• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kalita Wave Filtreleri DIY

Kalita filtreleri çok pahalı arkadaşlar. Bu güzel ekipmandan mahrum kalmayalım. Zaten 25₺’ye aldım dripper’ı, 84₺ vermek zoruma gidiyor (tekrar kullanmayı da denedim, yok, maalesef...)

Şöyle bir şey denedim, LilyDrip’i tam ama tam ortaya oturtup foşş diye suyu dökerseniz, her taraftan eşit gergide olacağı için v60 filtresi düz oturuyor. Tam anlamıyla flat bottom olmuyor, ama v60’a lily koymaktan daha farklı bir tat profili çıkardığı kesin.

2B3FCFC0-F145-4F5C-8610-07A24EEFC77E.jpeg
Bugün yine kurcaladım, LilyDrip olmadan, filtreyi ıslatıp kenarları bastırdıktan sonra ortadaki artık filtreyi üst üste mountain fold yaptım.

D158F8DC-04B3-475A-B615-D48559739D78.jpeg

Aklınıza başka bir şey gelirse lütfen paylaşalım 😆

Merhaba, görüntüde güzel, tabi denemek gerekir :).
Kalita 25 tl nereden aldınız?
Ankaraya gelirseniz bahçelievler midyeci ahmetin biraz aşağısında japon pazarı tarzı bi yer var orada 35 liraya satılıyordu , hala var mı bilmiyorum.

Kalita filtresi şuan sanırım tek yg24 de var onda da az kalmış yıl sonuna kadar da espresso perfetto dahil gelmez diyorlar alternatif birşey bulmak lazım :)

Acaba bravilor filtre kağıdını 185lik Kalitada deneyen olmuş mudur?

1000 adeti 170 tl 😀

%30 civari bir ölçü farklılığı var ama islatinca oturur veya bir çözüm bulunur gibi geliyor🤔😬😬😛

Acaba bravilor filtre kağıdını 185lik Kalitada deneyen olmuş mudur?

1000 adeti 170 tl 😀

%30 civari bir ölçü farklılığı var ama islatinca oturur veya bir çözüm bulunur gibi geliyor🤔😬😬😛

Klasik 1x4 filtreler de olabilir aslında katlanırsa, v60 filtresinin sıkıntısı; katlanınca ucu fazla birikebiliyor. Bu klasik Bunn veya endüstriyel makinelerde kullanılan filtrelerden, değil mi?

Klasik 1x4 filtreler de olabilir aslında katlanırsa, v60 filtresinin sıkıntısı; katlanınca ucu fazla birikebiliyor. Bu klasik Bunn veya endüstriyel makinelerde kullanılan filtrelerden, değil mi?

Evet şu tarz makinelerin filtre kağıtlarından.

images

Kalita wavede kullanılabilir gibi geldi. Maliyeti bayağı düşürür işe yararsa. Denemeden de bilinemiyor tabiki...

Biz kendi imalatımız cu-driplerde deniyoruz bravilor kağıdını şu an biraz büyük geliyor açıkcası ama ıslatında sorun olmuyor. Bugün atölyeden bir video isterim sizlere fikir vermesi açısından.

Bir de tiamonun filtrelerinden istedik bakalım onlada bir deneyeceğiz.

Ekli dosyalar

• CUDRIP.jpeg
    CUDRIP.jpeg
    50.5 KB · Görüntüleme: 109
  • cudrıp2.jpeg
    cudrıp2.jpeg
    75.8 KB · Görüntüleme: 121
Arkadaşlar az önce normal filtre kahve Makinesi filtresi ile (4 numara olan) kalita 185 için deneme yaptım. Bu filtre kağıdının yukarıdan aşağı doğru gelen tırtıklı kenarlarlarini zemin kısmı da dahil kestim sadece tirtikli olan kısımlarını ve demleme yaptım gayet iyi oldu sanırım bunu deneyebilirsiniz:)

Ekli dosyalar

• IMG_20200911_132834.jpg
    IMG_20200911_132834.jpg
    39.5 KB · Görüntüleme: 112
  • IMG_20200911_132450.jpg
    IMG_20200911_132450.jpg
    35.5 KB · Görüntüleme: 98
  • IMG_20200911_133158.jpg
    IMG_20200911_133158.jpg
    54.7 KB · Görüntüleme: 113
Biz kendi imalatımız cu-driplerde deniyoruz bravilor kağıdını şu an biraz büyük geliyor açıkcası ama ıslatında sorun olmuyor. Bugün atölyeden bir video isterim sizlere fikir vermesi açısından.

Bir de tiamonun filtrelerinden istedik bakalım onlada bir deneyeceğiz.
Bu dripper ne zaman satışa cıkar.Fiyat ne olacak?

@Bidoz Kafein olcu farkliliği tabanda ise tabana uygun şekilde hafif şişirilirse hem tıkanma önlenir hemde tam oturur.Yanlardaki fazlalik da zaten önemli değil

yaptığım araştırmalarda ne yazık ki elde ettiğim veriler pek hoş değil :(

Kalita 185 dripperin ölçüleri şu şekilde;

2020-09-11_14-01-00.png 185 modelin üst çapı yaklaşık 11,10 cm

Bravilor makinalar için olan fitre kağıtlarında en üst çapı 24 cm.😖 2 kattan daha fazla çap farkı var yani.🤪

2020-09-11_14-03-12.png

Başka çözüm bulmak gerek :)

Ekli dosyayı görüntüle 4414 185 modelin üst çapı yaklaşık 11,10 cm

Bravilor makinalar için olan fitre kağıtlarında en üst çapı 24 cm.😖 2 kattan daha fazla çap farkı var yani.🤪

Ekli dosyayı görüntüle 4419

Benim yaptığım gibi deneyin isterseniz bi nasıl sonuç çıkacak sizde de merak ettim varsa filtre tabi

Ekli dosyayı görüntüle 4414 185 modelin üst çapı yaklaşık 11,10 cm

Ekli dosyayı görüntüle 4419

Hocam kağıt bu ne kadar sıkarsanız o kadae olur çapı :ROFLMAO: Denemeden anlamak zor

Arkadaşlar durum bu
Kağıt Filtre de ölçü 90/250
Dripper taban 55/110
Kullanılabilir diye düşünüyoruz biz. Ürün yarın atölyeden geldiğinde detaylı denemeler yapıp paylaşırız dilerseniz

Ekli dosyalar

• IMG-20200911-WA0003.jpg
    IMG-20200911-WA0003.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 109
  • IMG-20200911-WA0004.jpg
    IMG-20200911-WA0004.jpg
    66.3 KB · Görüntüleme: 105
  • IMG-20200911-WA0005.jpg
    IMG-20200911-WA0005.jpg
    69.5 KB · Görüntüleme: 103
Arkadaşlar az önce normal filtre kahve Makinesi filtresi ile (4 numara olan) kalita 185 için deneme yaptım. Bu filtre kağıdının yukarıdan aşağı doğru gelen tırtıklı kenarlarlarini zemin kısmı da dahil kestim sadece tirtikli olan kısımlarını ve demleme yaptım gayet iyi oldu sanırım bunu deneyebilirsiniz:)
Benim yaptığım gibi deneyin isterseniz bi nasıl sonuç çıkacak sizde de merak ettim varsa filtre tabi

Hocam şimdi normal filtre kağıt düz olduğu için bir şekilde bük katla, tırtıkları kes uyabilir, ama kalitada yelpaze gibi olduğu için filtre kağıdı, ancak kesebiliriz onda da tekrar yapıştırma ayrı bir sorun olacaktır. pratik bir çözüm gelmiyor.

Hocam kağıt bu ne kadar sıkarsanız o kadae olur çapı :ROFLMAO: Denemeden anlamak zor

Emre hocam yapı çapa kadar büzersek de arada en ufak bir boşluk kalmaz akordeonlar arasında, körüklü doğalgaz borularına döner gibi geldi kağıt :D ama bakarsınız lezzetli bir fincana erişebiliriz ehehe :D

Geri