelik yoktur. İnsan, gönlü kadar büyüktür.
(Yaşar Kemal)
 

Ekli dosyalar

 • 0000000147918-1.jpg
  0000000147918-1.jpg
  42.8 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Geri
Üst