• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kalita Wave 185 (Seramik,Metal,Cam)

irfbor

Üye
İsim
İrfan Bora
Daha fazla  
İsim
İrfan Bora
Değirmen
Comandante
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beykoz
Arkadaşlar selamlar,

Kalita wave almaya karar verdim fakat hangi türünü tercih etmem konusunda kararsız kaldım. Birbirlerinden akış hızı olarak vs farklılıklar olduğunu biliyorum. Hangi tür kalitayı önerirsiniz ve yurtdışından tr‘ye göre daha uyguna alabileceğim veya kahve ile birlikte alınınca indirim vb veren firmalar var mı dır? Teşekkürler

Merhaba, ben olsam cam olanı alırdım. Filtresi var mı? Yoksa bu aralar ülkede çok satan yer yok. En son yg724 ve coffee molecule satıyordu. Fiyatı 98 liralardan.

Seramik akiş olarak daha iyiymiş ama metal daha kullanişli bence.Yurt dısından alirsaniz ben de aeropress alacagim birlikte alabiliriz
Gerçi şimdi hatirladim yurtdisindan daha pahaliya bile gelebilir kalita

Son düzenleme:
185 Cam kullanıyorum gayet memnunum öneririm.

Kalita 185 cam ve Güralita 185 var. Cam olandan çok memnunum. Probador dan almıştım. Filtreleri ise yg724 den.
Not: Akış için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Vermiş olduğunuz link detaylıca incelemiş, ben de bu kaynağı okuduktan sonra 155 seramik modeline karar vermiştim.

Bahsettiğiniz linki ben de okudum. Bence tek siteye odaklanmayın, mesela yabancı menşeili videolarda hep metal olan tercih edilmiş. Türk kullanıcılarda ise cam materyali dikkat çekici. Ben de almayı düşünüyorum. Hangisinde karar kılıp aldınız

Bahsettiğiniz linki ben de okudum. Bence tek siteye odaklanmayın, mesela yabancı menşeili videolarda hep metal olan tercih edilmiş. Türk kullanıcılarda ise cam materyali dikkat çekici. Ben de almayı düşünüyorum. Hangisinde karar kılıp aldınız
Merhaba, ben gelbura'dan aldım. Metal olanı kullanıyorum ve gayet memnunum. Herhangi bir tıkanma yaşamadım şuana kadar ve kullandığım kahveler toz üretmeye meyilli. Ozellikle yıkanmış ve çiçeksi aromalı kahvelerde V60 a göre daha iyi sonuçlar alıyorum.

Teşekkür ederim kahve.com da fiyatı daha uygun güvenli bir site mi acaba? Orjinalse alırım

Teşekkür ederim kahve.com da fiyatı daha uygun güvenli bir site mi acaba? Orjinalse alırım

Kahve fabrikasında Kalita muadili Tiamo 218₺ şu anda, ben kullanıyorum, forumdan da bir kaç arkadaş almıştı diye hatırlıyorum. Ben gayet memnunum ama yine de bir karşılaştırma yazısı/videosu vs varsa bakın derim.

Kahve.com'dan sanırım 2 ya da 3 kez alışveriş yaptım, gayet memnunum.

@antropoit in bahsettiği Tiamo'yu da merak ediyorum aslında. Kötü bir yorum görmedim hakkında. İçinizden gelirse onu da deneyebilirsiniz.

185 metal kullanıyorum. Akışı çok yavaş, dikkat edilmezse tıkanabiliyor. Tıkanmayı engellemek için öğütüm Timemore C2 20 klik'den aşağı in(e)miyorum ve suyu dökerken dikkat ediyorum. Cam daha hızlı akış sağlıyormuş sanırım ama kırılma riskinden dolayı almadım. Bir de cam olan sanki plastik gibi görünüyor, garip bir saydamlığı var ya da bana öyle geldi.

ben cam tercih ettim ne kadar hızlı o kadar fazla kahve demleyebiliyorsun. yavaş akan metalde yüksek miktarda su beklediği için daha fazla lmmerson sebebiyle gövde ön plana çıkıyor. ama cam olanda hızlı bir demleme olduğu için döküş daha ön plana çıktığından daha çok v60a yakın bir demleme olacağını umuyorum. aslında şöyle sınıflayabilirmiyiz hızlı dripper akışı daha v60 yakın demlemeler alda ederken yavaş dripper akışı ise daha clever tarzı bir demleme yapmamızı sağlıyor. Cam 185 dripper ın kıymetinin çokta bilinmediği kanaatindeyim.

ben cam tercih ettim ne kadar hızlı o kadar fazla kahve demleyebiliyorsun. yavaş akan metalde yüksek miktarda su beklediği için daha fazla lmmerson sebebiyle gövde ön plana çıkıyor. ama cam olanda hızlı bir demleme olduğu için döküş daha ön plana çıktığından daha çok v60a yakın bir demleme olacağını umuyorum. aslında şöyle sınıflayabilirmiyiz hızlı dripper akışı daha v60 yakın demlemeler alda ederken yavaş dripper akışı ise daha clever tarzı bir demleme yapmamızı sağlıyor. Cam 185 dripper ın kıymetinin çokta bilinmediği kanaatindeyim.
Metal kullanıyorum, bende akış gayet hızlı. Hiçbir zaman tıkanma yaşamadım, 2.20 - 2.25 civarı demleme bitiyor. Eğer demleme 4-5 dk sürmüyorsa dripperın içi su dolu şekilde "clever tarzı" na yaklaşmak pek mümkün değil bana göre.

Geri