• Hoşgeldin 2021
    Yeni yılınız kutlu olsun sevgili kahve kulübü üyesi Ziyaretçi . Yeni yıl dileklerinizi vei diğer kahve kulübü üyelerine dileklerinizi bu konudan yazabilirsiniz.

Kalita Wave 185 (Seramik,Metal,Cam)

irfbor

Aktif Üye
İsim
İrfan Bora
Daha fazla  
İsim
İrfan Bora
Değirmen
Comandante
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beykoz
Arkadaşlar selamlar,

Kalita wave almaya karar verdim fakat hangi türünü tercih etmem konusunda kararsız kaldım. Birbirlerinden akış hızı olarak vs farklılıklar olduğunu biliyorum. Hangi tür kalitayı önerirsiniz ve yurtdışından tr‘ye göre daha uyguna alabileceğim veya kahve ile birlikte alınınca indirim vb veren firmalar var mı dır? Teşekkürler

akominko

Üye
İsim
Akın
Daha fazla  
İsim
Akın
Espresso Makinesi
Sage Barista Express
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade
Ekipmanlar
Hario V60 02 (Cam), Origami M, Delter Coffee Press, Melodrip, LilyDrip, Bodum Chambord French Press 8-Cup, Aeropress, Fellow Prismo, Soy C1 Cezve, Fellow Stagg EKG, Acaia Pearl S
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kadıköy
Merhaba, ben olsam cam olanı alırdım. Filtresi var mı? Yoksa bu aralar ülkede çok satan yer yok. En son yg724 ve coffee molecule satıyordu. Fiyatı 98 liralardan.

ytghan

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
Seramik akiş olarak daha iyiymiş ama metal daha kullanişli bence.Yurt dısından alirsaniz ben de aeropress alacagim birlikte alabiliriz
Gerçi şimdi hatirladim yurtdisindan daha pahaliya bile gelebilir kalita

Son düzenleme:

akinsever

Üye
İsim
Akın Sever
Daha fazla  
İsim
Akın Sever
Değirmen
Molent G50
Ekipmanlar
Kalita 185, Chemex, Moka Pot,
185 Cam kullanıyorum gayet memnunum öneririm.

frturk

Aktif Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Comandante C40 / Red Clix
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy Brewing Scale, Delter Coffee Press, Origami Dripper, Bonavita Immersion Dripper, V60 Dripper, Konchero Kettle
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bayraklı
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Bornova
Kalita 185 cam ve Güralita 185 var. Cam olandan çok memnunum. Probador dan almıştım. Filtreleri ise yg724 den.
Not: Akış için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Vermiş olduğunuz link detaylıca incelemiş, ben de bu kaynağı okuduktan sonra 155 seramik modeline karar vermiştim.

irfbor

Aktif Üye
İsim
İrfan Bora
Daha fazla  
İsim
İrfan Bora
Değirmen
Comandante
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl